ABD Kültür Ateşesi AGÜ müzesi, kütüphanesi ve rektörü ziyaret etti

ABD Kültür Ateşesi Price’tan Rektör Yılmaz’a Ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Türkiye Kültür Ateşesi Gabrielle Price ve beraberindeki heyet, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz ziyarette, ABD Büyükelçiliği’nden alınan hibe desteği ile yürütülen, girişimci gençlerin yaratıcı ve yenilikçi düşünmesini teşvik eden, farklı disiplinden girişimcilerin bir arada çalışmasını sağlayan, “Creative Hub: From Local to Global” projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında, ABD Kültür Ateşesi Price ile görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette ABD Büyükelçiliği’nin sağladığı destekler ve kültürel alanda yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü.

Rektör Yılmaz ve ABD Kültür Ateşesi Price, AGÜ ve ABD Büyükelçiliği ortaklığı ile yürütülen proje kapsamındaki çalışmalar hakkında görüştüğü ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erk Hacıhasanoğlu, Öğrenci Dekanı Doç. Dr. İ. Alper İşoğlu, ABD Ankara Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Uzmanı Deniz Gürsan ile AGÜ Gençlik Fabrikası Müdürü Öğretim Görevlisi Bora Akince de hazır bulundu.

ABD Kültür Ateşesi Price Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesini Ziyaret Etti

ABD Kültür Ateşesi Gabrielle Price Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü içerisinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Creative Hub: From Local to Global” projesinin kapanış etkinliği olan demoday aktivitesi çerçevesinde AGÜ Öğrencileri, ABD Büyükelçiliği desteği ile yürütülen, girişimci gençlerin yaratıcı ve yenilikçi düşünmesini teşvik eden, farklı disiplinden girişimcilerin bir arada çalışmasını sağlayan, “Creative Hub: From Local to Global” projesi kapsamında hazırladıkları projelerini ABD Kültür Ateşesi Gabrielle Price’a sundu.

ABD Kültür Ateşesi Price ve beraberindeki heyeti müzeyi gezdikten sonra öğrencilerin proje sunumlarını ilgiyle izledi ve inceledi.

Öğrenciler, 2021 yılı içinde, Birleşmiş Milletlerin “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” doğrultusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Öğrencilerin proje sundukları stantları Kayseri Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi Birimi Sorumlusu Cengiz Leblebici başta olmak üzere birçok katılımcı ziyaret ederek projeler hakkında bilgiler aldı.

AGÜ öğrencileri tarafından Avukat Ahmet Ulucan İlkokulu ve Besime Özderici İlkokulu öğrencilerine Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilgili atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Karne günü törenler, mesajlar ve açıklamalar

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN VE BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MİNİKLERE KARNE DAĞITTI Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile …