Zabıtadan dilenci operasyonu, kütüphane ve tesislere bayram düzenlemesi

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin yaptığı denetimlerde dilencilik yaparken yakalanan bir şahsın üzerinden bin 25 TL para çıktı, zabıta ekiplerince vatandaşların duygu istismarı yapan dilencilere itibar etmemesi uyarısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, yaklaşan Kurban Bayramı’nı fırsat bilip insanların manevi ve dinî duygularını istismar ederek dilencilik yapan şahıslara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kent genelinde zabıta ekiplerinin yapmış olduğu denetimlerde Cami Kebir Mahallesi, Cami Kebir Cami önünde camiden çıkan vatandaşların duygularını istismar ederek dilencilik yapan kadın dilenci yakalandı.

Dilencinin yapılan üst aramasında toplam bin 25 TL para çıkarken, üzerinden çıkan para kamuya aktarılmak üzere tutanak karşılığı müsadere edildi.

Ayrıca dilenci kadına, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereği ‘İdari Yaptırım Karar Tutanağı’ düzenlenerek bölgeden uzaklaştırıldı.

Zabıta Daire Başkanlığınca vatandaşlardan duygu istismarı yapan dilencilere itibar edilmemesi uyarısı yapılarak, “Vatandaşlarımızın sağlık esenlik huzur ve kamu düzenini sağlamak amacıyla denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

BÜYÜKŞEHİR TESİS VE KÜTÜPHANELERİNDE “BAYRAM” ÇALIŞMA SAATLERİ DÜZENLENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kütüphane ve tesislerin 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince çalışma süreleri belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm kütüphaneler 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde açık olacak. 19 Temmuz arife günü sadece Merkez Kütüphane hizmet verecek. Bayramın birinci ve ikinci günü olan 20, 21 Temmuz günleri bütün kütüphaneler kapalı olacak. Bayramın üçüncü ve dördüncü günü olan 22 ve 23 Temmuz tarihlerinde sadece Merkez Kütüphane açık olacak, diğer kütüphaneler ise hizmet vermeyecek. 24 ve 25 Temmuz günlerinde tüm kütüphaneler yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde faaliyet gösteren Bilim Merkezi ve Hayvanat Bahçesi bayramın ikinci günü 21 Temmuz’dan itibaren vatandaşın hizmetinde olacak. Anadolu Harikalar Diyarı’nda bulunan Sukaypark, Buz pisti, AHD Spor Tesisleri, Sümer Yüzme Havuzu ve Belsin Yüzme Havuzu, bayramın üçüncü ve dördüncü günü olan 22 ve 23 Temmuz’da vatandaşlar için açık olacak.

Tarihi Kayseri Kalesi içerisinde Kültür Bakanlığı’na ait Kale Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi ve Atatürk Evi bayramın birinci günü 20 Temmuz’da yarım gün, diğer günler tam gün hizmet verecek.

KAFE VE RESTORANLARIN BAYRAMDA ÇALIŞMA PLANLARI

Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmesi yapılan restoranların da çalışma planı da tatil süresince yeniden düzenlendi.

Çınaraltı Kafe, arife günü ve bayramın dördüncü günü 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk üç günü kapalı olacak. Sukaypark Kafe, arife günü ve bayramın üçüncü ile dördüncü günleri 22 ve 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk iki gün kapalı olacak. Emirgan Köftecisi, arife günü ve bayramın dördüncü günü 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk üç günü kapalı olacak. Erguvan Kafe ve Restoran, arife günü ve bayramın üçüncü ile dördüncü günleri 22 ve 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk iki gün kapalı olacak. Arife günü açık olacak Hunat Kafe, bayramın dört günü hizmet vermeyecek. Kaytur Kahve, arife günü ve bayramın dördüncü günü 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk üç günü kapalı olacak. Arife günü açık olacak Kent Ekmek, bayramın dört günü hizmet vermezken, 24 Temmuz’da yeniden açılacak. Meydan Döner, arife günü ve bayramın dördüncü günü 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk üç günü kapalı olacak. Millet Kıraathanesi arife ve bayramın birinci günü açık, ikinci, üçüncü ve dördüncü günleri kapalı olacak. Muhabbetle Kafe, arife günü ve bayramın üçüncü ile dördüncü günleri 22 ve 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk iki gün kapalı olacak. Talas Seyir Büfe, arife günü ve bayramın ikinci, üçüncü ile dördüncü günleri 21, 22 ve 23 Temmuz’da açık olacak, bayramın ilk günü 20 Temmuz’da kapalı olacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …