Toyota, Chocolate Nation ve Panasonic’ten haberler

Toyota Dünyanın En Beğenilen Otomobil Markası

Toyota, Fortune Dergisi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Beğenilen Şirketler” sıralamasında beş yıl üst üste birinci otomobil şirketi olmayı başardı. Toyota, aynı zamanda Fortune’un İlk 50 “All-Star” şirketleri listesinde de 30’ncu sırayı alarak bu başarısını taçlandırdı.

Fortune’un “Dünyanın En Beğenilen Şirketler” listesi, kurumsal itibar konusunda geniş kapsamlı bir araştırma olarak kabul görüyor. Bu araştırma, şirket anketleri, endüstri analizleri ve üst düzey yöneticilerden alınan değerlendirmeler baz alınarak oluşturuluyor.

Her bir şirket için araştırma, şirketlerin küresel başarısı için kritik olan

üretim kalitesi, sunduğu hizmetler, çevresel ve sosyal sorumluluk çalışmaları, global rekabetçiliği ve yatırım değeri parametrelere göre ölçümleniyor.

Toyota böylelikle; Fortune’un “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında elde ettiği başarıyla birlikte müşterilerine sunduğu yüksek hizmet kalitesini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

TOYOTA ÇALIŞANLARI FARKLI ALANLARDA DA YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİYOR

 Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin Yetenek Gelişim Programı “Game Changer” ikinci dönem mezunlarını verdi. Bu program çerçevesinde belirlenen 5 Toyota çalışanı 2 yıl boyunca; eğitim programları, seminerler, bireysel gelişim programları, Startup kurucuları ile buluşmalar, ünlü CEO’ların “başarı ve başarısızlık hikâyelerini” ilk ağızdan dinlemek gibi yoğun bir eğitim programını bitirmeyi başardılar.

Yetenek Gelişim Programı’ndan bu yıl mezun olanlar kapanış projelerinde bir ilke de imza attılar. Mezunlar, Brand Week, TEDX, Marketing Meetup gibi iş dünyasının yakından takip ettiği etkinliklerden ilham alarak adını “The Game Changer Experience” koydukları etkinlikle,  gelişim programı boyunca birlikte oldukları bazı eğitmenleri, CEO’ları, Startup kurucularını ve danışmanlarını Toyota çalışanlarıyla buluşturarak, 2 yıl boyunca yaşadıkları deneyimi tüm çalışanların da yaşamasını sağladılar. Düzenlenen bu etkinliğe, Öğretim Görevlisi Melda Göknel, Oyunlaştırma Uzmanı Ercan Altuğ Yılmaz, Agilepartners Kurucu Ortağı Aydın Mutlu, Dale Carnegie Eğitmeni, Koç ve Danışman Murat Kurt, Marketing Meetup Kurucusu ve Pazarlamasyon CEO’su Necip Murat ve FutureBright ve Davranış Enstitüsü Kurucusu Akan Abudula konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmalardan sonra, Türkiye Barista Şampiyonu olan startup kurucusu Nisan Ağca kendi Barista Ekibi ile birlikte kahve tadımı gerçekleştirirken, Abaküs yayınları ise stant açarak indirimli kitap satışı yaptı.

