Ucuz baklava kuyruğu

Son iki yıl içinde dini ve milli bayramlarda covid 19 önlemleri çerçevesinde alınan önlemler ve yapılan kısıtlamalardan sonra ilk kez kısıtlamasız gerçekleştirilecek olan Kurban Bayramı ‘gelenekçi bayram yapan ve tatile gitmeyen ‘ailelerin ‘ucuz baklava kuyruğuna’ neden oldu.

Kayseri’nin Cumhuriyet meydanına yakın olan en işlek Sivas caddesi üzerindeki Şemsettin baklavada bu sabah 07.00’den itibaren kuyruk oluştu. Her geçen saat uzayan kuyrukta kadınların ve küçük çocukların olması da dikkat çekti. Piyasaya göre yüzde 30-50 arasında daha ucuz olan tatlı çeşitlerinden almak için bekleyen vatandaşlar hem kalitenin hem de fiyatların uygun olması nedeniyle burayı tercih ettiklerini belirtti.

Baklavacı Öner Ürek, 08.30’daki kuyruğa dikkat çekerken “Türkiye genelinde bir firmayız. Kaliteye uygun fiyat ve önem veriyoruz. Talebe yetişemiyoruz. Görüldüğü gibi. Şu anda tüm şubelerimiz aynıdır. Bu kuyruğun oluşma nedeni kalitenin uygun fiyata verilmesi. Kayseri’de en uygun fiyatlar burada. Cevizli baklavamız 18, fıstıklı baklavamız 27 Tl.  Piyasada en düşüğü 35’den başlıyor. Fıstıklı 60 liradan başlıyor. Biz şu anda talebe yetişemiyoruz” dedi.

Öte yandan, tereyağlı baklava 31, fıstıklı sarma 42, diğer çeşitlerde benzer fiyatlarla satılıyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …