ASİMDER: Başkonsolos Guliyev’in FETÖ fotoğrafı incelensin

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey,  Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in de bulunduğu iddia edilen FETÖ terör örgütü lideri Fettullah Gülen ve üst düzey örgüt üyeleriyle çekilmiş fotoğrafının gerçek olup olmadığının devlet organları tarafından resmi kriminal laboratuarda incelenerek çıkan resmi sonucun kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in FETÖ fotoğrafından dolayı tehdit, şantaj ve çıkar sağlamak suçlamasıyla şikayet edilen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “21 Mart 2019 tarihinde Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev tarafından Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına hakkımda yapılan şikayetin sebebi olarak gösterilen FETÖ terör örgütü lideri Fettullah Gülen ve örgütün üst düzey kadro üyeleriyle fotoğraf çekindiği iddia edilen fotoğraf ile Başkonsolosa tehdit, şantaj ve çıkar sağlamak istediğim iddiasını öne sürdükleri fotoğrafın resmi bir kriminal laboratuar da incelenmesini ASİMDER Genel Merkezi olarak talep ediyoruz. Bu fotoğraftan dolayı şahsım ve derneğim mahkemelik olduk. Iğdır Valiliğine Başkonsolos Nuru Guliyev’in yaptığı şikayet başvurusundan dolayı Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün talebi üzerine dernek ile alakalı bir konuda memurluğum sebep gösterilerek Iğdır’dan Çorum iline sürgün gibi tayin edilerek ben ve ailem mağdur edilmişizdir” dedi.

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in de içerisinde bulunduğu iddia edilen FETÖ terör örgütü lideri ve üst düzey yöneticileri ile çekinmiş fotoğrafın derhal incelenerek hem kamuoyunun hem de aylardır meşgul edilinen kamu kuruluşlarının aydınlatılmasını isteyen ASİMDER Başkanı Gülbey, “Bu fotoğrafın gerçek olup olmadığı konusunda kamu kuruluşları ve kamuoyunun aydınlatılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Fotoğrafın resmi bir kurum tarafından incelenip yazılan raporunda kamuoyu ile paylaşılması hem bizi hem de Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’i aklayacaktır. Aksi taktirde hep kafalarda FETÖ şüphesi devam edecektir. Biz teşkilat olarak mahkemede üzerimize atılı iddia edilen suçlardan aklandık. Fotoğrafın resmi inceleme raporu da açıklanınca Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’de inşallah aklanır” şeklinde konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Çopuroğlu’ndan Tok’a tebrik

AKP Kayseri il başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhur ittifakı ortağı MHP’nin Kayseri il kongresine tek aday …