Vatandaşla bayramlaşma, Gazze mesajı, Şehit ailesine ziyaret, “Çevre Dostu” 18 Adet Yeni Proje, LÖSEV’den bayram kutlaması

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HUNAT CAMİİ’NDE VATANDAŞLARLA BAYRAM NAMAZINDA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Hunat Camii’nde bayram namazı kılarak, vatandaşlarla bayramlaştı.

Hunat Camii’nde kılınan bayram namazında vatandaşlarla da tek tek bayramlaşarak bayramlarını tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, huzur içerisinde bayramlara ulaşmayı da temenni etti.

Elitaş, Yapılan Duaların Gazze’de ve Tüm Dünyada Yaralara Merhem Olmasını Diledi

Hep birlikte bayram namazını eda ettiklerini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bugünkü yaptıkları dualarla Gazze’de tüm dünyada mazlum Müslümanların, mazlum insanların yaralarına merhem olmayı dileyerek, bayramın kardeşlik, birlik, beraberlik olduğuna vurgu yaptı.

“Bayram Birlik, Beraberlik, Dayanışma, Kardeşlik Demektir”

Başkan Büyükkılıç yaptığı konuşmada bayramların birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik demek olduğunu ifade ederek, “Hem hemşehrilerimizin hem İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. İnşallah insanlığın kurtuluşuna vesile olsun diye dua ve temennide bulunuyorum. Bayram birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik demektir. Bu anlayış içerisinde bayramı idrak edenlerden oluruz inşallah. Bereketli bir bayram yaşıyoruz. Ona inanıyoruz. Ramazan ayını geride bıraktık huzur içerisinde Allah’a şükürler olsun. Tekrar Ramazanlarına ve bayramlarına erişmeyi Mevla’m lütfetsin diyor, özellikle de Gazze’deki, Doğu Türkistan’daki mazlum coğrafyadaki müminlerin, Müslümanların, insanların da kurtuluşuna vesile olmasını, Müslümanların da uyanışına vesile olmasını temenni ederek hayırlı uğurlu olsun diyorum bayramlarımız” diye konuştu.

Hunat Camii’ndeki bayram namazında Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlarından Mustafa Çelik, il protokolü ve vatandaşlar yer aldı.

Bayram namazı sonrasında AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından vatandaşlara lokum ikram edildi.

BAŞKAN ARI HEMŞEHRİLERİYLE BAYRAMLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Kıratlıoğlu Mahallesi’nde hemşehrileriyle bayramlaştı.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde başkanlık makamında düzenlenen bayramlaşma töreninde vatandaşlar, belediye personelleri ve partilileriyle, Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen törende ise protokol üyeleri ile bayramlaşan Belediye Başkanı Rasim Arı, bugün ise Kıratlıoğlu Mahallesi’ndeydi.

Sabah erken saatlerde Ziraat Bankası Kavşağı’nda esnaflarla birlikte kahvaltı yapan Arı, ardından Kıratlıoğlu Mahallesi’ne gitti. Mahallede vatandaşların sıcak ve samimi ilgisi ile karşılanan Arı, vatandaşların bayramını tebrik ederek mahalle sakinleri ile sohbet etti. Arı, birlikte fotoğraf çektirdiği çocuklara ise çeşitli hediyeler dağıttı.

Belediye Başkanı Arı, Cuma namazını da mahalle de bulunan Beyazıt Camii’nde kıldı.

Yeniden Refah Partisi Kocasinan Meclis üyesi Mehmet Yıldırım ” kısıtlamalar olumlu ama yetersiz “

31 Mart Yerel seçimleri sonrası Türkiye nin en büyük üçüncü siyasi partisi konumuna gelen ve üye sayısı bakımından birçok siyasi partiyi geride bırakan Yeniden Refah Partisi nin Gazze konusundaki duyarlılığı hükümeti bu konuda adım atmaya zorladı.

Ticaret Bakanlığından gelen açıklama ile İsrail e 50 üründe ihracat kısıtlaması geldi. İnsani yardım akışına izin verinceye kadar yürürlükte kalacağı belirtilen yasakla ilgili Yeniden Refah Partisi Kocasinan Meclis üyesi Mehmet Yıldırım dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Mehmet Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Gazze savaşı başladığı andan itibaren İsrail zulmüne karşı caydırı tedbirler almasını beklediğimiz hükümet yetkilileri özellikle yerel seçimler öncesi partimizin ve toplumun yoğun baskıları sonucu bugün adım atmaya karar vermiş. Biz İsrail ile ticaret Filistin e ihanettir dedikçe bunu inkar gelenlerin içerisinde uçak benzini ve jet yakıtı olan 50 ürüne ihracat yasağı getirmesi olumlu ancak yetersiz bir karardır. Genel Başkanımız Dr Fatih Erbakan ın sürekli dile getirdiği gibi ticari yasaklar diğer alanlarda da uygulanmalı , kürecik üssü kapatılmalı , İncirlik üssünden silah ve mühimmat sevki kontrol altında tutulmalıdır. Aynı zamanda yasak getirilen bu ürünlerin başka ülkeler üzerinden Siyonist Rejime gönderilmesi engellenmelidir. Gazete manşetleri ve paralı troller ile bu konularda partimize saldıranlar , böyle bir ticaretin olmadığını savunanlar şimdi ne diyecekler merak ediyorum.  Bir diğer hususta ticaretin bu alanlarda kısıtlanmasından ziyade durdurulması daha mühimdir.

