TEB: Sağlık çalışanları ve iyi ki TTB var

Türk Eczacıları Birliği (TEB), son günlerde  çeşitli nedenlerle eleştirilen Türk tabipler Birliği’ne ve sağlık çalışanlarına destek verirken ‘Sağlık Çalışanları İyi ki Var, İyi ki TTB Var’ açıklaması yaptı, bu konuda şunları söyledi.

“Kamunun vicdanı olan meslek birlikleri, akademik ve demokratik kuruluşlardır. Bilimsel temelli görüşlerini toplum yararına paylaşmak da yasalarla korunan haklarıdır, vicdani ve mesleki sorumluluklarıdır. Söylediklerine katılmayıp karşılığında eleştiri sunmak elbette kabul edilebilir bir tavırdır. Ancak kapatılmalarını söylemek yoluyla hedef göstermek kabul edilebilir bir tutum değildir.Pandeminin ilk gününden bu yana mücadele eden sağlık çalışanları yaşatmak adına canlarını ortaya koyarken, sağlıkta şiddet vakaları artmışken, sağlık çalışanları tükenme noktasına gelmişken motivasyonlarını kıracak her söylem esasında toplum sağlığına verilen zarardır.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Bakan Koca “Aşı kendisini virüsten koruyamayanlar için çare değildir”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgının maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine uyuldukça gerilediğinin, bu tedbirlerden …