ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’ten AYM Başkanı ve üyelerine çağrı: “Neden hala susuyorsunuz?”

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Can Atalay kararına imza attıktan sonra ağır suçlamalarla karşı karşıya kalan AYM Başkanı ve üyelerine “Ya çıkıp konuşun, ya da görevinizi bırakın!” dedi.

Yargı düzenimizde AYM’nin Anayasal düzeni temsil ettiğine dikkat çeken ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, AYM Başkanı ile üyelerine şöyle seslendi:

“PARTİ DEVLETİ DÜZENİNE GEÇİŞ ADIMLARI”

Can Atalay kararına imza atan AYM Başkanı ile üyelerine politikacılar tarafından ağır suçlamalar yapılması düşündürücüdür.

İki yüksek Yargı kurumu arasındaki yetki kavgası ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin Hukuk Devleti olma değerleri üzerine büyük yaralar açmaktadır.
Anayasal düzen; Anayasa ve maddelerine uyma ile ayakta durur. Anayasal düzenimizi, İnsan Hak ve Özürlükleri koruma, yargıdaki yanlış kararları düzeltme görevi Anayasa Mahkemesi’nindir. Ancak, üzülerek görüyoruz ki; olmayacak tartışmalarla, kavgalarla, ağır suçlamalarla AYM yok sayılmış, Anayasal düzenden, ‘Parti devleti’ düzenine geçiş adımları atılmıştır.

“YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA GÖREVİNİZİ BIRAKIN”
Can Atalay kararına imza atan AYM Başkanı ile Üyelerine çok ağır karalamalar yapıldığı gibi, haklarında suç duyurusunda bulunulmasına tanık olmaktayız. Bozuk dilli birileri AYM’nin kapatılmasını, üyelerinin de Kandil’e gönderilmesini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Bütün bu ağır yakıştırmalar karşısında konuşması, haklarındaki söylemlere ulus adına yanıt vermesi gereken Anayasa Mahkemesi Başkanı ile üyelerinin; haftalardır olup bitenler yokmuş gibi davranmaları oldukça düşündürücüdür.

AYM’nin bu sessizliği de; Anayasal düzenimize, Hukuk Devleti anlayışımıza ayrı bir yara açmaktadır. AYM Başkanı Zühtü Arslan ile üyelerine sesleniyorum; Neden hala susuyorsunuz? Ya çıkıp konuşun, ya da görevlerinizi bırakın!

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Uğur Sedat Ünsal, Eğitim Sen seçimlerinde güven tazeledi

Eğitim Sen  Kayseri  Şube başkanlığı seçimlerinde Uğur Sedat Ünsal güven tazeledi. Kayseri Öğretmenevi salonunda gerçekleştirilen   …