Yeniden Refah Partisi ni hasametle suçlayanlar , söylenmedik söz ve iftira bırakmayanlar artık bu yancı tavırlarından vazgeçmelidirler .Güçlü ve doğru muhalefet anlayışının , milli görüşün mecliste olmasının önümüzdeki süreçte bir çok yanlışa daha dur diyeceği şimdiden anlaşılmaktadır . Doğruya doğru ya, yanlışa yanlış diyen tutumumuz yerelde olduğu gibi ulusal alanda da devam edecek olup kazanan hep Türkiye olacaktır . Refah iktidarına giden yolda tek dayanağımız millet , düsturumuz milli görüş olacaktır .

Ülkemizin ve bütün insanlığın daha refah ve barış içinde bayramların ümidi ile hayırlı bayramlar dilerim.

CHP’Lİ AŞKIN GENÇ, KAYSERİ’NİN İLK KADIN ŞEHİDİ AYŞEGÜL PÜRNEK’İN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Kayseri Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Aşkın Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla eşi Dt. Zahide Genç ile 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da bombalı terör saldırısında şehit olan Kayseri’nin ilk kadın şehidi Ayşegül Pürnek’in ailesini ziyaret etti.

CHP Kayseri Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Aşkın Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla eşi Dt. Zahide Genç ile Kayseri’de şehit ve gazi yakınlarını ziyaret etti. Genç, Kayseri’nin ilk kadın şehidi Ayşegül Pürnek’in ailesini Melikgazi’deki evlerinde ziyaret etti.

AYŞEGÜL PÜRNEK KİMDİR?

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da 5 askeri servis aracının yanında gerçekleştirilen bombalı terör saldırı sonucu aralarında askerlerin, sivil memurların ve sivil vatandaşların bulunduğu 28 kişi hayatını kaybederken, 61 kişi ise yaralandı. Ankara’da Hava Kuvvetleri Komutanlığında sivil memur olarak çalışan 32 yaşındaki Ayşegül Pürnek, bombalı saldırıda şehit oldu.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR  RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

 LÖSEV’e kayıtlı lösemi ve çocukluk çağı kanseriyle mücadele eden minikler Türkiye genelinde yapılan bayramlaşma etkinlikleri ile Ramazan Bayramını kutladı.  Bayram hediyelerini alan, dans gösterileri ve oyunlarla neşelenen minik kahramanlar hep bir ağızdan umutla, “İyi bayramlar” diledi.

“Tüm çocuklar eşit doğar ve en iyi bakım ve tedavilere eşit kavuşurlar” inancı ile yola çıkan LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 25 yıldır lösemili çocuklar başta olmak üzere çocukluk çağı kanserleriyle mücadele eden minik kahramanlara umut oluyor.  LÖSEV’e kayıtlı lösemi ve kanser ile mücadele eden çocuklar ve aileleri Ankara Vakıf merkez olmak üzere ofislerin olduğu illerde bayramlaşma etkinlikleri ile bir araya geldi.  Ramazan bayramı kutlamaları için çocuklar ve gönüllüler tarafından gerçekleştirilen gösteriler renkli anlara sahne oldu.  Çocuklar, masal kahramanları ile eğlenirken aileleri de bir arada vakit geçirdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “ÇEVRE DOSTU” 18 ADET YENİ PROJE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kenti daha yaşanabilir bir hale getirmek için yeni dönem projeleri kapsamında birçok çevreci çalışmaya imza atacak.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla çevre konusuna ayrı bir önem vererek bu kapsamda 5 yıl boyunca çevre yeşillendirme, evsel atıkların dönüşümü, hafriyat sahaları gibi konularda önemli çalışmalar yürüttü.

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz 5 yıllık hizmet süresince millet bahçeleri, ağaçlandırma projeleri, yenilenebilir enerji projeleri başta olmak üzere toplamda 17 adet çevreci proje gerçekleştirerek çevreyi korudu.

Kayseri’yi daha yeşil ve temiz bir kent haline getirebilmek için gayret gösteren çevre dostu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi, ‘Çevreci Belediyecilik’ sloganı ile yeni dönemde de önemli çevre dostu projelere imza atacak.

İlk 5 yılda yaptığı çevreci projelerle yeşil bir Kayseri için önemli adımlar atan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevreci bir yaklaşımla yeni 5 yıl hedefleri arasında Yeni Millet Bahçeleri, Ağaçlandırma Projeleri, Mesire Alanı Projeleri, Rekreasyon Alanı Projeleri, Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Yeni Prosesler, Katı Atık Transfer İstasyonları, Gürültü Eylem Planı ve Yağmur Suyu Hasadı başta olmak üzere toplamda 18 proje gerçekleştirmeyi öngörüyor.

Başkan Büyükkılıç, ayrıca yenilenebilir enerji konusunda mevcut üretim kapasitesi 22,5 megawatt iken planladıkları yenilenebilir enerji projeleri ile hedef üretim kapasitesini 65 megawatt’a çıkarmayı planlıyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erciyes’e lapa lapa kar yağdı

Türkiye’nin önemli dağ, kayak ve kış  turizm merkezlerinden biri olan Erciyes’e lapa lapa kar yağdı. …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420