Chocolate Nation ve Panasonic, ziyaretçilerini tatlı bir süprizle karşılamak için birlikte çalışmaya başladı
Chocolate Nation, ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi amaçlayan etkinlikler düzenlerken gerçek bir çikolata deneyimi için Panasonic teknolojisini tercih ediyor.
Belçika müzesindeki teknoloji ihtiyacını karşılamak için Panasonic ile birlikte çalışmaya karar veren Chocolate Nation, bu kararıyla tatlı bir başarıya imza atıyor. Açılışından bu yana ilk dokuz ayda 100.000’den fazla ziyaretçi ağırlayan Antwerp Müzesi, Panasonic ile yürüttükleri teknoloji işbirliğinin bir ziyaretçi cazibe merkezi olarak yakaladıkları başarıya önemli katkılarda bulunduğunu belirtiyor.
Chocolate Nation’ın bu kararıyla şu anda tüm müze, mağaza, restoran, etkinlik ve toplantı salonları Panasonic ekipmanlarıyla donatılmış durumda. Burada kullanılan teknolojiyle tüm ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatılıyor ve şirketlerin sahip olduğu güçlü ortaklık vurgulanıyor. Burada kullanılan teknolojik çözümler arasında 20 profesyonel ekran, 10 lazer projektör, güvenlik kameraları ve en yeni nesil telefon çözümleri yer alıyor.
Bu müze, konsept ilk kez ortaya atıldıktan sonra hayata geçirilmesiyle birlikte Belçika çikolatasının büyüsünü tüm beş hissiyle deneyimlemek isteyen ziyaretçiler için çok önemli bir hale getirildi. Ayrıca müzenin 14 tematik alanı sayesinde tüm ziyaretçiler unutulmaz bir yolculuğa çıkıyor. Ziyaretçiler önce kakao çekirdeklerinin yetiştirildiği ormanı görüyor, sonra bunların deniz yoluyla Antwerp’e (dünyanın en büyük kakao çekirdeği depolama limanı) nasıl getirildiğine şahit oluyor ve en sonunda birkaç ikram eşliğinde bu çikolatanın gerçek büyüsünün nereden geldiğini öğreniyor.
Chocolate Nation Pazarlama ve İletişim Başkanı Catherine Stuyck, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Panasonic’in bu projedeki en önemli katkılarından biri, sunduğu sürükleyici deneyim oldu. Tavan, duvarlar ve zemine yerleştirilen büyük projektörler sayesinde tüm ziyaretçiler kendilerini deniz ortasında bulunan bir yük gemisinde gibi hissedebiliyor. Kullanılan ışık ve ses efektleri sayesinde çikolatanın nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen ziyaretçiler gerçek Willy Wonka tarzında büyük bir hayali makinenin önünden geçebiliyor. Bu yolculuğun sonunda tüm ziyaretçiler önemli Antwerp çikolata üreticileriyle sanal olarak tanışma fırsatı buluyor ve tabaklarına şaşırtıcı görüntüler yansıtılan deneysel bir restorana giriyor.”
Planlama aşamasına üç yıldan fazla bir süre ayıran Chocolate Nation kurucuları, ziyaretçileri için hem büyülü bir ortam hem de güvenilir ve uygun maliyetli bir iş altyapısı sunmak için markadan bağımsız müze için doğru teknoloji ortağının seçilmesinin kritik öneme sahip olacağını biliyordu.
Chocolate Nation Kurucu Ortağı Jeroen Jespers, “Uzun pazar araştırmaları sonucunda Chocolate Nation’ın teknoloji ortağı olarak Panasonic’i seçmeye karar verdik. Panasonic sadece ihtiyaç duyduğumuz tüm ürün kategorilerini değil, sağlam bir şirket içi uzmanlık da sunuyordu. Böylece kusursuz kalite eşliğinde benzersiz bir deneyim sunan ziyaretçi etkinliği oluşturabildik. Tüm bunları Panasonic’in sunduğu üstün güvenilir teknolojik çözümler olmadan başaramazdık. Ayrıca çalışma saatleri dışında sunulan esnek kurulum çözümleri ve düşük bakım gerektiren ekipmanlar bize çok zaman kazandırdı. Hizmetlerimizi diğer ülkelere genişletmeye karar vermemiz halinde bile sektörde küresel bir oyuncu olan Panasonic ile çok kısa bir sürede hızlı ve tam kapsamlı hizmetler sunmaya başlayabiliriz” dedi.
Ziyaretçiyi içine alan ve etkinlik ile toplantı salonlarında üstün kaliteli, görsel-işitsel bir şölen sunan ortamı sunmak amacıyla müze genelinde boyutları 32” ila 65” arasında değişen çeşitli Panasonic LCD ve DLP projektörler kullanıldı. Panasonic’in yüksek verimli 360 derece ve iç mekan dome kameraları, Panasonic’in Video Insight sistem yönetimi çözümüyle birlikte en düşük toplam sahip olma maliyetiyle en yüksek güvenlik sunuyor. 360 derece kameraların sahip olduğu geniş kapsama alanı, hem mekan genelinde ihtiyaç duyulan kamera sayısını azaltıyor hem de ağ üzerindeki bant genişliği etkisini en aza indiriyor. Chocolate Nation, tümleşik iletişim sistemi için Panasonic’in KX-NS700 Smart hibrit iletişim sistemini tercih etti. Panasonic masaüstü telefonları, DECT ahizeleri ve dahili telefonları tek bir sistemde entegre eden bu çözüm sayesinde tüm müşterilerin ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde yanıt veriliyor. Chocolate Nation, bu sistemin beraberinde getirdiği geniş ölçek sayesinde organizasyon büyüdükçe kendi iletişim altyapısını hızlı ve verimli bir şekilde genişletebiliyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Melikgazi’den sosyal medya kullanıcılarına davet

Sosyal medyayı önemseyen Melikgazi Belediyesi, sosyal medya üzerinden öncelikle Melikgazi’de ve tüm vatandaşlara belediyenin resmi …

%d blogcu bunu beğendi: