Biri İranlı 4 sanığa uyuşturucu cezası

Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 1’i İran uyruklu 4 sanığa 7 yıl 6 ay ile 18 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçen yıl 23 Eylül’de durdurduğu bir araçta parçalar halinde toplam 86 gram metamfetamin, 5.65 gram esrar ele geçirildi. İran uyruklu A.A. İle R.U., H.U. Ve C.A. gözaltına alındı. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanan 4 kişi hakkında ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan dava açıldı.
5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklardan R.U., H.U. Ve C.A. Mahkemede hazır bulunurken, İran uyruklu A.A. İse, tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.
Sırasıyla son sözleri sorulan sanıklar üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan R.U.’yu, ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 18 yıl hapis ve 36 bin TL para cezası, A.A.’yı, aynı suçtan 15 yıl hapis ve 30 bin TL para cezası, sanık C.A.’yı da yine ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 10 yıl hapis ve 20 bin TL para cezası, H.U.’yu da aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis ve 15 bin TL para cezasına çarptırarak, 4 sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. (Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Jandarma, yaylacılara yaylalarda erzak bırakmamaları uyarısını yaptı

Ardahan’da, merkeze bağlı Bağdeşen ile Bilbilan Yaylası’na gelen Jandarma ekipleri, Yaylada yaşam malzemesi bırakma, bilmeden teröre destek olma sloganıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.