YAHYALI’DA İLKOKUL, HALI SAHA VE KADIN KOOPERATİFİ TÖRENLE AÇILDI, VALİ GEZDİ, GÖRDÜ, TANITTI

Yahyalı’da, Büyükşehir Belediyesi ve Yahyalı Belediyesi iş birliğiyle Kopçu Mahallesi’ne yaptırılan halı saha ve çevre düzenlemesi Yahyalı Belediyesi, hizmet binası ise hayırsever İsmail Bulut tarafından yaptırılan Kopçu Nimet-İsmail Bulut İlkokulu ile valilik desteği ile kurulan Yahyalı Elma Çiçeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi törenle hizmete açıldı.
Açılış törenlerine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve diğer ilçe kaymakamları, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Sayın Bayer Özsoy, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve diğer ilçe belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, vali yardımcıları, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Kopçu Nimet-İsmail Bulut İlkokulu açılış töreninde konuşan Hayırsever İsmail Bulut’un torunu Elif Bulut “Eğitime katkıda bulunmamızın yanı sıra dedemizin köyünde okulumuzu açmanın sevinci ve gururu içerisindeyiz. Rahmetli büyük dedem 1930’lu yıllarda Develi’ye göç etmiş, dedem İsmail Bulut Develi’de doğmuş büyümüş buna rağmen Kopçu köyünden bağlarını koparmamıştır. Dedem çok küçük yaşlarda ticarete atılarak bugünlere gelmemizi sağlamıştır. Dürüstlüğü, mütevaziliği ile tanınan dedem İsmail Bulut sayesinde Allah’a çok şükür farklı sektörlerde yaptığımız işlerle ülke ekonomimize ve şehrimize katkı sağlamaya devam ediyoruz.” derken Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’te şunları söyledi.
“Bugün güzel bir günde burada toplandık. Valimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum. Yahyalı, 4 mevsimi kendine yakıştıran güzellikler ilçesi. Geldiği ilk günden itibaren Sayın Valimizin ilimize ve ilçelerine yaptığı birçok güzellik var. İlçemiz ve diğer ilçeler adına size yürekten teşekkür ediyorum. İsmail Bulut amcamız ve belediyemizin birbirini teşvik etmesiyle yaptırılan 4 derslikli okulumuzu bugün hizmete açıyoruz. Okulumuz mahallemize yakıştı. Bu mahallemize güzel bir taziye evi kazandırdık. Birazdan birlikte gezeceğiz. Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yapılan halı sahanında açılışını yapacağız. Yine sizlerin desteği ile ilçemize kurulan kadın kooperatifimiz hizmete açılacak. Yeşilköy Şelalesi’nde de valimizin verdiği talimatlarla çalışmalarda sona yaklaşıldı. İlimize gelmeniz ile Kayserimize bir bereket geldi. Tüm vatandaşlarımız adına sizlere şükranlarımızı sunuyoruz.  Allah sizlerden razı olsun. Buradan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a ilçemize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’te konuşmasında; “Yahyalı farklı bir yer. Belediye Başkanımızın anlattıklarına aynen katılıyorum. Birbirinize olan tutkunuz, birbirinize olan sevginiz doğal güzellikler ile bir araya gelince bambaşka bir ilçe ortaya çıkıyor. Bugün hayırseverimiz Nimet ve İsmail Bulut’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Yahyalı’da kaymakam ve belediye başkanının uyumu bir başka. Her zaman birlikte hareket ediyorlar. Esat Başkan zaten sizden birisi. Esat Başkan geldiği zaman alamayacağı bir şey yok. Çünkü o gerekli olan bir şey ister ve verdiği sözde durur. Kaymakam ve belediye başkanımız birlikte hareket ederek hem bizden hem de daha önemlisi büyükşehir belediyesinden hizmet almayı biliyorlar. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da Yahyalı’yı çok ayrı sevdiğini biliyorum. Yahyalı’nın her yerinde büyükşehrimizin izi var. Güzel bir birlikteliğimiz var. Cenab-ı Allah bozmasın. Yahyalı’yı seviyoruz. Sizleri seviyoruz. Allah milletimizin dirliğini, birliğini hiçbir zaman bozmasın ve alçaklara da fırsat vermesin.” diye konuştu.
Okul açılışında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından hayırsever İsmail Bulut’a ve Yahyalı Belediye Esat Öztürk’e plaket verildi.
Okul açılışından sonra halı saha açılışı yapan Vali Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile maç yaptı.
Vali Gökmen Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk daha sonra bölgedeki tarihi, doğal güzellikleri gördü, incelemelerde bulundu, şu paylaşımı yaptı.
“Ve Yahyalı kadın kooperatifi üretime başladı…Çok iddialılar. Onlara güveniyoruz… Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile birlikte, Yeşilköy Şelalesi’nde, Kapuzbaşı Takım Şelalelerini ziyaret ederek, sürdürülen yatırım ve çalışmaları yerinde inceledi. Yahyalı Elma Pazarı Tarım İşletmeleri Soğuk Hava Deposu ve Seçme Paketleme tesisini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Kopçu-Nimet ve İsmail Bulut İlkokulu açılışı, Yahyalı Elma Çiçeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi açılışı, Kopçu Mahallesi Taziye Evi açılışı, Kopçu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Halı Saha açılışlarına katıldı. “

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Büyükşehir’den: Karla mücadele, panel, fosil sergisi, yerel yöneticilerle birlik vurgusu, personelle yemek, beton kilit parke üretimi,  Felahiye yol genişletme

BÜYÜKŞEHİR, KARDAN KAPANAN 256 KİLOMETRELİK YOLU ULAŞIMA AÇTI Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal bölgelerde kar …