Yeni Sendika Kayseri İl Temsilciliğinden Sağlık Kurumlarında 7/24 Esaslı Kreş Açılması İçin Çalışmalar Başlatıldı

Yeni Sendika Kayseri İl Temsilcisi Mustafa Ragıp Adıgüzel; Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ile yaptığı görüşme neticesinde Kreş-Anaokulu açılması konusunda olumlu bir toplantı yapıldığını bildirdi.
Mustafa Ragıp Adıgüzel açıklamalarında; Yeni Sendika ve Kayseri Şubesi olarak, tüm şartlarda toplum sağlığı için kahramanca çalışan Sağlık Çalışanlarının yerel ve genelde çalışma huzurunu, özlük haklarını, iş barışını destekleyen, sadece bilimsel verilere dayalı, çalışanın hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı artırabilmek, çözüm ve proje üreten bir anlayışla 2022 yılında kurulduğundan bahsetmiştir. Ayrıca Sağlık Sen Genel Başkanlığını iki dönem icra eden tecrübeli bir Genel Başkan olan Metin Memiş beyefendinin öncülüğünde kurulan 55 ilde hızla teşkilatlanmış ve teşkilatlar kurmaya devam eden bir sendika olduklarını söylemiştir.
Adıgüzel, Kayseri ilimizde sağlık personeli sayısının ortalama 11.000 kadar olduğu, 6.000 adet bayan personel olduğu, ortalama çocuk sayısının ise 4.000 adet olduğu düşünüldüğünde istekli 0-6 yaş grubuna giren elli (50) çocuk sayısına rahatça ulaşılabileceğini saha ziyaretleri ve istekler doğrultusunda tespit ettiklerini dile getirmiştir. Örneğin; Kayseri Devlet Hastanesinde 1.000 kadar kadın çalışan ve saha ziyaretlerimizden aldığımız bilgiye göre 0-6 yaş grubunda 350′ den fazla çocuk bulunmaktadır. Çocuk sayısına sahip kadın çalışanlarımızın talepleri üzerine Yeni Sendika Kayseri Şubesi olarak, Kreş-Çocuk Bakım Evinin gerekliliğinin Kayseri Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Devlet Hastanesi ve Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimliklerinin dikkatine sunarak, kamu kurumların yer tahsisi, eşya ve eğitimci desteği istenmektedir, sendikamız ile işbirliği halinde hayırseverlerimizin desteği de alınarak Sağlık alanında kreş – çocuk bakım evi açılması hususunda gerekli tüm işbirliğini yapmayı taahhüt ettiğimizi resmi yazıda ve toplantıda belirttiğini ifade etmiştir. Önceliklerinin Devlet Hastanesine ve Kayseri Şehir Hastanemize ayrı ayrı iki kreş planlanması olduğunu duruma göre örneğin Erkilet ilçesinde bulunan Emel Mehmet Tarman Kadın ve Çocuk Hastanemize daha büyük ve ortak bir kreş açılması önerisinde bulunduğunu belirtmiştir.
Sayın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Erşan’ın da konuya oldukça olumlu baktıklarını belirterek, gerekli değerlendirmeleri yapacaklarını devletimiz imkanları ve hayırseverlerimizin de konuya dahil edilerek çözüm bulunacağını bildirmiştir. Son olarak başvuruların Kayseri Valiliğimiz ve Milli Eğitim İl Müdürlüklerimize de taşınacağı konuyu başlattıkları gibi takibinde olacaklarının sözünü tüm sağlık çalışanlarına verdiklerini belirtmiştir.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Kök hücreler tıpta geleceğe kapı aralıyor

Kök hücre tedavileri tıp ve biyoteknoloji alanında yeni bir dönem açtı. Ülkemizde de aile içi …