Vali Çiçek, Kayseri’deki ilk bayram kutlamalarına katıldı.. Diğer kutlama ve etkinlikler

Dün görevine başlayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek şehirdeki ilk bayram katlımasına katıldı. Vali Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenine katılarak, gençlerin coşkusuna ortak oldu.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kayseri’de de coşkuyla kutlandı.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hv.Tuğg. Haldun Taşan, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Vedat Öncel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda uluslararası öğrencilerle birlikte Gençliğe Hitabe okunurken, Erciyes Dağı tırmanışı gerçekleştiren dağcılar tarafından getirilen Türk Bayrağı Vali Gökmen Çiçek’e takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı da gençlerin nitelikli, vizyoner, özgüveni tam, milli şuuru yüksek olarak yetişmesi için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Şerife Bacı gösterisi, şiir dinletisi, cimnastik gösterileri, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ekibi gerçekleştirdiği zumba ve spring gösterisi, zeybek, halk oyunları gösterileri ve karate gösterisi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Program sonunda gençlerin gösterileri il protokolü ve izleyenlerden büyük beğeni ve alkış aldı. Öte yandan birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen genç dostu Başkan Büyükkılıç’a kutlama boyunca gençlerin ilgisi yoğun oldu.

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER: 19 MAYIS, ONURLU BİR HALK DİRENİŞİDİR!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Forum Kayseri önünden Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş yaptı. Daha sonra çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İl başkanı Ümit Özer dahna sonra bu konuda şu açıklamayı yaptı.

19 Mayıs 1919…Emperyalizme, işbirlikçilerine karşı dik ve onurlu duruşun, uyanışın tarihi adımıdır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da toprakları işgal edilmiş, yorgun, umudunu yitirmiş bir halkı “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla yeniden ayağa kaldırmış, liderliğiyle kurtuluşa giden yolun meşalesini yakmıştır.

Hakkındaki ölüm fermanını yırtarak, önüne çıkartılan engelleri de bir bir aşarak, milletin, ülkenin bağımsızlığı için arkadaşlarıyla ölümü göze almıştır.19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk ve silah arkadaşlarının tarihi hamlesiyle Türkiye Cumhuriyetine kadar gelen sürecin, yani karanlığa karşı aydınlığa giden yolun başlangıcıdır.Onurlu bir halk direnişidir.Umudun, cesaretin, kararlılığın, dayanışmanın, birlik olmanın, millet olmanın simgesidir.Kurtuluşun umudu, yolu, Milli mücadele destanıdır.Anadolu’nun, tüm mazlum halkların hak, hukuk, adalet mücadelesidir.

Bir Milletin uyanması, hakkına, hukukuna, bağımsızlığına sahip çıkması için harekete geçen Ulu Önder, Samsun’a çıkışın ardından Amasya Genelgesi’ni yayınlamış, sırasıyla Erzurum ve Sivas’a giderek Türk Milleti’nin emperyalist güçlere karşı bağımsızlık ve bütünlüğünü koruduğu Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yakmıştır.“Manda ve himaye kabul edilemez” , “Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz” diyerek, Türk Milleti’nin karakterini dosta, düşmana ilan etmiştir.

Bu nedenle, bizler her zaman bu günlere nasıl gelindiğinin bilinciyle hareket etmeliyiz.Bize bu vatanı, Cumhuriyeti emanet eden kahramanların, yaşadıkları zorlukları, çileleri asla unutmamalıyız.Unutturmamalıyız.Bu tarihi günlerin, vatan kahramanlarının kıymetini her daim bilmeyiz.Bugün, ne yazık ki birileri Kurtuluş Mücadelesini, vatan kahramanlarını unutturma, ayrıştırma gafleti içinde.Bugün ne yazık ki birileri,  milli mücadeleyi küçümseme, yok sayma, ötekileştirme, Cumhuriyet ve değerleriyle kavga ederek, karanlık hevesler peşinde!Bu nedenle uyanık olmalıyız, Cumhuriyet’e, bizi biz yapan ortak değerlerimize daha çok sahip çıkmalıyız.

Yaşadığımız tüm olumsuzluklara, karşılaştığımız tüm kirli oyunlara rağmen asla umutsuzluğa kapılmamalı ve aydınlık Türkiye mücadelemizi her zaman sürdürmeliyiz.Unutulmamalıdır ki, 18 Mart, 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos… en karanlık gecede dahi yanan umut ışıklarıdır.Bizleri aydınlatan, yolumuzu belirleyen destanların ve kahramanların hatırlandığı tarihler ve önemli günlerdir.İşte dünyada eşi benzeri olmayan zaferler, kahramanlık destanlarıyla yakılan bu ışık, Türk Milleti var oldukça asla sönmeyecek, çıkılan bu yoldan asla geri dönülmeyecek.

Bizler, ülkemizi kurtuluşa ve kuruluşa taşıyan  Kuvayi Milliye ruhuyla hareket edip, bir oldukça, birlik oldukça, aşamayacağımız hiçbir engel yok.Aklın ve bilimin ışığında yol aldıkça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.İşte bu önemli günün emanet edildiği gençlerimiz de bu anlayışla hareket etmelidir.Gençler, bu anlayışla geleceğe bakmalı, yol almalıdır.Kimse merak etmesin, umutsuzluğa kapılmasın. Bizler, halkın iktidarında Cumhuriyetimizi hak ettiği noktaya taşıyacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir” sözünü rehber edinerek, ülkemizi hak ettiği noktaya taşıyıp,  Cumhuriyetimizi de demokrasi ile taçlandıracağız.Gençlerin ülkesini terk etme hayali kurmadığı bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.Bu duygu, düşüncelerle Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek koruma görevini emanet ettiği Türk gençliğinin, Milletimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!Yaşasın 19 Mayıs!Yaşasın tam bağımsız Türkiye.

