Büyükşehir’den: Cumhur ittifakı buluşması, Yenilenebilir enerji, Sarıoğlan ve Akkışla inceleme, Kahveci’deki sel mağdurlarına destek, Arıcılık kursu, esnafa övgü,

AK PARTİ’DE “CUMHUR İTTİFAKI” BULUŞMASI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen ile birlikte AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir yandan kent merkezindeki çalışmalarını aralıksız sürdürürken, diğer yandan Cumhur İttifakı ile uyum kültürü içerisinde çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen ile AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda buluştu.

Cumhur İttifakı’nın en güzel örneğini sergilediklerini ifade eden Büyükkılıç, “Şehrimiz için birlik ve beraberlik içinde durmadan yorulmadan çalışmalarımıza devam ettiğimiz başkanlarımıza teşekkür ederim. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

16 ilçede ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, dayanışma içerisinde yatırımların ve hizmetlerin aralıksız süreceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, MHP heyetine de teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR, SEL FELAKETİ YAŞAYAN KAHVECİ MAHALLESİ’NDE YARALARI SARIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, aşırı yağıştan kaynaklı sel ve su baskınlarının olumsuz etkilediği Bünyan ilçesi Kahveci Mahallesi’nin hasar tespit çalışmaları sonrası, vatandaşların 740 bin TL’lik zararını karşılayarak, yaraları sarmaya devam ediyor.

3 Eylül’de etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan afet sonrası Başkan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sel bölgelerinde koordineli bir şekilde hasar tespit çalışmaları yaptı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TALİMATI VERDİ, KISA SÜREDE ZARAR GİDERİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kuvvetli yağışlardan etkilenen Bünyan ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde incelemiş, kısa sürede zararın giderilmesi için gayret göstereceklerini ifade etmişti.

Bu kapsamda, Bünyan ilçesi Kahveci Mahallesi’nde yaşanan sel felaketinin ardından yapılan hasar tespit çalışmaları sonrasında zararların bir kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Başkan Büyükkılıç’ın talimatları sonrasında Bünyan ilçesi, Kahveci Mahallesi’nde 320 bin TL maliyetle 350 metrelik duvar yapımını üstlenen Büyükşehir Belediyesi, bölgede 50 bin TL’lik de inşaat malzemesi kullandı.

Üreticiyi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yine çiftçinin yanında yer alarak, bölgedeki selden olumsuz etkilenen üreticiye 220 bin TL’lik 15 ton buğday tohumu, 150 bin TL’lik 12 ton arpa tohumu ve 15 ton saman dağıtımı gerçekleştirdi.

25 gün gibi kısa sürede Kahveci Mahallesi’nin zararlarını gideren ve yaraları saran Büyükşehir’in bu hizmet ve destekleri, toplam 740 bin TL’ye mâl oldu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİL GELECEĞE ADIM: KAYSERİ’DE YENİLENEBİLİR ENERJİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geleceği bugünden kurmaya kararlı olduklarını belirterek, güneşin sonsuz enerjisinden ve rüzgârın gücünden ilham alarak Kayseri’de aydınlık bir yarın için çalıştıklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin enerji yatırımlarının tanıtımı ve 1000 adet kombi dağıtım töreninin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere daha temiz, daha kaliteli bir çevre emanet etmek ve daha yaşanılabilir bir Kayseri sunmak amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretmeyi sürdürüyor.

KASKİ GES PROJELERİ YÜKSELİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, KASKİ’nin Güneş Enerji Santrali projelerinin sayısını her geçen gün arttırdığını belirterek, “Kayseri İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin hemen yanı başında 81 bin 698 metrekarelik alanda yılda yaklaşık 11 milyon kWe elektrik üretiyoruz” dedi.

“ÇAMURU ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde çamuru elektriğe dönüştürdüklerinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, “Diğer yandan KASKİ bünyesinde hizmet veren, Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde çamuru elektriğe dönüştürüyoruz. Tesisimizde 2022 yılında 16 milyon 786 bin TL değerinde 5 milyon 100 bin kWh elektrik elde edildi” diye konuştu.

