VATANDAŞTAN CEVAP BEKLEYEN TARİHİ SORULAR!( KÖŞE YAZISI)

Mustafa TEMİZER 

Vatandaşın bugünü anlamamızı sağlayacak cevap bekleyen tarihi soruları.

“- Devlet Bahçeli’nin ölçüsüz Tayyip Erdoğan düşmanlığı bir anda nasıl vazgeçilmez bir hayranlığa dönüştü?                                                                                                                                                                       – Ergenekon’un savcısıyım diyenler neden bir anda çark etti?

– Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek’in kronik Tayyip Erdoğan düşmanlığı bir anda nasıl Tayyip Bey desteklenmelidir söylemine dönüştü?

– BOP eş başkanıyım diyen biri bir anda nasıl Rusya dostu olabildi?

– Açılım ve demokratikleşme süreci, akil adamlar safsatası nasıl oldu da bir anda ortadan kalktı?

– Sınırda teröristlere tören düzenleyen bir zihniyet nasıl oldu da bir anda sınır ötesi terör avı başlattı.?                                                                                                                                                                                           – Daha düne kadar ülkücülere ağza alınmayacak sözler sarf eden, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler nasıl oldu da bir gecede milliyetçi oluverdi?

– Fetullah Gülen hoca efendi deyip gözyaşı dökenler bir gecede nasıl oldu da fikir değiştirip hep bir ağızdan hain FETÖ diye haykırdılar?                                                                                                                                                      – FETÖ’nün darbe girişimi esnasında 40-50 asker köprü geçişini kapattığında 2 km. mesafede bulunan ve emrinde 20.000 asker olan 1.Ordu Komutanlığı neden darbecilere müdahale etmedi?

– 15 Temmuz kalkışmasında ölenlerin otopsi raporları ve ölüme neden olan silahların menşei neden açıklanmadı.                                                                                                                                                                                           – FETÖ’nün iki militanı TBMM’ni bombalarken Bandırma, Balıkesir, Merzifon ve Diyarbakır’da bulunan yaklaşık 120 F16 uçağından hiçbiri neden müdahale etmedi?                                                                                                     – Ankara’da 1.Kolordu, 3.Tümen, 6.Tugay’da yaklaşık 20.000 asker varken, Genelkurmay Başkanlığı’nı işgal eden darbecilere neden tek bir asker müdahalede bulunmadı?

– Yaklaşık 3.000 civarında darbeci tespit edilmişken bunlardan nedense hiç haberi olmamış olan şimdiki Savunma Bakanı (eski Genelkurmay Başkanı) ile MİT Müsteşarı ve Emniyet Genel Müdürü’ne bu garip durumun sorulması neden engellendi?

– 15 Temmuz soruşturulsun diye TBMM’ne soruşturma önergesi verenlerin önü neden kesildi?           – FETÖ’nün siyasi ayağı konusu neden her seferinde örtbas edildi?

– FETÖ elebaşısı Gülen ve diğer kaçakların iadesi konusu neden gündeme taşınmıyor ve ilgili ülkelere yoğun baskı yapılmıyor?                                                                                                                                                                      – Kozmik oda baskını ve sırların dış güçlerin eline geçmesine sebep olan Bülent Arınç ve diğer failler hakkında neden herhangi bir işlem yapılmadı?

– Ayakkabı kutularında yakalanan önce inkar edilip sonra kabul edilen paraların akibeti ve menşei konusu neden hasıraltı edildi?                                                                                                                                                         – 17/25 Aralık olayı bir FETÖ tezgahı ve iftira ise bakanlar neden görevden alındı ve sonra neden iadeyi itibar yapılmadı?                                                                                                                                                                     – Bu konuda bakan Bayraktar’ın ne yaptıysam Başbakan’a sorarak yaptım dediği konular neydi ve neden susturuldu?                                                                                                                                                                 – FETÖ’ye her türlü desteği verdiği söylenen Suudi Arabistan’a karşı 180 derece dönüşün asıl sebebi nedir?                                                                                                                                                                            – Türkiye hangi ülkelerle ve kaç milyar dolarlık swap anlaşması yapmıştır?

– Kanal İstanbul projesi konusunda hükümetin ağzını bıçak açmıyor bu projenin akibeti ne olmuştur?

– Yıl sonunda ödenmesi gereken 190 milyar dolarlık dış borç hangi imkanlarla kapatılacaktır?                                                 – Reza Sarraf davasının seyrinin perde arkasında hükümeti korkutan ne var? Şu anda sessizliğe bürünen Halkbank dosyasının akibeti nedir? ABD ile nasıl bir pazarlık yapıldı ve hangi ödünler verildi?

– Eski başbakan Tansu Çiller’in vazgeçilmez Tayyip dostluğunun ardında neler yatıyor?

– Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş’un hakarete varan Tayyip Erdoğan söylemleri bir anda nasıl hayranlığa ve makama dönüştü?

– Melih Gökçek ve Kadir Topbaş’la başlayan belediye operasyonları sonrası başta her söze bir cevabı olan Melih Gökçek olmak üzere neden hiçbir belediye başkanından ses çıkmadı?

