YRP’den duyarlılık mesajı, SP’den Millet partisine taziye ziyareti

YRP il başkanı Önder Narin, enerji arzı ile ilgili duyarlılık mesajı yayımladı

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin sosyal medya hesabı üzerinden enerji arzıyla ilgili sıkıntılar üzerine toplumsal duyarlılık mesajı yayınladı.

Mesajında Başkan Narin şu ifadeleri kullandı.

“İran kaynaklı doğalgaz tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle elektrik arz talep dengesinin sağlanması amacıyla kurumlarımız bir takım tedbirler almaktadır. Enerji sektöründeki sıkıntıların uzun sürmemesi ve daha vahim tedbirlerin uygulanmaması için vatandaşlar olarak bizlerde kullanmış olduğumuz enerji kaynaklarımızı lütfen daha verimli harcayalım. Hem israftan kaçınalım hemde tedbirli davranalım. Bu anlamda her bir birey olarak luzumsuzsa söndürelim , gereksizse çalıştırmayalım. Bu sıkıntılı süreçte odamızdaki bir ampulu kapatabilir , iş yerimizde vitrinimizideki spot lambanın birini söndürebilir, yakın mesafelere yürüyerek gidebiliriz. Devletimizin de bu tarz oluşabilecek sıkıntılara karşı ülkemizin en az 1 ay yetecek kadar en az doğalgaz stoğu bulundurması gibi tedbirler almasında fayda vardır. Lütfen duyarlı olalım tasarruf tedbirlerimizi artıralım.
 Beklenen  aşırı soğuklar , yoğun  kar yağışı ve oluşabilecek buzlanma olaylarından dolayıda gerekmedikçe lütfen dışarı çıkmayalım , çıkarsak tedbirli olalım , uyarıları dikkate alalım”
SP’DEN MİLLET’E TAZİYE ZİYARETİ

Millet Derneği Kayseri Şubesi’nin düzenlediği, Millet Partisi İl Başkanı Mustafa İdiz’in de katıldığı ”Genel Başkan Aykut Edibali’yi Anma Toplantısı” na Saadet Partisi İl Başkanı Baki Coşkun ve heyeti katılarak taziyede bulundu.  Edibali’yi anma adına bir konuşma yapan şube başkanı Mustafa Temizer şunları söyledi:

Hak ve doğru davaya samimiyetle bağlanmak, sebat etmek, gayret göstermek büyük bir kahramanlıktır. Bu kahramanlığı gösterenlerden biri de Yeniden Milli Mücadelecilerin ağabeyi ve hocası Millet Partisi Genel Başkanı, Millet Derneği Kurucu Genel Başkanı, bilge insan sayın Aykut Edibali’dir.

Genel başkanımızın seksen yıllık ömründe yaptığı çalışmaları anma programa sığdırmak mümkün değil. Yaptığı çalışmalardan öne çıkarmak istediklerimizi başlıklar halinde ifade edecek olursak şunları söyleyebiliriz.

Edibali 1970’den itibaren milletin yanlış yönlendirilmesine karşı çıktı. Milletin birliği, vatanın bütünlüğünün korunması, halkın barış ve huzur içinde yaşaması için büyük bir mücadele verdi. “Milletim uyan!” çağrısında bulundu.

Arkadaşlarını yetiştirmek ve ülke sorunlarına çözümler üretmek için mübalağasız binlerce kitap inceledi. Kendi adına kütüphane kurulacak kadar kitabı olan tek liderdir.

Çalışmalarını Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Gerçek ve Bayrak dergileri ekseni etrafında gerçekleştirdi. Hem insan yetiştirdi hem de zamanın ülke sorunlarına çözümler üretti.

1970’de Milli Mücadelede Kadroların Vazifeleri – Milli Mücadelenin Stratejisi – İlmi Sağ – İnkılap İlmi                                                                                                                                               1972’de Kominist İhtilale Karşı Tedbirler                                                                                                                                                                                                                                  1974’de Kıbrıs Politikamız Ne Olmalıdır                                                                                                                                                                                                                                                      1979’da Sosyal Sistemlerin Temelleri                                                                                                                                                                                                                                            1991’ de Milli Siyasetin Meseleleri ve Birlik Davamız                                                                                                                                                                                                                                              2000-2006 da Kur’an’ın Aksiyon Öğretisi                                                                                                                                                                                                                                                            2011’de Milli Birlik ve Doğu Meselemizin Çözüm Esasları                                                                                                                                                                                                                                2016’da Hakikatin İzinde İlmi Sağ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2017’de “Türk milletinin evlatlarına yeryüzünde ne için yaşadığını, davasının ne olduğunu hatırlatan, Millet Davası’na hizmet etmek isteyenlere bir rehber, yol gösterici, bir kılavuz olan Millet Davası Büyük Değişim Stratejisi gibi önemli eserler ve yazdığı binlerce makale ile ülke sorunlarının çözümü için önerilerde  bulundu.

Her türlü gelişme ve başarının ancak milletin birliğinin sağlanmasıyla mümkün olacağına inanan  Edibali’nin birlik çağrıları 1973’de “Milli Partiler Arası İttifak” çağrısıyla başladı.   Birliğin sağlanması için ekibiyle birlikte büyük çaba sarf etti. Ama insanların nefisleri, mevki ve makam hırsları arzu edilen birliğin sağlanmasına engel oldu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Edibali ve Yeniden Milli Mücadeleciler yılmadı. 1986’da “ Birlik Davası Hakk’ın Emri, Halkın Arzusudur.” dedi.  2 Şubat1986’da ” Tüm Partileri Milli Dayanışma ve İşbirliğine Çağırıyoruz.” diyerek tarihi bir çağrı yaptı. “Devlet, millet ve vatan için kucaklaşalım” dedi.

Aykut Edibali, yeni Türk asrını birlikte hazırlamanın, dayanışma ve iş birliğinin, karşılıklı saygı ve ortak politikalar belirlemenin şartlarını ve yollarını ortaya koydu…                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Rahmetli Necmettin Erbakan ile rahmetli Alpaslan Türkeş’in bir araya gelmesini, 1991 seçimlerinde birlikte hareket etmesini sağladı.

Edibali, ittifakın genişleyerek devam edeceği konusunda millete verilen sözün yerine getirilmesini ısrarla hatırlattı ama bilinen ve bilinmeyen nedenlerden dolayı sonuç alınamadı…

Edibali ve ekibi yılmadı. Samimi birlik çağrılarına ve çalışmalarına devam etti. Bütün partilere çağrı yaptı. “ Gelin, kendimize davet edip durmayalım. Bütün partilerin düşmüş olduğu hata particilik putudur. Bu insanları kişilikten uzaklaştırır, insanı şirke düşürür. Kendimize değil Allah’a davet edelim.

Biz ne Edibali’nin yoluna, ne Tayip’in yoluna, ne Bahçeli’nin yoluna, ne Kılıçtaroğlu’nun yoluna, ne de başkalarının yoluna çağırıyoruz. Biz Hakkın yoluna çağırıyoruz. Millet Partisi bir çağrı, bir tebliğ görevi yapmaktadır. Ülkenin yönetimi için faziletli ihtisaslı her şeyin ehli insanlar var. Biz yönetimi ehil insanlara bırakacağız. Bize göre Türkiye’nin bütün dertlerinin devası bellidir. Adı da İslam’dır. Ehil insanlarla gerçekleştirilecek İslam Rönesansıdır.” uyarısında bulundu.

Yıl 2007 Millet Partisi, birlik çağrısını bir kez daha yenileyerek “Milli Demokratik ve Çağdaş Partiler Daimi Konseyi Temel Mutabakatı”nı önerdi. Öneride özetle şu söyleniyordu: Gelin partiler üstü bir kurul oluşturalım. Bu tüm parti başkanlarının saygınlığının korunduğu başkanlar kurulu da olabilir. Kurulda ülke yönetimi ve izlenecek siyasetle ilgili temel esasları birlikte belirleyelim. Bunu vatandaşlarımıza açıklayalım. Her parti faaliyetlerini bu ilkeler doğrultusunda yapsın çağrısında bulundu.

Ama ne yazık ki kısır particilik zihniyetiyle yapılan seçim atmosferinde bu çağrıya pek kulak veren olmadı.

