ATAŞ: AKP ZİHNİYETİNİN SEVDİĞİ TEK YEŞİL DOLARDAKİ YEŞİLDİR

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: AKP ZİHNİYETİNİN SEVDİĞİ TEK YEŞİL DOLARDAKİ YEŞİLDİR

-GEÇTİĞİMİZ YIL CİĞERLERİMİZİN YANMASINDAN TEK BİR DERS ÇIKARMAYAN AKP, YANAN ALANLAR KİM İHALE EDİLSİN, NEREYİ HANGİ ŞİRKET ALSIN, NERELERE OTEL YAPILSIN KAYGISINDA!

-NE YAZIK Kİ TÜRKİYE’NİN KENDİ YANGIN SÖNDÜRME HAVA FİLOSU BULUNMAMAKTADIR

-AKP İÇİN ORMAN EŞİTTİR RANT ANLAMINA GELİYOR

-AKP HÜKÜMETİ ORMAN YANGINLARINI SÖNDÜRMEKTEN ACİZ, ORMAN ALANLARINI RANT İÇİN İMARA AÇMAKTA İSE ÇOK MAHARETLİDİR!

-AKP ORMANLARIMIZA YANGINLARDAN DAHA FAZLA ZARAR VERMEKTEDİR

-ALLAH ORMANLARIMIZI YANGINLARDAN VE AKP ZİHNİYETİNDEN KORUSUN

-AKP ZİHNİYETİNİN SEVDİĞİ TEK YEŞİL DOLARDAKİ YEŞİLDİR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, geçen yıl ciğerlerimizin yandığı orman yangınlarıyla ilgili Meclis’te konuştu. “AKP Hükümeti, bu yıl da olası yeni orman yangınlarına karşı yeterli önlemleri almamıştır” diyen Ataş, “Geçtiğimiz yıl ciğerlerimizin yanmasından tek bir ders çıkarmayan AKP Hükümeti, yanan alanlar kim ihale edilsin, nereyi hangi şirket alsın, nerelere otel yapılsın kaygısındadır” dedi. AKP için orman eşittir rant anlamına geldiğini vurgulayan Milletvekili Dursun Ataş, “Allah ormanlarımızı yangınlardan ve AKP zihniyetinden korusun. Çünkü AKP Hükümeti orman yangınlarını söndürmekten aciz, orman alanlarını rant için imara açmakta ise çok maharetlidir. Yani AKP ormanlarımıza yangınlardan daha fazla zarar vermektedir” şeklinde konuştu. Milletvekili Dursun Ataş, “AKP zihniyetinin sevdiği tek yeşil dolardaki yeşildir” ifadelerini de dikkat çekti.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) orman alanlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye’nin ormanları AKP ile ranta kurban edildiğini dile getiren Ataş, Meclis’te CHP’nin yanan orman arazilerindeki usulsüzlük iddialarının araştırılması hakkındaki grup önerisi üzerine söz aldı.

GEÇTİĞİMİZ YIL CİĞERLERİMİZİN YANMASINDAN TEK BİR DERS ÇIKARMAYAN AKP, YANAN ALANLAR KİM İHALE EDİLSİN, NEREYİ HANGİ ŞİRKET ALSIN, NERELERE OTEL YAPILSIN KAYGISINDA!

Geçen yıl yaşanan orman yangınlarını hatırlatan Milletvekili Ataş, “Geçen yıl ülkemizin dört bir yanında yangınların yaşandığı, 15’i büyük olmak üzere 299 orman yangınının çıktığı, 140 bin hektar ormanlık alanın kül olduğu, Hükümetin ise bu yangınları söndürmekte aciz kaldığı bir yılı geçirdik. Aradan bir yıl geçti, yine yaz dönemi geldi ancak geçen yıl yangın uçağı kaldırmaktan bile aciz kalan AKP Hükümeti, bu yıl da olası yeni orman yangınlarına karşı yeterli önlemleri almamıştır. Geçtiğimiz yıl ciğerlerimizin yanmasından tek bir ders çıkarmayan AKP Hükümeti, yanan alanlar kim ihale edilsin, nereyi hangi şirket alsın, nerelere otel yapılsın kaygısındadır” diye konuştu.

NE YAZIK Kİ TÜRKİYE’NİN KENDİ YANGIN SÖNDÜRME HAVA FİLOSU BULUNMAMAKTADIR

“Türkiye, 23,1 milyon hektar ormanlık alanı olan bir ülkedir ama ne acıdır ki bu kadar geniş orman alanı olan bir ülkenin kendi yangın söndürme hava filosu bulunmamaktadır” sözleriyle de dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, “Ülkemizin yangın söndürme uçak ve helikopterleri kiralıktır. Bir kısmı yandaşların zengin edilmesi amacıyla kiralama yapılırken harcanan paralarla şimdiye kadar bir yangın söndürme filosu kurulabilirdi ancak şu anda elimizde ne uçak ne helikopter bulunmaktadır” dedi.

AKP İÇİN ORMAN EŞİTTİR RANT ANLAMINA GELİYOR

AKP’nin orman politikasının açık olduğunu çünkü AKP için orman eşittir rant anlamına geldiğini vurgulayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, dikkat çeken verileri de paylaştı. Milletvekili Ataş, şunları söyledi: Verilere göre 2020 yılı sonu itibarıyla Türkiye’de toplam 748 bin hektarlık orman alanı madencilikten enerjiye, turizmden ulaştırmaya, konut yapımından sanayiye feda edilmiştir yani Türkiye’nin ormanları ranta kurban edilmiştir. İktidar kâğıt üzerinde “Orman alanları arttı.” dese de gerçekte olan orman alanlarının bölünüp parçalanıp ranta kurban edilmesidir. Bakınız, sadece on bir yılda ormanlarda parça sayısı yüzde 56 artmış, 10 hektardan küçük ormanlar ise yüzde 118 artmıştır. Yani ormanlarımız parça parça edilmektedir çünkü ormanlara yol, hastane, cami, Kuran kursu, villa, otel, maden, santral yapılmaktadır. Orman yangınlarının asıl nedeni de bu tablodur çünkü korunması gereken ormanlar parçalanmış, villalar yapılmış, yollar geçirilmiştir. Ormanlar parçalanıp ranta feda edildikçe orman içindeki insan geçidi artmış, yangınlar ise çoğalmıştır.

ALLAH ORMANLARIMIZI YANGINLARDAN VE AKP ZİHNİYETİNDEN KORUSUN

“Allah ormanlarımızı yangınlardan ve AKP zihniyetinden korusun. Çünkü AKP Hükümeti orman yangınlarını söndürmekten aciz, orman alanlarını rant için imara açmakta ise çok maharetlidir” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Yani AKP ormanlarımıza yangınlardan daha fazla zarar vermektedir” şeklinde konuştu.

AKP ZİHNİYETİNİN SEVDİĞİ TEK YEŞİL DOLARDAKİ YEŞİLDİR

Ataş, Meclis’teki konuşmasında “AKP zihniyetinin sevdiği tek yeşil dolardaki yeşildir” ifadelerini de kullandı. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu yüzden ‘Yanan orman arazileri betonlaşmayacak.’ deseler de dolardaki yeşil sevgileri buna engel olmaktadır. AKP iktidarında ‘Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur’ atasözü bile ‘Bakarsan bağ, yanarsa otel olur’ şeklinde değiştirilmiştir. Ancak bu zihniyet yenilecek, AKP ilk seçimde gidecek, az kaldı” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ ELİTAŞ İLE İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın da yer aldığı Hacılar ilçesinde  AK Parti İl …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420