Üç belediye meclisi toplandı, Kocasinan’da üyeler huzur haklarına Elazığ’a bağışladı

KOCASİNAN MECLİSİ, HUZUR HAKKINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Kocasinan Belediyesi Meclis Üyeleri, aldıkları ortak kararla Şubat ayı huzur haklarını depremzedelere bağışladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında, 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ayrıca meclis üyeleri aldıkları ortak kararla Şubat ayı huzur haklarını depremzedelere bağışladı.

Meclis öncesi Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükcü, Kayseri’de yapımı devam eden Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi hakkında bilgiler verdi. Ardından gündemde bulunan 16 madde görüşüldü. Kocasinan Belediye Meclis Üyelerine teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, “İdlib kırsalında rejim güçlerinin açtığı ateş sonucu şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyorum. Hain saldırıyı yapanlara gerekli cevaplar misliyle verilmektedir. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin. Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin. Ayrıca Elazığ ve Malatya depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Mevla’m rahmet eylesin. Yaralı olan vatandaşlarımıza ise acil şifalar versin. Allah, milletimizi ve vatanımızı her türlü felaketten korusun.” diye konuştu.

Meclis toplantısında Kötügöller, Cırgalan, Oymaağaç, Oruçreis, Şeker, Erkilet ve Fevziçakmak Mahallelerinin imar planlarıyla ilgili konular görüşüldü. Gündem maddeleri arasında yer alan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, tevhid işlemi sonucu oluşan Erkilet Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 9126 ada, 4 parseldeki taşınmazın belediyeye ait hissenin Milli Eğitim Bakanlığı (İnşaat Emlak Daire Başkanlığı) adına tahsis talebi de oy birliğiyle kabul edildi.

Örnek bir dayanışma sergileyerek birlik mesajları veren meclis üyeleri, belediye hizmet binasında asılı bulunan Türk Bayrağı önünde objektiflere poz vererek Mehmetçiğe desteklerini iletti.

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Melikgazi Belediyesi, 2020 yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirerek gündeminde bulunan 29 maddeyi karara bağladı. Meclis’te 2 kişinin hayatını kurtaran zabıta personeline ödül verildi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu,Meclisimizce şehrin ekonomik gelişmesine ve imar hareketliğine hız kazandıran gündem maddeleri yine oybirliği ile onaylandı. Söz konusu, vatandaşa hizmet ve yatırım olunca meclis kararları hızlı bir şekilde değerlendirilmekte ve oylanmaktadır. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.”dedi.

Çoğunlukta imar plan tadilatlarının görüşüldüğü toplantıda Erenköy Mahallesi Askeri Hastane Caddesi’nde yeni yapılan parka Hayrettin Karaca isminin verilmesi talebi ise oy birliğiyle kabul edildi.

Zabıtaya teşekkür ödülü…

Başkan Dr. Palancıoğlu, Meclis’te ayrıca Cami Kebir Zabıta noktasında rahatsızlanan mesai arkadaşı Muhammed Ali Yeşilkaya’ya ilk yardım uygulayarak hayata döndüren ve yine Cumhuriyet Mahallesinde rahatsızlanan bir vatandaşa ilkyardım yaparak yardım eden zabıta personeli Ahmet Keskin’e ve çöpte zehirli madde bulan ve ilgilileri bilgilendiren geri dönüşüm birimi çalışanı Durdu Serçel’e teşekkür ederek ödül verdi. Zabıta Ahmet Keskin ve Durdu Serçel ise ödülünü Mehmetçiğe hediye etti.

Toplantı sonunda Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

HACILAR BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden Şubat ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Hacılar Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ın başkanlık ettiği toplantıda 4 madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı öncesi İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan saldırıya değinen Başkan Özdoğan, “İdlib’te ki gözetleme kulesinde görev yapan askerlerimiz ve bir sivil personelimiz maalesef şehit oldular. Ben öncelikle bu elim hadiseden dolayı milletimizin başı sağ olsun diyorum. Yaralılarımıza da Rabbim’den acil şifalar diliyorum. Milli Savunma Bakanımız hemen olayın akabinde Suriye sınırına heyetiyle birlikte zaten intikal etti. Aziz milletimizin bu işle ilgili olarak hiçbir endişesinin olmadığını, olmaması gerektiğini de belirtti. Bizde bu manada askerimize, ordumuza yapılan hain saldırıların karşılık bulacağından emin olduğumuzu da belirtiyoruz. İnşallah güvenlik güçlerimiz hem sınırımızda hem içeride de bu tür acı hadiselerle karşılaşmaz. Allah onların gücüne güç versin diyorum.” İfadelerini kullandı.

Şubat Ayı Meclis toplantısının birinci gündem maddesinde, Hacılar Hülasa Defteri adlı kitap için telif hakkı sözleşmesi yapmak üzere Belediye Başkanı’na yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise İlçemiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan engelli kamu personeli ve vatandaşlarımızın Belediyemiz lokantasından yararlandırılması konusu görüşülerek plan bütçe komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Meclis toplantısının üçüncü maddesinde Yukarı Mahalle, Mezarlık Kavşağı, Kentsel Dönüşüm ve Ergenekon Sitesi’nde yeni yapılan parklara isim verilmesi, dördüncü maddede ise mülkiyeti belediyemize ait Karpuzsekisi Mahallesi 4269 ada 7 parselde kayıtlı taşınmazın devri konusu görüşülerek, imar komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.

Meclis toplantısının sonunda Başkan Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Pınarbaşı Panlı barajında çalışmalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kayseri iline yaptığı yatırımlarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.