KARPUZSEKİSİ GES YIL SONUNA HAZIR

Büyükkılıç, imalat çalışmaları devam eden Karpuzsekisi GES’i yıl sonunda işletmeye almayı planladıklarını, proje aşamasında olan Yenidoğan ve Tahirinli GES projeleri ile birlikte toplam yıllık 20 milyon 570 bin kW enerji üreteceklerini ifade etti.

KATI ATIK ENERJİ ÜRETİMİ

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin de enerji üretiminde kente büyük fayda sağladığını anlatan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayseri Büyükşehir Belediyesi, enerji verimliliğini arttırarak çevreye duyarlı bir gelecek inşa ediyor. Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde kurulduğu günden itibaren 274 milyon 533 bin kwh elektrik ürettik. Bu sayede 140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik. Ayrıca enerji üretim tesislerinde oluşan atık ısıdan, saha üzerinde kurulu 11 bin metrekare alanda topraksız sera yöntemiyle, yılda 500 ton domates üretiyoruz. 16 megavatlık lisanslı tesis, Gold Proje sertifikası alan Türkiye’deki 6’ncı tesis oldu.”

BİYOGAZ İLE 6421 HANENİN ELEKTRİĞİ KARŞILANIYOR

Büyükkılıç, yap işlet-devret modeli ile Beydeğirmeni Biyogaz Tesisleri’nde hayvansal atıkları dönüştürerek, biyogazdan günde 4,5 megavat elektrik üretildiğini, bu sayede 6 bin 421 hanenin elektriğinin karşılanmış olduğunu söyledi.

RÜZGÂR TÜRBİNLERİNİN DÖNÜŞÜ

Rüzgârın gücünden ilham alarak, Kayseri’nin enerjisini dönüştüreceklerine vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, “RES sahası için ilgili kurumlarca yapılan teknik değerlendirme sonucu uygunluk alarak önemli bir aşama kaydettik. İncesu bölgesinde kurulacak rüzgâr enerji santrali ile 22 mw’lık üretim hacmi, yılda yaklaşık 70 milyon kw enerji üretimi sağlanmış olacak. Kayseri, sürdürülebilirlikle aydınlanıyor. Geleceği bugünden inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

“80 MİLYON KİLOVAT ELEKTRİK ÜRETİP, 40 MİLYON TON KARBON SALINIMINI ENGELLEDİK”

Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak sadece bir yılda katı atıktan 42 milyon kilovat, biyogaz tesisinden 20 milyon kilovat, güneş enerji santralinden 11 milyon kilovat, atık sudan 5 milyon kilovat olmak üzere yaklaşık 80 milyon kilovat elektrik üretip, 40 milyon ton karbon salınımını engellediklerini söyledi.

“75 BİN HANENİN ELEKTRİK İHTİYACINI KARŞILAMIŞ OLDUK”

Kurulacak yeni tesisler ile rüzgâr enerji santralinden 70 milyon kilovat, Karpuzsekisi, Yenidoğan ve Tahirinli Güneş Enerji Santrali’nden 20 milyon kilovat olmak üzere toplam 90 milyon kilovat daha temiz enerji üreteceklerini belirten Başkan Büyükkılıç, “Tüm bu temiz enerji yatırımlarından 170 milyon kilovat elektrik üretip, 80 milyon ton karbon salınımını engelleyeceğiz. Bu sayede 32.000 ton kömür yakımını, 2 milyon 250 bin ağacın kesilmesini önlemiş, 75 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılamış olduk” dedi.

İSO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIK

Büyükkılıç, İSO 50001 enerji yönetim sistemi çalışmalarını başlattıklarını ifade ederek, “Katı atık düzenli depolama tesisimiz karbon azaltımı kapsamında dünyanın en prestijli sertifikası olan Gold Standart programı dâhilinde Türkiye’de ilk 6 tesis içerisinde bulunuyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ayrıca İSO 50001 enerji yönetim sistemi çalışmalarını başlattık” şeklinde konuştu.

DEVELİ EPÇE GES İÇİN YAKLAŞIK 5 MİLYON TL’LİK DESTEK

Develi Epçe Mahallesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan yenilenebilir enerji projesi S.S. Epçe Köyü Sulama Kooperatifi Güneş Enerji Santrali’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de paydaş olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Projenin toplam 8 milyon 244 bin TL’lik ihale bedelinin 4 milyon 744 bin TL’lik kısmını karşılıyoruz. Bu kapsamda S. S. Epçe Köyü Sulama Kooperatifi Güneş Enerji Santrali’nin ihale bedelinin yaklaşık yarısını, Kayseri Büyükşehir Belediyesi karşılıyor” ifadelerini kullandı.

ENERJİ YATIRIMLARININ TANITIMI YAPILACAK

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin enerji yatırımlarının tanıtımı ve 1000 adet kombi dağıtım töreninin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

Büyükkılıç, Enerji Yatırımları Tanıtımı ile 1000 adet Kombi Dağıtım Töreni’nin, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 15.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla yapılacağını duyurdu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SARIOĞLAN VE AKKIŞLA ÇIKARMASI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, merkez ve ilçeler olmak üzere kentin her köşesindeki projeleri ve hizmetleri yakından takip ederken, bu kez Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini ziyaret edip, yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi.

İlçelerde dokunmadık alan bırakmayan, ilçe sakinlerinin taleplerini ve isteklerini yüz yüze dinleyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilk olarak Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç’a, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile daire başkanları eşlik etti.

Başkan Büyükkılıç, mahallede esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, talep ve önerileri olup olmadığını sordu. İlçe sakinlerinin talepleri konusunda ilgili birim ve kurumları telefonla arayan Büyükkılıç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

GENÇLERLE BULUŞTU, VOLEYBOL OYNADI

Çiftlik Şehit Ahmet Bozok İmam Hatip Lisesi’nde gençlerle de buluşan Büyükkılıç, “Bir ağabeyiniz olarak istediğiniz, ihtiyacınız bir şey var mıdır?’ diye sorarken, gençler de ilgi ve alakasından dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler. Sınıfları gezen ve öğrencilerle öğretmenlere ‘iyi dersler’ temennisinde bulunan Büyükkılıç, okul bahçesinde gençlerle voleybol oynamayı ihmal etmedi.

Büyükkılıç, daha sonra Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi Bağlarbaşı Caddesi’nde asfalt çalışmasını inceledi.

“YATIRIMDAN YATIRIMA, HİZMETTEN HİZMETE KOŞUYORUZ”

Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi’nde 10 bin ton asfaltın kullanılacağı 25 milyon TL maliyetli çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Büyükkılıç, “Bu güzel, şirin mahallemizde gerçekten zenginliklerin olduğu, gönül zenginliğinin de ön plana çıktığı bu güzel beldemizde yapılan doğalgaz çalışmaları sonrası asfaltla ilgili eksiklerimizi gidermek amacıyla 10 bin ton asfalt kullanılıyor maşallah. Allah bereket versin, kaynak lütfetsin diyoruz. Ayrıca burada yapmış olduğumuz bir yüzme havuzumuz söz konusu, o da tamamlandı. Başkanımıza her zamanki bizlere olan sıcak ilişkileriyle, uyumlu çalışmalarıyla teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz 25 milyon TL’lik çalışma. Elhamdülillah yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz, hem merkezimizde hem taşramızda” diye konuştu.