Edibali ve Millet Partililer, bu çağrının mutlaka anlaşılacağı ve milletin yüzyıllar boyu devam edecek birliğinin sağlanacağı inancıyla birlik davalarından asla vazgeçmedi.

Yıl 2017 Ülkemiz çok tehlikeli iç ve dış tehditle karşı karşıya. Edibali, çözüm; “Milli Siyasettir”. Milli siyasetin temeli de samimiyettir.” uyarısında bulundu. Elli yıldan beri yaptığı “Yeniden Milli Mücadele!” çağrısını yeniledi.

Türk milleti bu çağrıyı duymalı. Tüm siyasilerimiz milleti ve diğer partileri kendilerine katılmaya çağırmaktan vazgeçmeli. Edibali’nin Yeniden Milli Mücadele, milli irade, milli siyaset çağrısına, “Muhteşem Türkiye” yi birlikte kuralım çağrısına kulak vermeli.

Yenden Milli Mücadele “Milli Siyaset” talebinde bulunmak sadece mücadelecilerin, Millet Partisinin görevi değil tüm vatandaşlarımızın görevidir.  Birbirimizden, mensubu bulunduğumuz siyasi partilerden, vekillerimizden bu çağrıya kulak vermelerini istemek hepimizin görevdir.

Edibali diyor ki “ İştirak etmediğimiz, çilesini çekmediğimiz bir kurtuluş mümkün değildir.”Birliğimiz, dirliğimiz, geleceğimiz tehlikede! Millet olarak bu çağrıya kulak vermek zorundayız.

Bu çağrıya kulak verileceğine inanıyor genel başkanımızı rahmetle, minnetle anıyoruz. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Kardeşlerimizden, okul arkadaşım Ankara’dan Özcan Kartal bizim de duygularımıza tercüman olacak şekilde genel başkanımızın ardından şöyle sesleniyor.

“Kanayan yarayı, sarmak istedin.

Milli, güçlü devlet kurmak istedin.

Kadronla hedefe, varmak istedin.

Hakkını helal et, git güle güle.

İlimle donatıp, bir kadro kurdun.

Milletin derdiydi, hep senin derdin.

Yüce davan için, bir ömür verdin.

Hakkını helal et, git güle güle.

Bilge lider, başımızda taç idin.

Milletin derdine sen ilaç idin.

Fitneye tok, bir olmaya aç idin.

Hakkını helal et, git güle güle.”

 diyor. Ve şu sözleri veriyor:

Dönmem asla bu davanın yolundan.

Uğruna ölmezsem namert desinler.

Kurşun yağsa sağımdan hem solumdan.

Yolumdan dönersem namert desinler

İmanlı azınlık üstündür çoktan.

Ayrılmak yakışmaz doğrudan Hak’tan.

Haklıya can kurban gelse çıraktan.

Uymazsam sözüne namert desinler.

Bağımda güllerim solarsa solsun.

Kimi dalkavuklar serveti bulsun.

İsteyen güçlünün kölesi olsun.

Davadan dönersem namert desinler.

Yetim hakkı yeyip, devletten doyup.

Para, şöhret makam hırsına uyup.

Çıktığım hak yoldan pişmanlık duyup.

Nefsime uyarsam namert desinler.

Pul üstün gelirmiş, davadan meğer.

Zulmü alkışlayıp verirsem değer.

Mazlumun yanında olmazsam eğer.

Doğruyu yazmazsam namert desinler

Vatan bayrak için yapalım yarış.

Çıkmam yoldan gitmesem de bir karış

Şerle savaş olur, hak ile barış.

Haktan sapar isem namert desinler.

Sevgi saygı eksik olmaz özümden.

Name name dava çınlar sazımdan.

Dostlar bilir şiirimden yazımdan

Mücadele çizgisinden, izinden.

Çıkar isem dönek, namert desinler.

Genel başkanımızın davası davamızdır. Sonuna kadar sahip çıkacağız. Tekrar ruhu şad mekanı cennet olsun.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kenanoğlu’ndan, Kayseri çarşı merkezi için çarşı düzenleme projesi

Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu,  Anadolu şehri Kayseri’nin misafir odası olarak gördüğü çarşı merkezi …