10 Kasım samimiyet sınavı (Köşe yazısı)

Mustafa TEMİZER     

Yok edilmek istenen bir milletin esaretten kurtulup Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına vesile olan Gazi Mustafa Kemal’i ölümünün 83. yılında rahmetle minnetle anıyoruz. Milletin varlık ve bakası için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’ın rahmet etmesini, ruhlarının şad, makamlarının cennet olmasını, Cumhuriyetin ilelebet payidar olasını diliyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarını bu millet unutmayacak ve unutturmayacak onların emanetine sahip çıkacaktır. Milletin birliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için şart olan dini ve milli değerlerin, siyasi çıkarlar için istismar edilmesine asla izin vermeyecektir.

Bunun için öncelikle dinimizin ve Gazi Mustafa Kemal’in doğru öğrenilmesinin önündeki engellerin kaldırılması şarttır.

Siyasetlerinin temelinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet olduğunu iddia edenlerle;  siyasetlerinin temelinde din olduğunu iddia edenlerin samimiyetine inanmak istiyoruz.

10 Kasım vesilesiyle vekillerimize açık mektubumdur. Ayırımsız tüm milletvekillerimizin e posta adreslerine gönderiyorum.

Sayın muhafazakar, dindar vekilim, Sayın sosyal demokrat, Atatürkçü vekilim, Sayın milliyetçi, vatansever vekilim,

Asya’nın ve Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilmesiyle ilgili projeler gereği, ABD’nin ve AB’nin üzerimize abandığı, Türkiye Cumhuriyetinin temel ilkelerinin dahi tartışılmaya başlandığı günümüzde sizlerden şunu istiyor ve bekliyoruz.

Milletimizin birliği vatanımızın bölünmez bütünlüğü için milletin ortak değerlerini ne olur istismar etmeyin ve ettirmeyin. Milletin dinini ve Mustafa Kemali siyasi çıkarlarınıza alet etmeyin. Dinin ve Atatürk’ün istismarına artık son verin. o/o  99’u Müslüman olan bu milletin dinini ve devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i doğru öğrenmesinin önündeki engelleri kaldırın.

Başlangıç olarak Atatürk’ün, doğumunun 100. yılında ( 1981)millete açıklanmasını istediği – hepimizin karşı çıktığı 12 Eylül 1980 darbecileri tarafından engellendiği ve gizlendiği söylenen – vasiyeti açıklanmalı. 1988 yılında vasiyetin gizlilik süresinin 25 yıl daha uzatılması, 2013 yılının Kasım ayında açıklanacağının söylenmesine rağmen vasiyetin açıklanmaması manidardır. Sayın vekillerim, Milletçe dini, milli ve insani değerlerimizi istismar etmediğinize, istismarcıların oyununa gelmediğinize, vasiyetin açıklanması için üzerinize düşeni yapacağınıza inanmak istiyoruz.

Yöneticileri ve milletvekillerimizi 10 Kasımda bir samimiyet sınavı daha bekliyor. İktidarı ve muhalefetiyle tüm sorumluları inanç ve söylemlerindeki samimiyeti ispat etmeye davet ediyoruz.

Vasiyeti açıklayın ki bu millet, Atatürk’ün istismar edilip din düşmanlığı yapılmasına, dinin istismar edilip Atatürk düşmanlığı yapılmasına izin vermesin. Dini sahte dincilerin, Atatürk’ü sahte Atatürkçülerin vatanı, vatan hainlerinin eline bırakmasın.

Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi Asya’nın ve Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilmesiyle ilgili projelerin devreye sokulduğu, ABD’nin ve AB’nin üzerimize abandığı, Milli Mücadele ruhundan uzaklaşıldığı,  Cumhuriyetinin temel ilkelerinin dahi tartışılmaya başlandığı günümüzde biz şuna inanıyoruz.

Her şeye rağmen Türk Milleti, Milli Mücadele ruhu ile elde ettiği kazanımlardan, Cumhuriyetin temel ilkelerinden asla taviz vermeyecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan Milli Mücadelenin ruhuna, Cumhuriyetin temel ilkelerine hep birlikte sahip çıkacak, milli kadrolar öncülüğünde yeniden şahlanışa geçecektir.

Milletimizin uyanması, vekillerimizin ve yöneticilerimizin basiretle hareket etmesi dilek temenni ve duasıyla, selam ve saygılar sunuyorum.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

CHP Kayseri il kadın kolları başkanı belli oldu

Esin Topçu Tosuner’in  beklenmedik istifası ve sosyal medyadan yaptığı açıklama ile istifasından sonra boşalan Cumhuriyet …