“MEMDUH BAŞKANIM HER ZAMAN AĞABEYLİK YAPTI, BABALIK YAPTI VE YAPMAYA DA DEVAM EDİYOR”

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım da Büyükkılıç’ın kendilerine her zaman ağabeylik yaptığını belirterek, “Başkanıma çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakasından dolayı, yatırımlarından dolayı. Sarıoğlan merkezimiz ve Palas Mahallemiz, Çiftlik Mahallemiz olmak üzere doğal gaz çalışmalarımız bitmek üzere. Bu süreçte elektriklerimizin yerin altına alınması, altyapımızın tamamlanan yerlerimizde asfalt çalışması yapıyoruz. Emeğini hiç esirgemeyen, bizleri hiç göz ardı etmeyen Memduh Başkanıma çok teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun. Cumhur İttifakı’nın örneği Sarıoğlan diyoruz. Birlikteyiz, biriz. Sağ olsun Memduh Başkanım her zaman bize ağabeylik yaptı, babalık yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Bozkurt ise “Memduh Başkanımın bu zamana kadar hiçbir zaman ağzından yok kelimesi, hayır kelimesi duymadım. Bize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bir büyüğüm olarak da ellerinden öpüyor, hürmetler sunuyorum” derken, MHP İlçe Başkanı Mehmet Ardıç da ilçeye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Çiftlik Sosyal Yaşam Merkezi’ni de ziyaret ederek, kısa süre önce hizmete açılan Kapalı Yüzme Havuzu’nu da inceledi. Büyükkılıç, içerisinde soyunma odaları, kapalı havuz ve bay-bayan havuz soyunma odaları bulunan Çiftlik Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzu’nun Çiftlik Mahallesi’ne, Sarıoğlan ilçesine ve Kayseri’ye hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra ilçede hizmet veren Sarıoğlan Süt Üreticileri Birliği Peynir Satış Noktası’nı da ziyaret etti.

Sarıoğlan ziyaretinin ardından Akkışla’ya geçen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile birlikte Akin Mahallesi’ndeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Asfalt çalışmaları yapan personele tatlı ve meyve suyu ikram eden Büyükkılıç, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İlçe sakinleri, Başkan Büyükkılıç’a, ‘Allah razı olsun, işiniz rast gelsin’ diyerek dua ve teşekkür ettiler.

Akkışla Yöresel Ürünler Tesisi Satış Noktası’nı ziyaret eden Büyükkılıç, burada kadın kooperatifi tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserleri ilgiyle inceledi.

Akkışla Kadın Kooperatifi ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Akkışla’mızdayız. Akkışla Kadın Kooperatifi, öncelikle sayın valimizin kulaklarını çınlatarak sözümüze başlıyoruz. Kooperatifimiz Akkışla’mızda bir ihtiyaca cevap veriyor. Hem okullarımıza yemeklerini sağlıyor, hem burada üreterek kazanıyor. Kendilerini tebrik ediyor, teşekkür ediyoruz. Desteklerinden dolayı valimize, belediye başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak Akkışla Belediyesi’ni ziyaret eden Büyükkılıç, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile yapılan yatırım ve hizmetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başta çocuklar olmak üzere ilçe sakinlerinin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK’İN ARICILIK KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kültür ve mesleki eğitim kuruluşu KAYMEK, hayvancılık ve üretime destek olan kursu ile vatandaşlara hizmet veriyor. Kayseri’de arıcılık yapmak isteyen vatandaşlara yönelik kurs düzenleyen Büyükşehir, arıcılık kursu kayıtlarını başlattı.

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) yoğun ilgi gören arıcılık kursu kayıtlarını başlattı. KAYMEK bünyesindeki sanat ve mesleki eğitim kurslarında gerçekleştirilen eğitimlerde arıcılığa da yer vererek arı yetiştiriciliği ile bal üretimi yapmak isteyen vatandaşları kursa davet etti.

ÜRETİME ÜCRETSİZ EĞİTİM DESTEĞİ

KAYMEK, Sümer tesislerinde gerçekleştireceği kurs sayesinde, arıcılık yaparak bal üretimi yapmak isteyen üreticiye, sahip olmayı istediği teknik bilgiyi ücretsiz kurslarla sağlayarak üretime ücretsiz eğitim desteği sunuyor.