– Onca milletvekili ve başta Bülent Arınç olmak üzere önemli bakanlar siyasi bir operasyonla liste dışı bırakıldılar, neden hiçbir reaksiyon gösteremediler?

– Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı görevi sonrası tüm bağlantıları mercek altına alındı ve hakkında ciddi spekülasyonlar yapıldı buna rağmen hala neden suskun kalmayı tercih ediyor?                                                               – Eski Genel Kurmay Başkanı ve MİT Müsteşarının olağan dışı helikopterli muamma ziyaretinden sonra Abdullah Gül herhangi bir açıklama yapmadı ve neden bir anda sessizliğe büründü?

– Yaşar Büyükanıt ile yapılan Dolmabahçe görüşmesinin ardında yatan gerçek ve verilen askeri tavizlerin nedeni?                                                                                                                                                                                  – Diyanet işleri başkanı her platformda boy gösterirken neden Genel Kurmay başkanı ön plana çıkmıyor ve geri planda tutuluyor? Verilmeye çalışılan mesaj nedir?

– Başta yerli uçak olmak üzere verilen onlarca müjdenin akibeti nedir?

– İktidarın hukuk dışı her icraatını eleştiren eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu nasıl oldu da bir anda çark etti?                                                                                                                                                                                         – Tüm kamuoyu araştırma şirketlerinin %5’lerde gösterdiği MHP’nin genel seçimlerde %11.13 oy alması nasıl açıklanabilir?                                                                                                                                                                         – AKP ve MHP ittifakının genel seçimlerde kendinden emin tavırlar içinde eskiye nazaran düşük bir performansla usulen çalışması ve seçim gecesi resmi sonuçlar açıklanmadan zaferini ilan etmesi hangi manaya geliyor?                                                                                                                                                                         – YSK Başkanı seçim kanunu harici keyfi uygulamalar yaparken bu cesareti ve gücü nereden aldı?    -Muharrrem İnce’nin adam kazandı ifadesinin altında yatan gerçek nedir?

– Amerika Devlet eski Başkanı Trump Cumhurbaşkanı’na ağıza alınmayacak hakaretleri içeren mektup yazmış olmasına rağmen neden sessiz kalındı?

– Mangalda kül bırakmayan hükümet Rahip Brunson’u sorgusuz sualsiz bir anda neden teslim etti?

– Hükümet kayıp paralar ve silahlar konusunda neden suskun?

– Mafya, devlet, uyuşturucu baronu üçgeninde hangi siyasetçilerin parmağı var?

– Sedat Peker’in ortaya koyduğu vahim iddialar suç duyurusu mahiyetinde olmasına rağmen neden soruşturma kapsamına alınmıyor? Savcılar neden sessiz?

-Kontrolsüzce ülkeye alınan ve adeta bir kavimler göçüne dönüşen mülteci akının perde arkasında neler var ve kaç mülteciye vatandaşlık verildi?

– Kaşıkçı dosyası neden katillerine devredildi?

– Yüzyılın en yüksek enflasyonu, döviz artışı ve derin ekonomik çöküşün altında yatan gerçek nedir? Bunu manipüle eden baronlar kimlerdir ve götürdükleri para kaç milyar dolardır?

– Ve daha birçok soru.!                                                                                                                                                                           20 yılda ülkeyi alt üst eden, yüzlerce insanımızın ölümüne ve milyarlarca dolar zarara neden olan, demografik yapıyı tahrip eden, yaptığı onca muhalefete rağmen üst düzey insanları dönüştüren ve tükürdüğünü yalatan güç nedir?

Millete rağmen, demokrasiye rağmen, Türkiye Cumhuriyetine rağmen daha bilmediğimiz ne dolaplar dönüyor ve bu kaos kim ya da kimlerin işine yarayacak?

Görünen o ki şimdilik bunların hepsi bir sır perdesinin ardındadır, ta ki iktidar el değiştirip milli bir siyaset devlete ve geleceğe hakim olana dek.!

Elbet ki gerçekler bir gün ortaya dökülecektir.!”( Dr. V. Öz)

Millet Partisinin neden yarım asrı aşkın zamandır Milletim Uyan!  Her zaman ADALET, her yerde ADALET herkes için ADALET diyor?                                                                                                                                                                            Neden “İnsan hak ve hürriyetlerine dayalı HUKUK DEVLETİ. Millî iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ. Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK. Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET. Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU. Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti İslam Rönesansı’nı (İslam’ın yeniden dirilişi) yöneten MUHTEŞEM TÜRKİYE projesini birlikte gerçekleştirelim diyor?…

Neden ”İştirak etmediğimiz, çilesine katlanmadığımız bir kurtuluş mümkün değildir.” diyor?…

Milletimizin ve yöneticilerimizin uyanması, iştirak edilmeyen çilesine katlanılmayan bir kurtuluşun mümkün olmayacağı anlayışı ile basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

DEVLET İŞGAL   DAVA VATAN, MİLLETSE ….?

Mustafa TEMİZER             Habertürk’teki “Türkiye’nin Nabzı” programında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını cevaplandıran Emekli Korgeneral İsmail Hakkı …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427