Ümit Özer: Şiddet sarmalına dikkat çekti..Kayseri’de 2023’te 24 ölümlü, 84 yaralanmalı 75 olay yaşandı

Uİmut Çınarı Derneği Kayseri Şube başkanı Ümit Özer, Kayseri’nin İç Anadolu bölgesinde en çok olayın yaşandığı üçüncü il olduğunu,  Kayseri’de 2023 yılında 24 ölümlü, 84 yaralanmalı 75 olay yaşandığına dikkat çekti.

Şiddet sarmalının her geçen gün büyüdüğünü belirten Ümit Özer şunları söyledi.

“Ulke genelinde son 10 yılda meydana gelen 34 bin 197 silahlı şiddet olayında toplam 21 bin 434 kişi öldü, bazıları ağır 31 bin 207 kişi de yaralandı. Bireysel silahlanma ile birlikte şiddet hayatın her alanında yaşamı tehdit ediyor. Ekonomik sıkıntıların da etkisiyle artan sorunlar, insanları çaresizliğe, kasosa, çıkmaza, şiddete sürüklüyor. Ne yazık ki toplumsal huzuru tehdit eden bu durum illerde acı olayları beraberinde getiriyor. Tabi Kayseri’miz de bu kötü tablodan nasibini alıyor. Umut Vakfı, Türkiye’nin Şiddet Haritasını açıkladı.

Haritada Kayseri’deki tehlike de gözler önüne seriliyor.

Kadınlar, çocuklar, canlar korkunun, şiddetin gölgesinde yaşıyor. Bu konuda adım atması gerekenlerin, yaşananlara seyirci kalmaması için herkese ama herkese artık sessiz kalmak değil, güçlü şekilde ses çıkarmak düşüyor. Haydi, geleceğimize, huzurumuza sahip çıkmak, daha fazla Umudu yeşertmek için umutların yok edilmesine seyirci kalma. Şiddete, bireysel silahlanmaya, haksızlıklara hep birlikte dur diyelim. Gelin, birlikte mücadele edelim.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KORSAN TAŞIMACILIK VE FAHİŞ FİYATA 23 MİLYON 453 BİN LİRA CEZA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatili öncesi ve tatil süresince Bakanlık olarak …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420