Başvuruların www.kaymekonline.com adlı internet adresi üzerinden yapılacağı kurs hakkında vatandaşlar, 0 352 337 37 88 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ’MİZİN ESNAFI BİZİM GURURUMUZ OLMUŞTUR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hal Kompleksi’ni ziyaret ederek, esnaflara bereketli kazançlar diledi. Başkan Büyükkılıç, “Ahi ahlakı ile ahlaklanmış Kayseri’mizin esnafı her zaman bizim gururumuz, sığınılacak mekân, sığınılacak liman olmuştur” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hal Kompleksi’ni (KAYSEM) ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Hali’ndeki hizmetleri ve ürünleri yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç’a ziyaret esnasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ve daire başkanları eşlik etti.

Hal Kompleksi’ndeki esnaflara bereketli kazançlar dileyen Başkan Büyükkılıç, KAYSEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar ile de görüştü.

Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Değerli dernek başkanımızı ziyaret ettik sonrasında değerli esnaflarımızın hepsini birer birer dolaştık. Hakikaten Kayseri’miz ürünler açısından kaliteli ürünlerin geldiği, fiyatların makul olduğu bir şehirdir. Bütün bu yönleri ile ilgili kurumlarımız çalışmalar yapıyor” dedi.

“KAYSERİ’MİZİN ESNAFI HER ZAMAN BİZİM GURURUMUZ”

Esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç, “Esnafımız, dürüstlüğü, güvenilirliği, çalışkanlığı ile adeta bu şehre hizmet etmek için onlar da gayretlerini gösterdiğini ifade ettiler. Bizler de onu gördük. Her şeyden önce esnaflarımıza helalinden bol rızık versin. Ahi ahlakı ile ahlaklanmış Kayseri’mizin esnafı her zaman bizim gururumuz, sığınılacak mekân, sığınılacak liman olmuştur. Kendilerine minnet duyuyorum” diye konuştu.

“BU GÜZEL İNSANLARA HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ”

Büyükkılıç, deprem döneminde esnafların verdiği destekten dolayı da teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Ayrıca özellikle 6 Şubat depremi sonrasında biz hal esnafımıza oralarda her şeyini kaybetmiş olan kardeşlerimize pazarcılık yaparak rızkını temin etmesi açısından ürün temini için gelmiştik. Tamamının yardımcı olduğunu, tır tır buradan mal gönderdiğimizi de hatırlatarak, tekrar kendilerine minnet duyduğumuzu, teşekkür ettiğimizi ifade ediyoruz. İşte Kayseri farkı diye her zaman göğsümüzü gere gere, hayırseverler şehri Kayseri, rahmet unsuru Kayseri, adeta bir yağmur misali her yere elini kolunu uzatan ve yağan Kayseri, insaf ehli insanlardan oluşan Kayseri diye burada rahatlıkla paylaşırız. Biz bu güzel insanlara hizmet etmekten onur duyuyoruz, onlar bizim canımız ciğerimiz, üzerimize ne düşüyorsa yapma yönünde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hal yönetimine, burada ekibimize teşekkür ediyorum. Hem esnafımızın huzuru, hem şehrimizin her zaman olduğu gibi olumlu anılması bizim için önemlidir. Cenab-ı Allah helalinden, bu güzel Cuma gününde bol rızık versin.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A “HİZMET” TEŞEKKÜRÜ

Hal esnafı olarak Kayseri’ye hizmet etmek için hem kalite hem de fiyat anlamında yarışmakta olduklarını ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hal Kompleksi (KAYSEM) A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar ise Başkan Büyükkılıç’a, Büyükşehir Belediyesi ile daire başkanlarına teşekkür etti. Hizmetleri ile her zaman Büyükşehir Belediyesi’nin yanlarında olduğunu dile getiren Acar, Büyükkılıç’a ‘hoş geldiniz’ dedi.

Başkan Büyükkılıç’a, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür eden esnaflar da Büyükkılıç’ı ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’ diye karşıladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaştığı esnafla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Kocasinan, Melikgazi belediye haberleri (07.12.2023)

“KAYSERİ-GİRNE HATTI’YLA BİZLERİ ONORE ETTİNİZ” Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı, Talas Belediye …