Aladağlar Milli Parkı’nı seçen kampçı ziyaretçiler ve toplantı

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yer alan Aladağlar Milli Parkı bünyesinde barındırdığı şelaleleri, gölleri, kanyonları ve ormanlarıyla yalnızca günübirlik ziyaretçilerin değil yerli ve yabancı kampçıların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Şehrin gürültüsünden ve egzoz kokusundan kaçmak için  Aladağlar Milli Parkı’nı seçen kampçı ziyaretçiler için alanda piknik masaları, çeşmeler, ayaklı mangallar bulunurken Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce yaptırılan İdare ve Ziyaretçi Binasında ise mescit, WC, çocuk emzirme odası, tanıtım noktaları gibi üniteler yer almakta.

1995 yılında milli park olarak ilan edilen Aladağlar Milli Parkı’nda dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti gibi aktiviteler de yapılmakta.

Bölge Müdürlüğünde, 02.06. 2022-03.06.2022 tarihlerinde yapılması planlanan Korunan Alan İşletmecilik Faaliyetine yönelik Değerlendirme Ve Müzakere Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürlüğünden İşletmeler Şube Müdürü Mustafa Yılmaz, Tarım Orman Uzmanı Özge Eminoğlu, Orman Mühendisi Mustafa Atıf Göze katıldı. Toplantı Bölge Müdürü Şahin Çılğın’ın açılış konuşması ile başlayıp, Milli Parklar Şube Müdürü Mine Eroğul’un Bölge Müdürlüğünün İşletmecilik faaliyetleri ile ilgili sunumu ve Genel Müdürlüğünden İşletmeler Şube Müdürü Mustafa Yılmaz’ın sunumu ile devam etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KORSAN TAŞIMACILIK VE FAHİŞ FİYATA 23 MİLYON 453 BİN LİRA CEZA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatili öncesi ve tatil süresince Bakanlık olarak …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420