Yahyalı Gazibeyli’de asfalt, Kadıköy En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi Yarışması, Talas ve Hacılar Belediyesi, Kurban Bayramı’na hazır ve diğer haberler

YAHYALI’DA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DURMAK BİLMİYOR

Yahyalı Belediyesi ilçe merkezinde devam ettirdiği asfaltlama çalışmalarının son durağı Gazibeyli Mahallesi Bektaşlı Sokak oldu.

Yaklaşık 1330 ton asfalt dökülen Bektaşlı Sokak’ta yapılan asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Esat Öztürk, bayramdan sonra asfaltlama çalışmalarının hızla devam edeceğini belirtti.

Değerlendirmelerde bulunan Başkan Esat Öztürk; “Güzel ilçemizin güzel insanlarına hizmet etmek için çalışıyoruz. Dün itibari ile personelimiz Gazibeyli Mahallesi Bektaşlı Sokakta asfaltlama çalışması yaptı. Asfalt Plentimiz faaliyete geçmesinden sonra ilçemiz yollarınının standartlarını yükselteceğiz. Geçtiğimiz günlerde Kapuzbaşı Şelalesi’nde 565 ton asfaltı yollarımıza serdik. Fetullah Mahallesi’nde 1655 ton asfaltı yolumuzla buluşturduk.  Buraya yani Bektaşlı Sokağına 1330 ton asfalt dökmüş olduk. İlçemizde 1. Sınıf asfaltı yollarımıza seriyoruz. Buradan ilçemiz adına Kayseri Milletvekilimiz Sayın Bayar Özsoy’a teşekkür ediyorum. Vekilimizin girişimleriyle Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından 250 ton bitüm hibe aldık. Ayrıca Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’te Kapuzbaşı Şelalesi Asfaltlanmasında kullanmak üzere 250.000 TL bitüm desteği gönderdiler. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. Bayram sonrası çalışmalarımıza kaldığı yerden devam edeceğiz.” Diye konuştu.

KADIKÖY’DE EN GÜZEL BAHÇELER YARIŞACAK

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl ilk kez gerçekleştireceği En Güzel Balkon ve Teras Bahçesi Yarışması’na başvurular, 14 Haziran Cuma günü başlıyor.

Kadıköy Belediyesi, çevremizi güzelleştirmek ve kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmek için “En güzel Balkon Bahçesi ve En Güzel Teras Bahçesi” yarışması düzenliyor. İki kategoriden oluşan yarışmaya,  ilgili profesyonel hizmet veren kişi, kurum ve kuruluşlar hariç, Kadıköy ilçesinde ikamet eden vatandaşlar, tüm özel ve tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar katılabilir.

BAŞVURU VE YARIŞMA SÜRECİ

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya başvurular sadece bir kategori için geçerli olacak.  Herhangi bir yaş sınırının olmadığı yarışmaya katılımcılar farklı açıdan çekilen beş adet fotoğraf ile başvurabilir. Yarışmaya katılan herkes katıldığı mekânı yarışma sonuna kadar başvurduğu şekilde muhafaza etmeye özen göstermelidir.

İLK 3’E ÖDÜL

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün deneyimli uzmanlarından oluşan beş kişilik jüri tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu gibi kriterlere göre puanlama yapılacak.

Jüri değerlendirme yaparken mekânın genel tasarımı ve çevreyle olan uyumu, estetik görünüşü ve bakımlılığı ve işlevselliği gibi konulara dikkat edecek. Bitkilerin kompozisyonu ve sağlık durumunun yanı sıra kullanılan mobilya ve aksesuarların uygunluğu da jüri üyelerinin değerlendirmesinde etkili olacak.  Her kategoride, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL ve üçüncüye 5 bin TL olan para ödülleri ile verilecek. Başvuruların 28 Haziran Cuma gününe kadar devam edeceği yarışmanın detaylı bilgisine https://l24.im/bYrLiC adresinden ulaşabilirsiniz.

TALAS KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

Talas Belediyesi, Kurban Bayramı’na az bir süre kala ilçede bayramın rahat ve huzur içinde geçmesi için çalışmalarını tamamladı.

Bayram öncesi çalışmalarını hızlandıran Talas Belediyesi, başta camiler ve mezarlıklar olmak üzere ilçe genelindeki genel temizlik ve çevre düzenlemesi hazırlıklarını yaptı.

