‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli, “Müzeler Haftası” ve ücretsiz müzelere ziyaret, TBB Meclis Üyesi Seçimleri, Değerlendirme Toplantısı, Arıcılığa destek, Enerji tasarrufu, Sanat Galerisi’ne tam not

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI’ PANELİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla 21 Mayıs Salı günü Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli düzenliyor.

Pastırmasından sucuğuna, mantısından yağlamasına, nevzinesinden gilaburusuna çeşit çeşit lezzetleri ile Kayseri’yi gastronomi alanında da dünyaya tanıtmak için Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın girişimleri ve talimatları doğrultusunda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, binlerce yılı aşan kültür, gelenek, toplumsal miras ve köklü bir tecrübenin birikimi ve mirası olan zengin Türk Mutfağı, 21-27 Mayıs tarihleri arasında yeniden bereketli sofrasının eşsiz serüvenini ve lezzetini dünya ile paylaşırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bu özel hafta dolayısıyla ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli düzenliyor.

Türk mutfağı konusunda farkındalık yaratmak, markalaşmak ve Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel ve atıksız özelliklerini yurt içi ve yurt dışında vurgulamak, bilinirliğini, sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Türk Mutfağı Haftası’nın üçüncüsü bu yıl 21-27 Mayıs 2024 tarihleri arasında kutlanacak.

Bu yıl 3’üncüsü kutlanacak Türk Mutfağı Haftası’nda, Gastronomi Günleri etkinliği ile tanıtımı yapılan ve hizmete giren, Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde düzenlenecek panel, birbirinden değerli konuşmacıları ağırlamaya hazırlanıyor.

Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Ülker Moderatörlüğünde “Türk Mutfağında Modern Yaklaşımlar” konusu ile gerçekleştirilecek panele Sinan Chef Restoran Sahibi Sinan Yavuz, FİER Life Center Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Otelciler Derneği Başkanı Murat Erdal, Hacı Steak House Sahibi Yunus Emre Özdemir, Uzman Diyetisyen Rabia Özaslan, Novotel/İbiş Hotel Genel Müdürü Türkiye Otelciler Birliği Bölge Müdürü Nedim Bahar ile Kayseri TED Koleji Mutfak Şefi Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başkanı Kadim Bıyık konuşmacı olarak katılacak.

Ana teması “Sürdürülebilir, Atıksız Türk Mutfağı” olan etkinlik haftasının yurt içinde uygulanacak faaliyet konsepti “81 İlin Coğrafi İşaretli Ürünleriyle Türk Mutfağı Kutlaması”, yurt dışında uygulanacak faaliyet konsepti ise “Tarih, Kültür ve Doğanın Buluşması: Turkaegean Lezzetleri” olarak belirlendi.

Türk Mutfağı Haftası’nın, valilikler ve yerel yönetimler tarafından düzenlenecek gastronomi temalı etkinliklerle tüm paydaşların katkısı ile kutlanması hedefleniyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A “MÜZELER HAFTASI” ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Müzeler Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Müze Müdürü Gökhan Yıldız ve beraberindekileri ağırladı. Başkan Büyükkılıç, yaptıkları müze çalışmaları ile şehrin tanıtılması için gayret ettiklerini söyledi.

Ticaretin ve kültürün merkezi olan 6 bin yılı aşkın geçmişiyle değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Kayseri’ye çok özel ve önemli müzeleri kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu anlamda hizmet ve projelerini sürdürüyor.

Müzeler Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Müze Müdürü Gökhan Yıldız ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, şehrin tarihine ve kültürüne verdikleri değeri vurgulayarak Müzeler Haftası’nı kutladı.

“Şehrimizin Tanıtımı İçin Kafa Yoruyoruz”

Büyükkılıç, şehrin tanıtılması için gayret gösterdiklerini belirterek, “Kayseri’mizi bir müzeler şehri olarak anılması yönünde gerek Kültür Bakanlığımız gerekse yerel yönetim olarak ilçelerimiz ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu yönde gayret gösteriyoruz. Yaptığımız müze çalışmalarını sizler de takip ediyorsunuz, bu anlamda üzerine ekleyerek, çeşitlendirerek, şehrimizin tanıtımına vesile olmasını sağlayarak neler yapabilirize kafa yoruyoruz” diye konuştu.

Arkeolojik kazılara desteklerinin sürdüğüne vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, “Kazılarda belediye olarak gerekli desteklerimizi verme yönünde gayret gösteriyoruz. Mevzuat ve yasalar çerçevesinde bundan sonraki süreçte de yine destek verme yönünde gayret göstereceğiz. Haftanız hayırlı, uğurlu olsun. Bizim insanlara müzeleri cazip hale getirmemiz lazım. İnsanların hem tarihini hem kültürünü tanımasına fırsat vermek lazım” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da yer aldı. Günün anısına çiçek ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN MÜZELER GÜNÜ’NDE ÜCRETSİZ YAPTIĞI MÜZELERE YOĞUN İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Uluslararası Müzeler Günü’nde Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin ücretsiz hizmet vermesi talimatı üzerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Kayseri’yi bir açık hava müzesi olarak niteleyen ve kenti müzeler şehri yapma hedefi olan Başkan Büyükkılıç, Uluslararası Müzeler Günü’nde de vatandaşları yalnız bırakmadı. Büyükkılıç, Kayseri’deki Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren müzelerin Müzeler Günü’nde ücretsiz olması talimatı vererek binlerce kişiyi müzelerde konuk etti.

1 Gün İçerisinde 3 Bine Yakın Ziyaretçi

Müzeler Günü’nde vatandaşların müzeleri gönüllerince gezebilmesi için ücretsiz olması talimatını veren Büyükkılıç’ın bu girişimi yanıtsız kalmadı. Vatandaşlar tarafından ilgi gören müzelere 1 gün içerisinde 2 bin 706 kişi ziyarette bulundu.

Büyükkılıç Kayseri’yi Müzeler Şehri Yapmakta Kararlı

Kayseri’yi müzeler şehir yapmak için yoğun gayret sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mevcut müzelerin restorasyonunu gerçekleştirirken, yeni müze projelerini de hayata geçiriyor. Yakın zamanda Veli Altınkaya Basın Müzesi’ni vatandaşların hizmetine sunan Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 6 bin yılı aşkın tarihi ile Kültepe Kaniş-Karum’dan çıkarılan tablet ve kalıntıların sergileneceği Türkiye’nin en büyük 3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki kayadan oyma müzesini de yakın zamanda açmayı planlıyor. Öte yandan milyonlarca yıl öncesinden kalan Yamula Bölgesi’ndeki eşsiz hayvan fosillerinin sergileneceği fosil müzesini de Kayseri’ye kazandırmaya gayet gösteren Büyükkılıç, yeni dönemde de Develi’de bulunan tarihi askerlik şubesinin müze ve kütüphaneye dönüştürülmesini, Koramaz Vadisi bölgesinde Koramaz Müzesi’ni ve ticaret şehri olan Kayseri’nin ticari geçmişine ışık tutacak olan Ticaret Müzesi’ni de kente kazandıracak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TBB MECLİS ÜYESİ SEÇİMLERİNE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni dönemde Türkiye Belediyeler Birliği’nde Kayseri’yi temsil edecek üyelerin belirleneceği seçime katılarak, oyunu kullandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas’ın doğal üye olduğu TBB üye seçimleri sonrası 10 asıl ve 5 yedek üye belirlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı Kadir Has Kongre Merkezi Erciyes Salonu’nda gerçekleştirilen seçime, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

Divan başkanı olarak meclis üyelerine hitap eden Başkan Büyükkılıç, “Gönüllerde yer ederek, 1,5 milyon Kayseri’mizin güzel insanlarına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi ve meclis üyelerine, Türkiye Belediyeler Birliği çalışmaları, yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Doğal Üye

Daha sonra Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Kayseri’yi temsil edecek üyeler seçim ile belirlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın doğal üye olduğu TBB Meclisi Üyeliği için gizli oyla yapılan seçim sonrası 10 asıl ve 5 yedek üye belirlendi.

Seçim sonucunu açıklayan Başkan Büyükkılıç, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Develi Belediye Başkanı Adem Şengül, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Bünyan Belediye Başkanı Selahattin Metin, İncesu Meclis Üyesi Hulusi Çavdar ve Yeşilhisar Meclis Üyesi Burhanettin Bolat’ın 166’şar oy alarak asıl üye olarak seçildiğini belirtti.

Seçimlerde Develi Meclis Üyesi Fahri Yıldırım, Felahiye Belediye Başkanı Şeref Güleser, Akkışla Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ve Tomarza Belediye Başkanı Osman Koç ise yedek üye seçildi.

