Tomarza , 2019 Yılı YKS başarısını tekrarlamayı hedefliyor. Diğer ilçelerin durumu…

Kayseri genelinde eğitim öğretim gören öğrencilerin başarı sıralamasında Tomarza ilçesi, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2 yıllık ve 4 yıllık bir yükseköğretim kurumlarına yerleşme oranında yüzde 35 lik başarı oranıyla Kayseri birinciliğini elde etmişti.
2019 yılı sıralamasında Talas’ta okuyan öğrenciler yüzde 32 ile ikinci, Develideki öğrenciler ise yüzde 31 lik başarı oranı üçüncülüğü elde etmişti.
Tomarza’da okuyan öğrenciler, 2020 yılında da aynı başarıyı elde etmeyi hedefliyor.
2019 yılındaki bu başarının arkasında; fedakar öğretmenlerin, sabırla mücadele eden kahraman öğrencilerin düzenli çalışmalarının ve arka planda görünmeyen ailelerin büyük önemi olduğunu kaydeden Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt’ta bu başarının tesadüf olmadığını ve 2020 yılında da aynı başarıyı tekrarlamak istediklerini söyledi.
Bu yıl 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavına Kayseri genelinde yaklaşık 20 bin öğrencinin girmesi bekleniyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kapadokya Üniversitesi Türkiye’nin İlk Yerli Üretim S/İHA Sisteminin Mimarı Selçuk Bayraktar’ı Ağırladı

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Kapadokya Üniversitesinin Youtube üzerinden …