CUMHURİYET MEYDANINDA BASKETBOL HEYECANI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15-21 Mayıs Gençlik Haftası programları kapsamında Kayseri Cumhuriyet Meydanında 3×3 Basketbol Turnuvası düzenlendi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kıyasıya mücadeleye ve büyük heyecana sahne olan maçlar sonucunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Şube Müdürü Yakup Deliktaş, Spor A.Ş. Spor Faaliyetleri Müdürü Özgür Sinopluoğlu ve Basketbol İl Temsilcisi Mehmet Ünal Sağlam katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, final müsabakalarının ardından yaptığı açıklamada “Gençlik Haftasında güzel bir organizasyonda gençlerimizle birlikteyiz. Sporun tabana yayılması için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın projelerinden biri olan “Sokaklar Bizim” projesi içerisinde yer alan 3×3 Sokak basketbolunu bugün Cumhuriyet Meydanında gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin heyecanlarını ve mücadelelerini izliyoruz. Önümüzdeki dönemde de basketbol ve diğer branşların gelişimi için çocuklarımıza ve gençlerimize bu tür organizasyonları fazlalaştırarak yapacağız. Gençlerimizle daha dolu dolu programlarla buluşacağız” dedi.

BÜYÜKŞEHİR SPOR A.Ş.’DEN 19 MAYIS’A ÖZEL BASKETBOL TURNUVASI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, Cumhuriyet Meydanı’nda 3×3 Basketbol Turnuvası düzenlendi.

Yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra kültür sanat ve spor alanında çeşitli etkinlerle vatandaşları buluşturan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla farklı bir etkinliğe daha imza attı.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Basketbol İl Temsilciliği ve Spor A.Ş. işbirliğinde 3×3 Basketbol Turnuvası düzenlendi.

Tamamlanan ve büyük çekişmeye sahne olan turnuva sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, etkinliğe gösterilen yoğun ilgi için teşekkür ederek, tüm takımları tebrik etti. Başkan Büyükkılıç, bu vesileyle bir kez daha tüm Kayserililerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

PINARBAŞI’NDA KUTLAMA

9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Saydam Demirel’in Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Pınarbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına Kaymakam İbrahim Gökmen eşi Didem Üçkale Gökmen, Belediye Başkan Vekili Süleyman Şahan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Saydam Demirel tarafından yapıldı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Saydam Demirel  konuşmasında “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, kıymetli misafirler, Sevgili Gençler !

Tarih boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milletinin, dünya üzerindeki varlığını hür ve bağımsız olarak sürdürebilmesi için,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmıştır.Yüce Türk milleti, her türlü imkânsızlıklara rağmen, milli mücadelede, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenerek destansı bir başarıya imza atmıştır.

Türk milletinin manda veya esaret altında yaşamayacağını bütün dünyaya haykırmıştır.

Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını ve bu uğurda binlerce şehit verdiğimizi hepimizin çok iyi bilmesi gerekir.

Sevgili Gençler!Gelecekte ülke yönetiminde, söz sahibi olacaksınız. Kurtuluş savaşını, ne bedeller ödeyerek nasıl kazandığımızı asla unutmayınız ve de unutturmayınız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere olan güveni ve sevgisinden dolayı, bu anlamlı günü sizlere armağan etmiştir.

Sizler,Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Bizlerde, Ülkemizin sorumluluğunu üstlenebilecek, bilgi ve beceriyle donatılmanız için, elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.

İlerde sizlere verilecek olan görevi, en iyi şekilde yapacağınızdan da , asla şüphemiz bulunmamaktadır.

Sözlerime son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını,
Ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor;bayramınızı kutluyorum.” dedi.. Kutlama programına şiirler okundu, şarkılar söylendi, zeybek oyunu ile oratoryo gösterisi ile devam edildi. Lise öğrencileri arasında bilek güreşi, halat çekme ve koca ayaklar müsabakaları gerçekleştirildi. Pınarbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sportif gösteriler yapıldı. 1000 metre Aziziye Koşusu’nda birinci olan öğrencilerimiz tarafından getirilen şanlı Türk Bayrağı Kaymakam İbrahim Gökmen’e teslim edildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama programı ödül töreni ile sona erdi.

KUŞ EVİ SERGİSİ

Kayseri Gençlik Merkezi Ahşap Sanatları Atölyesi bünyesinde Gönüllü Eğitmen Cuma Atılgan ve gönüllü gençler tarafından yapılan Kuş Evleri 15 Mayıs Gençlik Haftası açılış töreninde sergilendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Şube Müdürlerinin ziyaret ettiği Kuş Evleri sergisi vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gördü.

Kuş Evleri Sergisinde açıklamada bulunan İl Müdürü Kabakcı; “Gençlik Merkezlerimiz tarafından yürütülen Atölye çalışmaları kapsamında gönüllü eğitmenimiz Cuma Atılgan ve gönüllü gençlerimiz tarafından sanat eseri oluşturularak yapılan Kuş Evleri gerçekten çok ilgi çekici. Değerli eğitmenimize ve gönüllü gençlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’dan Anıtkabir Ziyaret
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bugün saat 14’de, Genel Başkan Yardımcıları ve partililerle beraber Anıtkabir ziyaretinde bulundu. Özdağ, halktan yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yenilenebilir Enerjide Dev Satış; TMSF Enerji Şirketlerini İhaleye Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, yenilenebilir enerji ve e-mobilite alanlarında güçlü yatırımlarıyla dikkat çeken RHG Enertürk …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427