Çevreci Kayseri OSB, başkan İmamoğlu Mobilya fuarında

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, çevreye duyarlı yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin en önemli çevreci yatırımlarından olan Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2021 yılında arıtılan atık su miktarı 10 milyon metreküpe yaklaştı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden birisi durumunda. Yaklaşık 1250 sanayi parseliyle farklı sektörlerde üretim yapan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, aynı zamanda çevreci bir bölge hüviyetinde bulunuyor.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin çevreci vasfına katkı sunan önemli yatırımlardan birisi de Atık Su Arıtma Tesisi. Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2021 yılında arıtılan atık su miktarı 9 milyon 685 bin 541 metreküpe ulaştı.   İlk yatırım, işletme, ekipman kalitesi ve arıtma verimi gibi özellikleriyle ülkemizin örnek arıtma tesislerinden olan Kayseri OSB Atık Su Arıtma Tesisi; fiziksel, kimyasal, biyolojik arıtma ve çamur susuzlaştırma ünitelerinden oluşuyor.

BAŞKAN İMAMOĞLU MOBİLYA FUARI’NDA

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılışına katıldı. Başkan İmamoğlu, fuarda mobilya sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi ve Kayserili firmaların stantlarını ziyaret etti.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı açıldı. Mobilya Fuarı’nın açılışına katılan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Mobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Güleç ve sektör temsilcileriyle de bir araya geldi. İmamoğlu ayrıca Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Yalçın ile fuarda stantları bulunan Kayseri firmalarını da ziyaret etti.

Ulusal ve uluslararası 825 katılımcının yer aldığı İstanbul Mobilya Fuarı 30 Ocak Pazar günü sona erecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

DOĞRU YATIRIM, TEMİZ KAZANÇ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi tarafından kurulan ve Türkiye’nin en büyük güneş tarlalarından birisi olan 37 …