Büyükkılıç, yapılan seçimlerin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederek, Kayseri’yi en güzel şekliyle Türkiye Belediyeler Birliği’nde temsil edeceklerini ifade etti.

BÜYÜKKILIÇ’TAN BAŞKANLARLA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve Melikgazi, Kocasinan, Talas Belediye Başkanları ile bir araya gelerek, hizmetlerle ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşan anlayış içerisinde çalışan, birçok yatırım ve projeyi Kayserililerin hizmetine sunan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan yatırımları değerlendirmeye ve yapılacak hizmetlerle alakalı istişareye özel önem veriyor.

Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi.

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, ilçelerde yapılan, yapımı devam eden ve programa alınan yatırımlar ile şehrin geleceğine yönelik projeler istişare edildi.

İlçelere yapılacak hizmetlerle ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın bereketini yaşadıklarını belirterek, tüm belediye başkanlarıyla omuz omuza verip, yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşmaya devam edeceklerini vurguladı.

BÜYÜK ŞEHİR SANAT GALERİSİ’NE SANATSEVERLERDEN TAM NOT

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kentte hayata geçirdiği ‘Büyük Şehir Sanat Galerisi’ projesi, sanatseverlerden tam not alırken, açıldığı hafta vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Kayseri’de kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni projesi ile sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak şehrin, sanatseverlerin ve sanat camiasının hizmetine sunulan Büyük Şehir Sanat Galerisi, hafta sonu vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Türk İslam Sanatları Derneği Başkanı Dr. Ahmet Zeki Yavaş,  Prof. Dr. Fatma Sevin Düz ve 8 kişilik akademik bir sanatçı kadro ve onların eserleri ile  ‘Klasik Türk Sanatları’ sergisi ve seminer programı düzenlendi.

Seminerin ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’un katılımlarıyla Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde hayata geçirilen Büyük Şehir Sanat Galerisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Sanat Galerisi, konum olarak yakın tarihte hizmete açılan, şehrin ve İç Anadolu’nun yeni gözdesi ve ‘güvenle sosyalleşme’ platformu olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin en güzel noktasında yer alıyor.

Vatandaşın ve Sanatkârların Hizmetinde

150 eser alma kapasitesine sahip olan galeri, sergilenecek ürünün, eserin türüne göre fonksiyonel özellikler gösteriyor.

Büyük Şehir Sanat Galerisi, 1000 metrekare büyüklüğünde, yaklaşık 750 metrekaresi sergi alanı için düzenlenirken, galerinin yalnızca iç alanı değil sağ ve sol kısımda bulunan toplamda 500 metrekarelik açık alanı da sergi, açılış ve kültürel faaliyetler için vatandaşın ve sanatkârların hizmetine sunuluyor.

Büyük Şehir Sanat Galerisi, soyut ya da somut tüm sanat ürünlerini kucaklamak isteyen yerli ve yabancı farklı sanatçılarla çalışarak hüsnühat, tezhip, ebru, çini,  resim, heykel, seramik, fotoğraf vb. sergileri organize ederek sanatseverlere hizmet veren hem ulusal, hem de uluslararası bir galeri olmayı amaçlıyor.

Galeride, zaman zaman genel workshop etkinlikleri, çift terapisi, ebeveyn çocuk terapisi, çocukla sanatsal terapi gibi atölye çalışmaları planlanıyor.

Klasik Türk Sanatları Sergisi, 2 Haziran’a Kadar Açık

Öte yandan, Büyük Şehir Sanat Galerisi açılış töreni, Klasik Türk Sanatları Sergisi ile taçlandırıldı. Sergi, 17 Mayıs -2 Haziran tarihleri arasında galeride sanatseverlerin hizmetine sunuluyor. Sergi eser içeriğinde, hüsnühat- ebru- çini- sedef kakma- tezhip-kat’ı- ciltleme ve klasik üç boyutlu çalışmalarla toplamda 114 eserin sunumu yapılıyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ARICILIĞA SON 3 YILDA 7 MİLYON TL’LİK DESTEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarımın ve hayvancılığın merkezi olma yolunda ilerleyen Kayseri’de üreticilerin yanında yer alırken, son 3 yılda arıcılık ile uğraşan üreticiye 7 milyon TL’lik yatırım yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla tarım ve hayvancılık konusunda tohumdan koyuna, arıcılıktan AR-GE çalışmalarına kadar pek çok konuda gerek proje gerekse destekler aracılığıyla tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizde zenginleştirilmiş bitki çeşitliliği ile arıcılık ve yenilikçi arı ürünleri yaygınlaştırıldı. Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) arı ve arı ürünleri üretimine ilgi duyan vatandaşlara profesyonel eğitim vererek sertifikalı arıcılar yetiştirmek amacıyla ‘Arıcılık Kursu’ verildi. İhtisas kurs merkezlerinde alınan bilgilerin teoriye dökülmesi ve vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, vatandaşlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla Hobim Arıcılık Projesi, Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle hayata geçirilmiştir” diye konuştu.

