Camii imamından yardım alma bahanesiyle istismar iddiasına beraat

Mahalle camisinin imamının 300 TL yardım verdiğini öne sürerek, M.Ç. (19) isimli kıza evinde zorla cinsel istismarda bulunduğu ve darp ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan TIR şoförü S.Ü. (29), beraat etti.
Olay, geçen Ağustos ayında merkez Kocasinan İlçesi Belsin Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre TIR şoförlüğü yapan evli ve 1 çocuk babası S.Ü. M.Ç. isimli kıza Belsin’de bulunan bir cami imamının 300 TL yardım edeceğini söyleyerek, sürücülüğünü yaptığı TIR’ bindirerek, Belsin’e götürdü. Ardından oturduğu binaya giren ve M.Ç.’yi cep telefonu ile arayarak, eve çağıran S.Ü.’nün kapı ağzında M.Ç.’yi zorla eve aldığı ardından da ‘Seni bırakmayacağım, bugün bekarlığa veda et’ diyerek istismarda bulunduğu ve darp ettiği öne sürüldü. Mağdur kızın binada bağırması ve olayı yakınlarına haber vermesinin ardından S.Ü. gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen istismar şüphelisi hakkında, ‘Cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.
1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık S.Ü. ile mağdur kız M.Ç. ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu. İstismarda bulunmadığını öne süren sanık S.Ü., “Evime gittik. Yarım saat kadar evde kaldık. ‘Seni seviyorum, evlenmek istiyorum’ dedim. Eşimden 6 aydır ayrı yaşıyordum. Buna sinirlendi. Kesinlikle istismarda bulunmadım, darp etmedim. M.Ç. kendi kendine zarar verdi” dedi.
Sanığın daha önce görücü usulü ile kendisiyle evlenmek istediğini öne süren mağdur M.Ç. ise, “Cami imamının 300 TL yardımda bulunduğunu bunun için buluşmamız gerektiğini söyledi. Kolumdan tutarak beni TIR’a bindirdi. Evin olduğu binaya gittik. O benden önce eve çıktı ve beni telefonla arayarak gelmemi istedi. Ardından da kapının önünde beni zorla içeri çekti. ‘Seni bırakmayacağım. Bugün bekarlığa veda et’ dedi. Kıyafetlerimi çıkarmaya çalıştı. Beni darp etti. Bağırarak evden ayrıldım ve yakınlarımı aradım. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.
Duruşma savcısının sanık hakkında beraat kararı istemesinin ardından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın cezalandırılmasını istediklerini söyledi.
Mahkeme başkanının şikayet dilekçesini neden geri çektiği sorusu üzerine mağdur M.Ç., “Beni tehdit ettiler. Baskı yaptılar. Onlar kağıt getirdi ben de imzaladım” cevabını verdi. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık  S.Ü.’nün ‘Cinsel istismar’ ve ‘Hürriyeti yoksun kılma’ suçlarından delil yetersizliğinden beraatine karar verdi. (Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

3 taekwondocu kazada can verdi

Niğde-Çiftlik karayolu Güresen tepe bölgesinde meydana gelen  trafik kazasında; Niğde Çiftlikspor Kulübü  bünyesinde taekwondo yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.