Uluslararası Velo Erciyes Bisiklet Yarışları Develi’de devam etti

VELO ERCİYES BİSİKLET YARIŞLARI GP VELO ERCİYES KADINLAR KATEGORİSİYLE BAŞLADI

8 Temmuz’dan itibaren Kayseri’nin her bölgesinin pedallanacağı Uluslararası Velo Erciyes Bisiklet Yarışlarına ilçemiz bir kez daha ev sahipliği yaptı.

GP Velo Erciyes Kadınlar kategorisinde yarışan sporcular Cumhuriyet Meydanından start alıp, 104 km’lik Kızık Kavşağı, Tomarza Kavşağı, Çaylıca, Tomarza, Şeyhbarak, Böke, Kale, Hacıpaşa, Şahmelik, Ayvazhacı güzergahının ardından Seyrani Kampüsü önünde bitişe ulaştılar.

GP Velo Erciyes Kadınlar kategorisinde Ukrayna Milli Takımından Olga Shekel birinci, Rusya Milli Takımından Margarita Syradoeva ikinci, yine Ukrayna Milli Takımından Olena Sharga üçüncü oldu. Ayrıca GP Velo Erciyes Kadınlar kategorisinin en genç sporcusu ödülü de Rus Adyega Milli Takımından Maria Rostovtseva’ya verildi.

VELO ERCİYES BİSİKLET YARIŞLARINDA GP VELO ERCİYES ERKEKLER KATEGORİSİ DE TAMAMLANDI

Uluslararası Velo Erciyes Bisiklet Yarışlarının Develi etabının ikinci yarışı olan GP Velo Erciyes Erkekler kategorisi de tamamlandı.

Develi Cumhuriyet Meydanından start alan sporcular; Kızık Kavşağı, Sindelhöyük, Karacaören, Develi Çevre Yolu, Erciyes Kavşağı, Tomarza Kavşağı, Çaylıca, Tomarza, Şeyhbarak, Böke, Kale, Hacıpaşa, Şahmelik ve Ayvazhacı’yı pedalladıktan sonra Seyrani Kampüsü önünde yarışı tamamladılar.

140 km’lik parkurun sonunda Lagab Azzedine birinci olurken, Sobal Yauhen ikinci, yarışmanın en genç sporcusu olarak da Mazur Dzianis üçüncü oldu. 17 ülkeden toplam 15 takımın katıldığı yarışma yarın “Yahyalı Yeşilhisar ve Erciyes” etabı ile devam edecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor’da, yeni sezon formaları tanıtıldı

Yukatel Kayserispor’un 2021-2022 Süper Lig sezonunda giyeceği formalar kulüp tesisinde tanıtıldı. Törende Başkan Berna Gözbaşı …