TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ‘Sürdürülebilirliği’ Anlattı

Sürdürülebilirliği içselleştirerek bir bütün halinde hareket eden Üniversitemiz, sürdürülebilirlik bağlamında TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Öğretim elemanlarımız ‘Sürdürülebilir Gastronomi Turizmi Bağlamında Slow Food Hareketi’ ve ‘Sürdürülebilir Turizm ve Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’ oturumlarında bilgi, beceri ve tecrübelerini paylaştı.

Kapadokya bölgesi başta olmak üzere çevre ve kültür mirası üzerinde etkili olabilecek örnek uygulamalar ve yaklaşımlar geliştirmeyi hedefleyen, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleriyle doğal ve kültürel sürdürülebilirliğe destek olan, doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımında kapsamlı ve geniş perspektifli politikalar izleyen Üniversitemiz, bu yıl altıncısı düzenlenen, ‘Turizm Yüzyılı Başlıyor’ ve ‘Turizmin Kalbi Başkentte Atıyor’ temasıyla yapılan TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Fuara katılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Demir Özer ve Öğr. Gör. Cem Aydoğdu, ‘Sürdürülebilir Gastronomi Turizmi Bağlamında Slow Food Hareketi’ni anlattılar. Doç. Dr. Mehmet Bahar ise ‘Sürdürülebilir Turizm ve Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’ oturumunun moderatörlüğünü yürüttü. Doç. Dr. Mehmet Bahar’ın moderatörlüğünü yaptığı oturuma, Prof. Dr. Bilgehan Gülcan (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi), Görkem Kurşunlu Karakuş (Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişi) ve Almıla Kından Cebbari (Mavi Bayrak Programı Ulusal Koordinatörü) KÜN davetiyle katılarak, sürdürülebilir turizm ve Türkiye sürdürülebilir turizm programı hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 19 Kasım’a kadar devam edecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

NEVŞEHİR ‘DE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI MEVZUAT SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünce, Bakanlık İç Anadolu Bölgesi ve çevresinde …