Tolga Çakmak, adını Guinness rekorlar kitabına yazdırmaya devam ediyor

Hollanda’da yaşayan Çakmak, halterde thruster stiliyle 1 saat içerisinde 50 kilogramlık ağırlıkları 158 kez ve toplamda 7900 kilogram kaldırdı. Daha önce pek çok dalda rekorlar kıran başarılı sporcumuz, bu defa da Çanakkale şehitleri için muhteşem bir rekor kırdı.

İlhan KARAÇAY

Yaşamını Hollanda’da sürdüren Tolga Çakmak ile ilgili ‘rekor’ haberlerini, daha önceleri benim imzam ile pek çok okumuşsunuzdur. Halter dalında inanılmaz rekorlara imza atarak, adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdıran Çakmak, bu defa da Çanakkale Şehitleri anısına podyuma çıktı.Tolga Çakmak, 50 kilogramlık bir ağırlığı, bir saat içinde ’thruster’ stiliyle tam 158 kez kaldırarak, 4.500 kg. olan bundan önceki rekoru, 7.900 kilogramla kırdı.
Rekorlar zincirine beşincisini ekleyen Tolga Çakmak, ‘Bundan sonra da boş durmayacağım ve rekor sayımı 10’a çıkaracağım’ derken, kendisine maddi ve manevi olarak destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yardımcı antrenör genç yaşta kalbine yenildi

Son günlerde artan gen yaşta ölümlere  spor Dünyasında bir yenisi eklendi ve 53 yaşındaki Misli.com …