CAMİLER ÖZEL HİZMET

Bayram öncesi ilk olarak camilerde geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışmalarla camiler genel temizliğin yanında, virüslere karşı ilaçlandı, halılar yıkandı, kitaplıklardan mihraplara kadar her alan detaylı şekilde temizlendi. Bayram namazına hazırlanan camilere ayrıca güzel kokular sıkıldı.

MEZARLIKLAR ZİYARETE HAZIR

Öte yandan ilçe genelindeki mezarlıklarda kuruyan otlar kesilip yerlerdeki dallar toplanırken, mezarlık içlerinde genel bakım çalışmaları tamamlanarak bayram ziyaretine hazırlandı.

YOLLAR YIKANDI

İlçe genelinde süpürme ve yıkama araçlarının yanı sıra çok sayıda ekipman ve personelle yürütülen çalışmalarda ise, birçok noktada detaylı temizlik yapılarak ilçe bayrama hazır hale getirildi.

Çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar özel temizlik malzemeleri kullanılarak yıkanırken kaldırımlar başta olmak üzere yabani otların yoğun olduğu yerler ilaçlanarak otlardan arındırıldı. Ayrıca fırtına ve rüzgârdan kalan kurumuş otlar, kuru ağaç dalları ve hafriyatlar da taşınarak görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı.

Bunların yanı sıra, basınçlı yıkama ve mini yol süpürme aracıyla dar ve küçük yerlerin yanında yol üzerindeki girintili bölgeler de temizlenerek özenli bir temizlik işlemi gerçekleştirildi.

ZABITA TEYAKKUZDA

Ayrıca zabıta ekipleri de vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için vardiya halinde çalışma programladı. Talaslı vatandaşlar ihtiyaç halinde 0352 437 00 55 numaralı telefonla istek ve şikâyetlerini bildirebilir.

KURBAN KESİM ALANLARI

Öte yandan her birinde veteriner hekimin bulunduğu kurban kesim alanları belli oldu. Buna göre Mevlana Mahallesi Salı Pazarı, Yenidoğan Mahallesi Perşembe Pazarı, Cemil Baba Mezarlığı arkası Sosyete Pazarı ile Reşadiye Kurban Kesim Yerinde vatandaşlar kurbanlarını kesebilecek. Bunların dışındaki yerlerde kurban kesimine izin verilmeyecek.

BAŞKAN ÖZDOĞAN, ‘KURBAN BAYRAMI’NA HAZIRIZ

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçede tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Özdoğan, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için ekiplerin bayram boyunca çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, kurban bayramı dolayısıyla yapılan çalışmaları değerlendirdi. Başkan Özdoğan,  yaptığı açıklamada” Kurban Bayramı’nı bir kez daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Belediye olarak, ilçede sorunsuz bir bayram yaşanması için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Kurban kesim alanlarımızı hijyenik şartlara uygun hale getirdik ve gerekli düzenlemeleri tamamladık. Kurban Bayramı’nda mezar ziyaretlerini yapmak isteyen vatandaşlarımız için ilçe mezarlığında çevre düzenleme ve temizlik çalışmalarını da gerçekleştirdik. Hacılar Belediyesi olarak, halkımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli tüm önlemleri aldık. Temizlik, zabıta ve veteriner hizmetlerimiz bayram boyunca aksamadan devam edecek. Vatandaşlarımız, Fen İşleri Müdürlüğümüzün 442 37 77 no’lu telefonuna Kurban Bayramı boyunca ulaşabilirler” dedi.

Arefe günü ikindi namazından arefe duasını Diyanet İşleri emekli Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yapacağı söyleyen Başkan Özdoğan, “İkindi namazının ardından ilçe bayramlaşma programı Hacılar Kafe Restoran’da gerçekleştirilecektir. Bu anlamlı programa tüm halkımızı davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ DENETİM

Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri, Kurban Bayramı öncesi hijyen ve etiket denetimi yaptı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için denetimleri sıklaştırdıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ‘’Melikgazi’mizin tüm noktalarında özellikle gıda ürünü satışı yapılan işletmelere yönelik denetimlerimizi arttırdık. Zabıta ekiplerimiz ürünlerin son kullanma tarihlerine, gıda ürünü imal eden işletmelerin hijyen durumuna, gramaj ve fiyat etiketi uyumluluğu gibi birçok bileşeni göz önüne alarak Kurban Bayramı öncesi denetimlerine devam edecek. Vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurban Bayramını fırsat bilip fiyat artışına giderek fahiş fiyatla ürün satmaya çalışan hiçbir işletmeye müsaade etmeyeceğiz. Hemşehrilerimizden isteğimiz ise alışveriş yaptıkları sırada gördükleri olumsuz durumları zabıta ekiplerimize ya da çağrı merkezimiz kanalıyla belediyemize bildirmeleridir.’’ dedi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi şeker, tatlı, çikolata satışları başta olmak üzere birçok ürünü denetleyen zabıta ekipleri, etiket ve kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol ederek vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamasının da önüne geçiyor.

