57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Selçuk-Alaçatı etabı birincisi belli oldu

57’NCİ CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU DEVAM EDİYOR

2’NCİ ETAP BASIN TOPLANTISI VE MAYOLARIN DAĞILIMI

SPOR-TOTO’NUN SPONSORLUĞUNDAKİ GENEL FERDİ KLASMAN BİRİNCİLİĞİNE YÜKSELEN ALEXANDER KADEN GROVES TURKUAZ MAYO’NUN SAHİBİ OLDU

SELÇUK-ALAÇATI ETABININ BİRİNCİSİ ALEXANDER KADEN GROVES “BEN DE CALEB EWAN GİBİ GELİBOLU ETABINI MERAKLA BEKLİYORUM”

57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Selçuk-Alaçatı etabının hem birincisi olan hem de Genel Ferdi Klasman birinciliğine yükselen Alexander Kaden Groves basın toplantısında, “Caleb Ewan’dan sonra bir Avustralyalı olarak etap kazanmam elbette büyük bir mutluluk. Son düzlükte takım arkadaşlarım görevlerini iyi yaptı. Takım olarak iyi bir sprinter takımı olma yolundayız. Sprint etaplarında daha çok başarı edebilirim” dedi.

“VUELTA VE GIRO D’ITALIA İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Groves şöyle devam etti:

“Caleb Ewan ile kendimi karşılaştırdığımda iyi duygular içindeyim. Sanıyorum ondan daha iyi tırmanıyorum. İkimizin de farklı bir tarzı var. Vuelta ve Giro için çalışacağım. Daha çok tecrübe kazanacağım. Gelibolu etabı benim ve Caleb Ewan için çok değişik duygular içinde geçecek. Hedefim etabı kazanmak.”

TÜRKİYE TURU SPRİNTERLERİN ETABI

“Performansımız her geçen gün ilerliyor. Türkiye Turu sprinterlerin etabı olarak biliniyor. Sprint etapları ile bu turdan izlenimim vardı. Dünkü etapta üçüncü oldum. Zira pozisyon hatası yaptık. Hızlı yarış oldu. Dünden farkı takımım iyi yer tuttu ve etabı kazandık.”

MAYOLARIN DAĞILIMI

Spor Toto’nun sponsorluğundaki Turkuaz mayonun el değiştirmesiyle Genel Gerdi Klasmanda birinciliğe yükselen Bike-Exchange takımının sporcusu Alexander Kaden Groves’un mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi. Groves aynı zamanda Mosso’nun sponsorluğundaki yeşil mayonun da sahibi olarak günü iki önemli mayo ila bitirme başarısını gösterdi.  Mayosunu da İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Enver Yılmaz giydirdi.

NOAH GRANIGAN DA ÇİFTE MAYOLU

Diğer taraftan günün bir çifte mayolu sahibi de Wildlife Generetion takımının sporcusu Noah Granigan oldu. Amerikalı sporcu Türk Hava Yolları’nın sponsorluğundaki Kırmızı mayo ile Shimano’nun sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki Beyaz mayonun sahibi oldu. Mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Metin Cengiz giydirdi. Kırmızı mayosunu da T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu giydirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Cezaevinde voleybol turnuvası

Kayseri Cumhuriyet Başsavcığılı ile Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Bünyan Ceza İnfaz Kurumlarında …