AKP’li Çopuroğlu’ndan CHP il başkanı Özer’e yanıt ve Menderes açıklaması

AK parti il başkanı  Şaban Çopuroğlu, ‘Mağlup CHP’nin mağrur İl Başkanı, yine yaptığı garabet açıklamalarla milletimizin aklıyla adeta alay etmeye devam ediyor’ diyerek  Ümit Özer’i sert dille eleştirirken, idam edilen Başbakan Adnan Menderes’le ilgilide açıklamalar yaptı, şunları söyledi.

Millete düşmanlık eden Türkiye’yi parçalamak, bölmek isteyen evlatlarımızın katili PKK’nın siyasi temsilcisi HDP ile oynaşarak siyaset yapan CHP’nin Kayseri temsilcileri yine algı operasyonuna giriştiler.

Cumhuriyet tarihinin en büyük ayıplarından birisi olan İSKİ Skandalı’nın müsebbibi CHP’yi adeta mağdur gibi gösterip aklamaya çalışmış. Ne yazık ki artık bu algı yönetiminden de çok daha öteye geçmiştir. Kayseri halkının ve Türk Milleti’nin yarım asırdan fazla zamandır iktidar şansı vermediği CHP’nin asıl sorunu böylesi sorumsuz yöneticilerdir.

Halkımız ve milletimiz biliyor ki Türkiye’de CHP belediyeciliği demek; çöp, çamur, çukur demektir.

Kayseri’de ise CHP belediyeciliği; yolsuzluk, rüşvet, büfe cenneti ve irtikâptır. Bunlara ilaveten pis kokudur, kanalizasyonsuzluktur, hastalıktır. Ayrıca şehircilik anlayışı da gecekondu dikmek, şahıs ve vakıf arazilerini talan ettirmektir. Altyapısız yerleşim bölgelerini hizmet diye göstermek demektir. Şehir parklarını, mafyavari tiplere peşkeş çekmektir.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer Hanımefendi bir hafıza kaybı yaşamadı ise bir an evvel gerçeklerle yüzleşmesini kendisine şiddetle tavsiye ediyorum.

Kayseri Halkı, CHP belediyeciliğini hiç unutmamıştır. Ayrımcılığı unutmamıştır. Bu yüzdendir ki, Kayseri’de tek belediye dahi kazanamayan CHP’dir. Cumhur İttifakı karşısında 17-0 mağlup olmuşlardır. Makul bir insanın yapacağı muhasebeden sonra, gerçekleştireceği tek iş; bu ezici yenilginin müsebbibi olarak istifa etmekti ya da bu konularda hiç ağzını açmamak, edeplice oturmaktı. Ancak itibarlarını oturdukları koltuklarından aldıklarından; mağlubiyeti sindirip ortaya erdemli bir irade dahi koyamadılar.

Bu da yetmezmiş gibi çalışmalarıyla halkımızın ve milletimizin takdirini kazanmış değerli Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’yi hedef alarak prim yapmaya çalışıyorlar. Ancak gülünç duruma düştüklerini ifade etmek istiyoruz.

Son olarak belirtmek isteriz ki; CHP’nin bir türlü başarı sağlayamayan il başkanını; algı yönetimi ve tezviratla uğraşmak yerine şehrimizin gelişimine katkı sunacak fikir taneleri vermeye davet ediyoruz. Tabii bu hususta bir fikirleri varsa…

Adnan Menderesle ilgili ’17 Eylül 1961 Tarihin Utanç Günü!
17 Eylül 1961, Ülkemizin kalkınmasına ve demokrasimize büyük katkılar sağlayan ömrünü ülkesinin gelişmesine, kalkınmasına adamış memleket sevdalısı bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Adnan Menderes’in idam edildiği gün. O gün, Türk demokrasi tarihimize büyük bir kara leke olarak geçmiş, tarihimizde kapanmayan yaralar açılmıştır.
Milletin iradesinin yok sayıldığı, bir grubun, cuntanın yaptığı bir girişim bu ülkenin şerefli evlatlarından birinin idamıyla son bulmuştur. Ne zaman ülkemiz güçlense, içerideki ve dışardaki işbirlikçiler birlikte durdurmaya engellemeye çalışmıştır.
Fakat artık millettin iradesinin konuştuğu günümüzde her ne kadar refah ve huzur içinde yaşasak da o karanlık günleri utanç ve üzüntüyle anıyoruz.
Bu düşüncelerle o dönemde haksız yargılama ile mahkum edilen merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz, mekanları cennet olsun.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

CHP’li Arık Çiftçilerin borçlarının faizinin silinmesi İçin kanun teklifi verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’nin yeniden bir tarım ülkesi olabilmesi için borç …