TSYD Voleybol turnuvası, Engel atlama Balkan şampiyonası, Bisiklet puanlı yol yarışları

Engel Atlama Balkan Şampiyonası 2022..Balkan Şampiyonası’na Türk Sporcuları Damga Vurdu

 07 – 11 Eylül 2022 tarihlerinde Romanya Vlasia’da düzenlenen Binicilik Engel Atlama Balkan Şampiyonası’nda Türkiye beş altın ve dört gümüş madalya kazandı. Arnavutluk, Bulgaristan, Güney Kıbrıs, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye’den katılan sporcu ve atlarının kıyasıya mücadele ettiği dört gün boyunca Yıldız, Genç, Ümit, ve Kadın Biniciler kategorilerinde Türk Milli takımları ve Ferdi Sporcuları üstün performans sergilediler.

Yıldız Biniciler Kategorisinde Alin Yazıcı, Kayra Artam, Mahmut Kaan Doğan ve Mayra Su Mete’ den oluşan Milli Takımımız Gümüş Madalya kazandı. Mahmut Kaan Doğan ve atı Contendro Brugo Ferdi Balkan Şampiyonu ile Altın Madalya ve Alin Yazıcı Celine isimli atı ile Ferdi Gümüş Madalya kazandı.

Genç Biniciler Kategorisinde Burak Alparslan, Ceren Ertöz, Duru Ersoy ve Selim Kerim Gürdoğan’dan oluşan Milli Takımımız Altın Madalya kazandı. Burak Alparslan ve atı Kelibia Z Ferdi Balkan Şampiyonu ile Altın Madalya ve Ceren Ertöz Cash It isimli atı ile Ferdi Gümüş Madalya kazandı.

Ümit Biniciler Kategorisinde Alara Öney, Aygül Melis Köprülü, Eda Bozanoğlu ve Eylül Naz Akgün’den oluşan Milli Takımımız Gümüş Madalya kazandı.

Kadın Biniciler Katerorisinde Ayşen Ege Kunt, Lyn Nil Özgün, Nil Özvanlıgil ve Sim Halulu’dan oluşan Milli Takımımız Altın Madalya kazandı. Nil Özvanlıgil ve atı Firocco Ferdi Balkan Şampiyonu ile Altın Madalya kazandı.

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Engin Tuncer ve Genel Sekreter Sayın Hatice Bilun Biber’in de aralarında bulunduğu Balkan ülke temsilcilerinin yanı sıra, yarışmaları Avrupa Binicilik Federasyonu ve Uluslararası Binicilik Federasyonu temsilcileri de heyecanla izlediler ve ödül törenlerine iştirak ettiler.

Bisiklet puanlı yol yarışları 7’nci etabı Kırıkkale’de yapılacak

 Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-25 Eylül tarihinde ve Kırıkkale’de yapılacak 7’nci Etap Puanlı Yol Yarışlarının tanıtımı yapıldı.

 Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-25 Eylül tarihlerinde Kırıkkale’de düzenlenecek olan 7’nci Etap Puanlı Yol Yarışlarının tanıtımı Kırıkkale Valiliği konferans salonunda yapıldı. Programa, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, protokol üyeleri ve davetliler katıldı. 7’nci etap puanlı yol yarışlarının tanıtım filmi ile başlayan programda konuşma yapan Vali Tekbıtıkoğlu, “Spor faaliyetleri bir ilin tanıtımı için çok önemli. Birçok kentin hem yurt dışı hem de yurt içinde bir spor veya kulüple özdeş olduğu zaman bilinirliği çok daha artıyor. Bizde Bisiklet Federasyonuyla beraber ilimize nasıl bir katkı bulunur diye bir araya geldik ve ülkemizdeki ulusal yarışmalardan birini Kırıkkale’ye hazırladık. Allah izin verirse bunu her yıl gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımızı da yapabilirsek uluslararası bir yarışma ilimizde yapılacak” dedi.

 96 KİLOMETRELİK PARKUR AKYÖN; MARKA ŞEHİR

Federasyon As Başkanı Akyön ise konuşmasında, “Bu bizim için hayırlı ve güzel bir gün. Bu bir başlangıç. Türkiye genelinden profesyonel anlamda 400 sporcunun geleceği bir yarışı organize olacak. 4 gün sürecek ve 3 gün yarışların olacağı bir etkinlik. Yarış parkurumuzda Cumhuriyet Meydanı, Millet Bulvarı, Bağdat Köprüsü, Bahşılı ilçesi, Karaahmetli köyü, Karakeili ilçesi, Çeşnigir Köprüsü, İğdebeli köyü, Çelebi ve Keskin ilçeleri ile Hasandede köyü olmak üzere 96 kilometrelik bir etap. Sporcularımız, bisiklet sırtında 3 gün boyunca Kırıkkale’mizin marka şehir olması için Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

 12 KATEGORİDE YARIŞMALAR YAPILACAK

96 kilometrelik güzergahta yapılacak yol yarışlarında genç erkek, genç bayan, U17 erkek, U15 erkek, U17 bayan, U15 bayan, master erkek 35+, master erkek 40+, master erkek 45+, master erkek 50+, master erkek 55+ ve master erkek 60+ kategorilerinde yarışlar yapılacak. Ayrıca, yarışlarda dereceye giren sporculara ve en centilmen sporculara para ödülü verilecek. Ayrıca toplantıda, Valilik koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesinin destek verdiği ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan “Kırıkkale Anadolu” marka isimli bisikletin tanıtımının da yapıldığı programda, yarış hakkında katılımcılara bilgi verildi. Programın sonunda Federasyon As Başkanı Akyön, Vali Tekbıyıkoğlu’na milli takım eşofmanı hediye etti.

TSYD VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen TSYD Voleybol Turnuvası sona erdi. Bursa Büyükşehir Belediyespor, Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas, Develi Belediyespor ve Rapid Bucurest’in yer aldığı ve 3 gün süren organizasyonun son gününde oynanan ilk karşılaşmada Rapid Bucurest, Develi Belediyespor’u 3-1 mağlup etti. Rakibine 22-25, 25-16, 25-17 ve 25-18’lik setlerle mağlup olan Develi Belediyespor, ilk iki maçını kazanması nedeniyle organizasyonu birici sırada tamamladı. Günün ikinci karşılaşmasında ise Bursa Büyükşehir Belediyespor, Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas’ı 3-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk setini Bursa Büyükşehir Belediyespor, 25-15 alırken, ikinci setten de 25-17 üstün ayrıldı. Üçüncü seti de 25-20 alan Bursa Büyükşehir Belediyespor karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Bursa Büyükşehir Belediyespor, turnuvayı 2 galibiyetle tamamlarken, Rapid Bucurest ve Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas tek galibiyetle bitirdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

KAYSERİ, ATLI CİRİT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ev sahipliğinde, Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu tarafından 19-20 …

BAŞKAN PALANCIOĞLU MELİKGZİ BASKET TAKIMINI TEBRİK ETTİ

Melikgazi Basket Rakibine Geçit Vermedi Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, ING Kadınlar Basketbol Süper …