15 YAŞINDAKİ PİYANİST, TURKCELL VADİ ‘DE EMİR CAN İĞREK, YANLIŞ ANLAMA 2’NİN VİZYON TARİHİ

15 YAŞINDAKİ PİYANİST AYŞE CEMRE AĞIRGÖL’ÜN GURURLANDIRAN BAŞARISI:

SALZBURG FİLARMONİ ORKESTRASI İLE ÇALMAYA HAK KAZANAN TEK PİYANİST OLDU!

15 yaşındaki genç piyanist Ayşe Cemre Ağırgöl, yeteneği ile Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor. Hem dünyanın en saygın ve en önemli müzik okullarından Mozarteum Üniversitesi Pre-College Piyano Bölümü öğrencisi hem de Salzburg Mozart Musikgymnasium öğrencisi olarak müzik eğitimini Avusturya’da başarıyla sürdüren Ağırgöl, Şef Elisabeth Fuchs yönetimindeki Salzburg Filarmoni Orkestrası ile çalmaya hak kazanan tek piyanist oldu.

Henüz 4 yaşında piyano ile tanışan, hayatının ritmini notalarla yakalayan 15 yaşındaki genç ve yetenekli piyanist Ayşe Cemre Ağırgöl, bugün adını müzik dehası Wolfgang Amadeus Mozart’tan alan, dünyanın en iyi müzik okullarından biri olarak kabul edilen Mozarteum Üniversitesi’nin üstün yetenekli çocukların kabul edildiği Pre-College piyano bölümünde özel bir eğitim alıyor. Üniversitenin piyano bölümüne, 12 yaşında, Türkiye’den kendi yaş grubunda kabul edilen ilk Türk öğrenci olan Ağırgöl, başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

SALZBURG FİLARMONİ ORKESTRASI İLE ÇALMAYA HAK KAZANAN TEK PİYANİST

Ayşe Cemre, okulunda “nadir görülen yeteneklerden biri” olarak tanımlanıyor. Üstün yeteneği ile göz dolduran piyanist, tüm Avusturya ve Almanya’nın Bavyera eyaletinden 500’ün üzerinde 6-18 yaş arası katılımcının yer aldığı yetenek yarışmasında ikinci tura kalan 100 kişiden biri oldu. 100 kişinin canlı performanslarının değerlendirilmesinin ardından ise Şef Elisabeth Fuchs yönetiminde Salzburg Filarmoni Orkestrası ile çalmaya hak kazanan üç kişiden tek piyanist olmayı başardı.

24 HAZİRAN’DA SAHNE ALACAK

Ayşe Cemre Ağırgöl, 24 Haziran’da Salzburg Havalimanı, Amadeus Terminali’nde düzenlenecek büyük final konserinde sahneye çıkacak ve Salzburg Filarmoni Orkestrası ile Chopin 1 numaralı piyano konçertosunu seslendirecek. Ailesinin desteği ile küçük yaştan itibaren azim, özveri ve disiplinli çalışmayla eğitimine Avrupa’da devam eden başarılı piyanist, Türkiye’yi müzik alanında temsil edecek olmanın gururunu yaşıyor.

Salzburg Mozarteum Üniversitesi Pre-College Piyano Bölümü’nde eğitimini sürdüren Ayşe Cemre, teknik, artistik performans ve parçaların zorluk seviyesinin değerlendirildiği piyano sınavını komisyondaki sekiz önemli profesörün onayıyla geçmeyi başarmış, ardından Almanca dil sınavı ve solfej sınavlarını da vererek okula giriş hakkını elde etmişti.

YANLIŞ ANLAMA 2’NİN VİZYON TARİHİ BELLİ OLDU

Serinin ikinci filmi “Yanlış Anlama 2” 4 Kasım’da izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor . Azerbaycan Türkçesi ile Türkiye Türkçesi arasında yaşanan yanlış anlaşılmaları konu alan filmin ilki Azerbaycan’da gişe rekorları kırarken dijitalde ise yirmi milyon izlenmişti. Başrollerini Cemal Hünal, Yılmaz Gruda, Gülşen Hüseynili paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ise İslam Mehreliyev, Elcan Resulov ve Tiktok fenomeni “Uzun Makarna” bulunuyor. Çekimlerinin ilk ayağı Türkiye’de gerçekleşirken  ikinci ayağı ise Azerbaycan da tamamlandı. Oyuncular ; ‘Biz filmi çekerken çok güldük çok eğlendik şimdi sıra izleyicide’ diyerek iddalı bir komedi filmi ile 4 Kasım’da izleyici ile buluşacaklarını söylediler.  Yapımcılığını JB Yapım Levent Cengizhan ve Fırat Özdemir’in üstlendiği filmin yönetmenliğini Aykut Taşkın yaptı. BÜYÜK USTAYA SAYGIYapım şirketi bu sene içerisinde büyük usta Yılmaz Guruda’nın hayat hikayesinin anlatıldığı ustaya saygı projesini de 21 Ekim 2022’de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

TURKCELL VADİ ‘de EMİR CAN İĞREK

Üç yıldır Türkiye’nin en önemli sanatçılarının sahne aldığı, Türkiye’nin en yeni, en genç etkinlik mekanı TURKCELL VADİ’de pazar akşamı Emir Can İğrek sahne aldı. Sanatçının sevenleri konser öncesi uzun kuyruklar oluşturdu.

Atlantis Yapım, SM Production ve Vadistanbul iş birliğiyle hayata geçirilen Turkcell Vadi, şehrin en iyi etkinliklerini müzikseverlere, sanatseverlere sunmaya devam ediyor.

Pazar akşamı müzik sahnesinin yeni jenerasyon temsilcilerinden Emir Can İğrek Kor, Beyaz Skandalım, Nalan, Müzik Kutusu, Gönül Davası gibi şarkılarıyla gönüllerde birkez daha taht kurdu.

Bir röportajında ‘Konserler bizim bu dünyadan başka bir dünyaya geçtiğimiz yer. Biz sahnede öyle hissediyoruz ve seyirci için de öyle hissetmesini istiyoruz’ diyen sanatçı farklı tarzı ve içinize işleyen ses tonuyla, bu akşam da seyircilere birbirinden keyifli şarkılarıyla müzik dolu bir gece yaşattı.

26 Haziran Cumartesi günü DUMAN, İstanbul seyircisiyle yeniden Turkcell Vadi sahnesinde buluşacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Vali Gökmen Çiçek Turizm Acentaları ve Otel Yöneticileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri turizminin tanıtılması amacıyla Turizm Acentaları ve Otel yöneticileri ile kahvaltıda bir …