Tüm Emekli Sen Kayseri Şubesi açıldı

Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emeklinin sesi olmak amacıyla kurulan Tüm Emekli Sen”in Kayseri Şubesi Sahabiye mahallesinde açıldı.

Açılışa, CHP Milletvekili Çetin Arık, sendika Genel sekreteri Erdal Demir ve bazı yöneticiler, CHP İl Başkanı Ümit Özer, kadın kolları başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Ünsal, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Yakup Yılboğa, Kayseri Şeker Fabrikası önceki dönem başkanı Vedat Ali Özışık, STK temsilcileri, davetliler ve emekliler katıldı.

Şube Başkanı Metin Karakaya, emeklilerin sorunlarının çözümü için örgütlü olmanın önemine dikkat çekti ve kendilerine destek olunması çağrısı yaparken, Genel Sekreter Erdal Demir iktidarı ve siyasi partilere ‘sesimizi duyuyorsanız kapımıza oy için gelmeyin. Biz emeklilerin sorunlarının çözümü için gerekirse meclisin önünde yataruz’ dedi.

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması için meclise teklif veren Milletvekili olduğunu, bunun AKP ve MHP oyları ile reddedildiğini belirten Çetin Arık’ta’bugğn 13 milyon emekli açlık sınırının altında yaşıyor. Bu nedenle seçimde iktidardan bunun hesabını sorun. Emekli bu ülkenin anası, babası. Anasını, babasını açlığa mahkum edenler utansın. Bu ülkede emeklinin şah damarı kesildi’dedi.

Daha sonra sendika şubesinin açılışı yapıldı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

ZAFER PARTİSİ SAFLARINDA ÜÇ YILDIZ İSİM

Zafer Partisi saflarına katılan birbirinden değerli isimler göz kamaştırıyor. Güneydoğu’da yaralanan askerlerimizi büyük özveri ile …

CHP İl Başkanı Özer, Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetlerle ilgili Sayıştay raporuna dikkat çekti

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Sayıştay raporuna yansıyan Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl …