ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, AKP’yi uyardı: “RTE’NİN SAYIN ESED DEMESİ YETMEZ!”

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, iktidarı Suriye Politikaları üzerinden eleştirdi. Zeybek, “RTE’nin ‘Sayın Esed’ demesi yetmez. BOP’un taşeronu olmayı bırakmak gerekir” dedi.

Sosyal Medya X üzerinden @atacizeybek hesabı ile açıklama yapan Zeybek, şu ifadeleri kullandı:

“RTE’NİN  SAYIN ESED DEMESİ YETMEZ!”

Önce “Kardeşim Esad”diyordu. Sonra “Katil Esed” oldu. Öyle bir yaygara yapıldı ki

AKP karşıtları bile “Katil, halkını öldürüyor” dediler. Biz “Esad’a katil demeyin, ülkesini savunuyor” dedik.

DP Genel Başkanı’ydım. Sayın Esat görüşmek üzere ülkesine çağırdı. Çağrı bana ulaştığında,

“DP ile olmuyor” görüşüyle  genel başkanlıktan ayrılmıştım.

Şimdilerde, ülkemizin başına bela edilen YERLEŞMECİLERDEN kurtulmak konusunu görüşmek üzere Suriye’ye gitmek için çağrı bekliyorum. Bu konunun çözümü için Sayın Esat ile görüşmek, İran ile, Rusya ile anlaşmak ön koşuldur.

“BOP KONUSUNDA BİLİNÇLİ DİRENİŞ”

BOP konusunda bilinçli direniş ortaya konulmadan çözüm olmaz.

RTE’nin de Karşıtlarından YERLEŞMECİLERE karşı görüş ortaya koyanların da önce BOP tutsaklığından kurtulmaları gerekir. BOP’culara karşı görüş konuşmaktan çekinen yufka yüreklilerle bu çetin yol aşılamaz.

Bu yüzden yeniden “Sayın Esed” demek yetmez. “Kardeşim Esad” demekle de olmaz

BOP’un taşeronu olmayı bırakmak gerekir.

“İKTİDAR ATEŞLE OYNUYOR!”

Önce Ensar/ Muhacirun dediler. İş o günden belli olmuştu. Tarihteki Muhacirler Medine’ye sığındılar, sonra yönetimi ele geçirdiler. AKP İktidarı Muhacirler dediği Suriyelilerle birlikte yeniden gelmiş oldular.

Şimdi onların olağandışı çoğalmaları için bütün önlemleri alıyorlar. Böylece çöken güçlerini onlarla birlikte sürdüreceklerini umuyorlar. İçerdeki Suriyelileştirdikleri de ne olsa yanlarındalar. Onlar Suriyelilerden daha çok Suriyeli aşığı oldular.

Biz ATACILAR, Suriyelileri severiz, Suriye’de kaldıkları, Ülkemize yerleşmeğe kalkışmadıkları sürece. Suriyeli olup da BOP/AKP ortaklığının oyununa oyuncak olanları ise niye sevelim?

Onları sevmesek de tek tek düşman görülmelerini istemeyiz, bunu da önlemeğe çalışırız.

“BU ATEŞ SENİ DE YAKAR”

Bununla birlikte AKP Türkleri ikincil, Suriyelileri birincil yere koyan uygulamalarını sürdürürse, dahası onları yerleştirmekten geri dönmezse, olacakları ne biz ne de kimse önleyemez.

Bu gidişle yerleşen Suriyeli bireyler yurttaşlarımızca düşman görülmeğe başlanırsa olacakları düşünerek yanlıştan dönmek iktidarın birinci görevi değil midir? İktidar! Ateşle oynama! Yurttaşların da Suriyeli yerleşmecilerin de yazıkını kaldıramazsın.

Bu ateş seni de yakar.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Eğitim Sen: Haklarımızı ve Taleplerimizi İçermeyen Öğretmenlik Meslek Kanunu’na Karşı Mücadelemizi Sürdüreceğiz!

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen),  Mecliste görüşülmeye başlanan yeni öğretmenlik meslek kanununa tepki …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427