TALAS’IN GÖZDE MESİRE ALANLARI BAYRAM BOYUNCA AÇIK

Talas Belediyesi’ne ait Kayseri’nin en gözde mesire alanları, Kurban Bayramı süresince vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında açılan ve o tarihten bu yana Kayserililerin en çok rağbet ettiği dinlenme alanı konumuna gelen Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı, arife günü ve bayram tatili süresince misafirlerini ağırlamayı sürdürecek.

Temiz havası, pırıl pırıl gölü, doğa harikası manzarası ve kaliteli hizmet anlayışı ile her mevsim hizmet veren Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de kapılarını vatandaşlara açık tutacak.

Öte yandan Ali Dağı Mesire Alanı da hem arife günü hem de Kurban Bayramı tatili boyunca açık olacak.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da vatandaşların bayramın keyfini çıkartması için mesire alanlarında her türlü tedbirlerin alındığına dikkat çekerek, “Güzel mekanlar, mutlu insanlar anlayışı ile hareket ediyoruz. Kayseri’nin en gözde mesire alanları bayram süresi boyunca hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Gönül rahatlığı içerisinde keyifli vakit geçirmeleri için her şey hazır. Şimdiden bayramlarını tebrik ediyorum.” dedi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU KURBAN PAZARINI ZİYARET EDEREK HAZIRLIKLARI İNCELEDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 16-19 Haziran tarihlerinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla, Melikgazi Belediyesi tarafından Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi arkasında kurulan kurban pazar yerini ziyaret ederek tamamlanan çalışmaları inceledi.

“Kurban Pazar Yerlerimiz Bayrama Hazır.”

Vatandaşların nezih bir ortamda kurban ibadetlerini yapabilmeleri için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirten Başkan Palancıoğlu, “Bu sene yine huzur ve sağlık içerisinde Kurban Bayramı’nı hep birlikte idrak edeceğiz inşallah. Mimarsinan Bölgemizde bulunan 100 bin metrekare alanda büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışının ve kesiminin yapılacağı büyük bir alanı hazırlamış bulunuyoruz. Bugün itibariyle büyükbaş hayvanda deneme kesimi de yapılıyor. Cenab-ı Allah ağız tadıyla Kurban Bayramımızı geçirmeyi nasip etsin. Burada vatandaşlarımız ulaşımı kolay merkezi bir noktada kurbanını alıp kesimini yaptırabilecek. Hemen Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin arkasındayız. Buradan kurbanlıklarını alıp yanı başında rezervasyonunu yaptırarak büyükbaşı, aynı zamanda da aşağıdaki kesim yerimizde de küçükbaş hayvanları kesimhanelerde kestirme imkanı bulacaklar. Şimdiden yapacağımız ibadetleri Cenab-ı Allah kabul eylesin, hayırlı olsun diyorum. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte buranın en hijyenik, en güzel şekilde çalışması için uğraşıyoruz. Kendilerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah nice Kurban Bayramlarına da hep birlikte ulaşırız.” dedi.

Kurban Bayramı için yapılan hazırlıklarda son aşamaya gelindiğini belirten Melikgazi İlçe Tarım Müdürü Oktay Sağnak, “Kurban Bayramı için hazırlıklarımız son aşamada. Kurbanlık hayvanlarımız pazar yerine ulaştı. İç Anadolu’nun en büyük hayvan pazarı Belediye Başkanımızın sayesinde Melikgazi’mizde kurulmuş oldu. Şu anda hayvan satışları hızlı bir şekilde devam etmekte. Bugün deneme kesimimizi de yaptık. İnşallah bayramda da kazasız belasız bir kesim istiyoruz. Allah kabul etsin.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Matematik kampı, Bilim Merkezi’nde Lösemili Çocuklara Özel Program, Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu, E 38’den El Emeği Göz Nuru Ürünlerde Yaz Kampanyası ,

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, MATEMATİK KAMPI TÖRENİ’NE KATILDI, ÖĞRENCİLERE BELGELERİNİ VERDİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427