Kentte, arıcılığın önemli ekonomik faaliyetler arasında yer aldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri ili çiçek çeşitliliği yönünden zengin iller arasındadır. Mevcut çiçek potansiyeli arıcılık için sağlam bir temel oluşturmakta ve Kayseri’mizi avantajlı konuma getirmektedir” dedi.

Büyükkılıç, bölgede arıcılık faaliyetlerinin yürütülmesi doğrultusunda arıcılığın ekolojik dengeye sağlayacağı fayda ile projenin, çevreci bir tutum izlemiş olacağını ve tozlaşmaya katkısından dolayı bitkisel üretimde de olumlu artışlar meydana geleceğini hatırlattı.

Arıların özellikle çevresel boyutta belirgin faydalarının olduğunu açıklayan çok sayıda literatür bulunduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Arıların biyolojik çeşitliliğin artmasında ve korunmasında hatta birçok bitkinin neslinin devam ettirilmesi konusunda önemli rol oynadığı bilindiğinden projenin çevreye sağladığı yararlar tartışmasız olarak ortaya çıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

3 Yılda Toplam 2 Bin 220 Adet Arılı Kovan Alındı

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, son 3 yılda arıcılık ile uğraşan üreticiye 7 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2022 yılında 420 adet arı kolonisi desteği sağlanmış olup toplam 430 bin TL, 2023 yılında ise 800 adet arılı kovan desteği sağlanmış olup toplam 2 milyon 260 bin TL harcanmıştır. 2024 yılında ise geçtiğimiz günlerde dağıtımını yaptığımız, toplam 3 milyon 700 bin TL maliyetle 1.000 adet kovan desteği sağlandı. 3 yılda toplam 2 bin 220 adet arılı kovan alınmış olup, güncel rakamlarla 7 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmiştir. Belediyemizin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da arıcılık faaliyetlerine destekleri devam etmektedir. Belediyemizin hibe destekleri ile arı üreticiliği yapma konusunda isteklileri arıcılığa teşvik etmeyi, hem bölge halkının donanımlı birer çiftçi olmasını hem de bölgenin istihdamına katkı sağlamasını hedefliyoruz.”

BÜYÜKŞEHİR’DEN LED TEKNOLOJİ İLE DAHA AZ ENERJİ, DAHA ÇOK TASARRUF

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hizmet binaları içerisindeki aydınlatma lambalarını 4 bin 270 adet LED aydınlatmalara dönüştürerek hem daha az enerji harcadı hem de daha çok tasarruf sağladı.

Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında çevreci, insan odaklı ve çok yönlü bir yerel yönetim anlayışı sergileyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, enerji üretimi ve enerji tasarrufu noktasında da önemli çalışmalar yapıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” kapsamında sahip olduğu kamu kaynaklarını daha etkin kullanabilmek amacıyla uyguladığı tasarruf tedbirleri kapsamında, hizmet binalarındaki ampulleri LED ile değiştirdi.

İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını yürüten Teknik Bakım, Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, hizmet binaları içerisinde bulunan 4 bin 270 adet ampulü LED ışıklandırma ile değiştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Teknik Koordinatörü Vedat Kılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla belediyemize ait hizmet binalarında enerji tasarrufu kapsamında 4 bin 270 adet LED lamba değişimi yaparak belediyemize yıllık enerji tasarrufunda yüzde 35’lik katkı sağlamış olacağız” dedi.

Minimum arıza, daha az bakım masrafı olan LED ışıklandırma ile önemli bir tasarruf sağlandığını söyleyen Kılıç, Başkan Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda tasarrufa yönelik çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Bünyan, Kocasinan,Melikgazi, MBB belediye haberleri

TALAS’TA STRATEJİK PLANLAMA İÇİN ANKET Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hizmet üreten Talas Belediyesi, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420