Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıl dönümü kutlamaları

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıl dönümü kutlamaları ülke genelinde, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Polis-adliye muhabiri olarak  tüm Emniyet teşkilatı ve güvenlik güçlerinin gününü kutlarım. Kayseri’deki kutlamalar şöyle.

04 Nisan 2024 Perşembe
Saat 10:30 Polis Şehitliğini Ziyaret
YER: Asri mezarlık

04 Nisan 2024 Perşembe
Öğle Namazına Müteakip Mevlid Proğramı
YER: Sümer Camii

09 Nisan 2024 Salı
Saat: 09:00 Atatürk Anıtına Çelenk Koyma
YER: Cumhuriyet Meydanı

BÜYÜKŞEHİR’İN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ POLİS HAFTASI’NDA ŞEHİT POLİSLERİ UNUTMADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliğinde hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı merkezlerinden birisi olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel öğrencileri, Polis Haftası dolayısıyla vatan için şehit olan polisleri unutmadı. Özel öğrenciler, Kayseri Polis Şehitliği’ni ziyaret ederek dua etti, şehitliğe karanfil bıraktı ve Trafik Polis Şube’ye ziyarette bulundu.

Sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğinin örneklerini sergileyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bir yandan bu kulvarda farkındalıklar ve etkinlikler düzenlerken, diğer tarafta da tesis kuruyor, vatandaşın hizmetine sunuyor. Bu kapsamda hayata geçirilen ve yerli yabancı tüm ziyaretçilerin takdirini toplayan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin öğrencileri bir güzelliğe daha imza attı.

Vatan ve mukaddesat için şehit olan polisleri kabri başında anan ve onlara dua ederek mezarlarına karanfil bırakan özel öğrenciler, ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Polis Şehitliği ziyaretinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Başkanı Cenani Ayaydın, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi yetkilileri, eğitmenleri ve özel öğrenciler yer aldı.

Ayaydın Özel Ziyaretçiler ile Tek Tek Tokalaştı, Sohbet Etti

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin Polis Şehitliği ziyaretinde özel öğrencileri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Başkanı Cenani Ayaydın, şehitlikte öğrenciler ile tek tek tokalaşarak sohbet etti. Ziyaret esnasında günün anısına öğrenciler ile toplu fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmeyen Ayaydın, ziyaretin çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Gerçekleşen ziyarette Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilirken, dua edildi. Özel öğrenciler şehit polisler için el açarak dua etti.

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi Eğitmenlerinden Ferda Ertuğrul, 8-14 Nisan Polis Haftası olması nedeniyle şehit polisleri anmaya ve minnetlerini sunmaya geldiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi olarak 8-14 Nisan Polis Haftası olması sebebiyle şehirlerimizi anmaya geldik, onlara minnetlerimiz sunmaya geldik. Buradan da Trafik Polis Şube’ye geçeceğiz. Emniyet birimlerimize yaptıkları her şeyden dolayı minnettarlığımızı sunuyor ve günlerini kutluyoruz.”

Özel öğrencilerden Aleyna Basal ise buraya bütün şehirlerimiz için Allah rahmet eylesin çiçek verdik derken, Emir Münevver de “Polis Haftası’nda biz buraya çiçek vermeye geldik. Allah rahmet eylesin bütün şehitlerimizi, mekânları cennet olsun, ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Özel öğrencilerden Semih Türkoğlu da buraya geldiğinden dolayı minnettar olduğunu, şehitler için üzgün olduğunu, şehitliği sevdiğini, arkadaşları ile birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu ve etkinliğe gelmeden önce sabırsızlıktan uyuyamadığını ifade ederek kendilerini Polis Şehitliği’ne getirenlere teşekkür etti.

Samet Kemahlı ise Polis Haftası dolayısıyla şehirliğe geldiklerini, dua ettiklerini ve gül bıraktıklarını dile getirerek etkinlikte emeği olan herkese teşekkür etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Et toplayan vatandaş kendini direğe astı, Talas belediyesi açıklama yaptı, 16 bin acemi kasap hastanelik oldu, cezaevi firarisi yakalandı

Kayseri’nin  Talas ilçesi Reşadiye Mahallesi’nde kurulan  kurban kesim yerinde meydana gelen ilginç olayda,  eşiyle kurban …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420