15. ULUSLARARASI EYÜPSULTAN SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

Eyüpsultan Belediyesi’nin bu yıl 15.’sini gerçekleştireceği Uluslararası Eyüpsultan Sempozyumu 25 -27 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Alanında dünyada ve Türkiye’de uzman akademisyenlerin katılacağı sempozyumun bu yıl teması ise 100. Yılında İstiklal Harbi. Sempozyumda, ana hatlarıyla İstiklal Harbi, daha özelde ise İstiklal Harbi sırasında Eyüpsultan konusu ele alınacak.

Eyüpsultan ilçesinin Milli Mücadele’ye katkısının değerlendirileceği, bilgilerin güncelleneceği sempozyum sonrası elde edilen veriler akademik tebliğ olarak sunularak kitap haline getirilecek.

100. Yılında İstiklal Harbi’ne genel bakış, İstiklal Harbi’nde İstanbul, İstiklal Harbi yıllarında Eyüpsultan, Eyüpsultanlı askerler, halk hafızasında Milli Mücadele ve Eyüpsultan, Eyüpsultan’da gayrimüslimler gibi konuların da masaya yatırılacağı sempozyumda belirlenen konu başlıkların dışında teklif edilecek başlıklar Bilim Kurulunca değerlendirilecek.

TARİH: 25 Kasım CumaSAAT: 10:00

YER: EYÜPSULTAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ (Diyanet Sitesi Seminer Salonu)

Eyüp Merkez, Zal Paşa Caddesi, No: 9 Eyüpsultan

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KAYMEK’TEN 3 BİN 838 ESERLİK SERGİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek …