Talas’ta şeffaf toplantı, kan bağışı, Melikgazi’de karla mücadele, Büyükşehir’de esnaf ziyareti, Kocasinan’da sağlık merkezi

KAR VE SOĞUĞA RAĞMEN BAŞKAN ŞEFFAF ODA’DA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından ilk kez iki hafta önce başlatılan “Şeffaf Odada Başkanla Baş Başa” uygulaması Mevlana Mahalle Meydanında kar ve soğuk havaya rağmen bütün hızıyla sürüyor.

İlk iki haftada olduğu gibi bu hafta da vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Şeffaf Oda uygulamasında Başkan Yalçın sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaşlardan gelen talepleri bire bir dinleyerek çözüme kavuşturuyor.

Her çarşamba Mevlana Mahallesi’nde sürecek olan başkan-vatandaş buluşmasında vatandaşlar Başkan Yalçın ile yüz yüze görüşme imkânı buluyor. Vatandaşların yanı sıra öğrenciler de Başkan Yalçın ile burada görüşebiliyor.

Toplumun her kesiminden vatandaşları dinleyen Başkan Yalçın, istek ve taleplerini anında çözüme kavuştururken özellikle üniversite öğrencilerine de kendilerini geliştirici tavsiyelerde bulunuyor.

VATANDAŞI HEM DİNLEYİP HEM DE SOHBET EDİYOR

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Yalçın, Şeffaf Oda uygulamasının vatandaşlar tarafından çok beğenilen ve oldukça ses getiren bir çalışma olduğunu kaydetti. Bu uygulama ile makam odasını vatandaşların ayağına getirdiklerini belirten Başkan Yalçın, vatandaşın istek ve taleplerinin önemli olduğunu, bununla birlikte kendileriyle de sohbet etme imkanı bulduklarını anlattı.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Başkan Yalçın ile görüşmeye gelen vatandaşlar da uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yalçın’ın ulaşılabilir bir başkan olduğunu ifade eden Hacı Sayır isimli vatandaş, “Uygulamayı çok güzel bulduk. Seçim öncesi vermiş olduğu sözlerini, vaatlerini yerine getirdi. Binamızın mesken sorununu ilettik. Kendisi de bu konuda yardımcı olacağını söyledi. Kendisinden çok memnunuz, Allah razı olsun.” dedi.

Bir başka vatandaş Harun Koç da, Başkan Yalçın’ın verdiği sözleri tuttuğunu belirterek, “Kendisine güveniyoruz. Bu uygulamada için de teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“KENDİMİZİ ÇOK ŞANSLI GÖRÜYORUZ”

Bir diğer vatandaş Ömer Yetüt ise, bu uygulamadan haberdar olduktan sonra gelip görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, “Başkanımız çok sıcak ve alakalı şekilde bir karşılama yaptı. Talebimi en ince noktasına kadar dinledi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu uygulama açısından da kendimizi çok şanslı görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yamaçlı Mahallesi imamı Talip Kul da kendilerine böyle bir fırsatı sunduğu ve taleplerini dinlediği için Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

MELİKGAZİ’DEN KAR MESAİSİNE TAM GAZ DEVAM

Melikgazi Belediyesi ekipleri kar yağışının vatandaşların yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Melikgazi ilçesinde kapalı yol olmadığını kaydeden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Karla mücadele ekiplerimiz, ilçe merkezinde iş makineleri ile kar temizleme ve don olayından vatandaşlarımızın zarar görmemesi için tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Gece saat 04.00’ten itibaren karla mücadeleye bizzat katılarak yapılan çalışmaları yerinde gördüm. Diğer taraftan da kar yağışının çok daha etkili olduğu kırsal mahallelerde yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Başta ana arterler, çarşı merkez, rampalar, okul çevreleri, hastane gibi kamusal alanların çevresinde çalışmalar yapılıyor. Yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçemizde gece gündüz, hiçbir mağduriyetin yaşanmaması için tüm ekiplerimiz ile sahadayız. Karla mücadele çalışmalarında gece gündüz demeden özverili çalışan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şu anda kapalı yolumuz yok. Tüm yollarımız açık. Yine kar yağışına göre de planlarımızı yaptık inşallah hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacaktır. Çalışmalarımızı 24 saat esasına göre aralıksız yürütüyoruz. Yaya yollarında ve çarşı içinde de kar kürüme ve tuzlama çalışması yapılıyor. Esnaf ve vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz. Lütfen buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olalım. Kış lastiğimiz olmadan trafiğe çıkmayalım.” dedi.

TALAS ÇALIŞANLARI KAN VERDİ

Talas Belediyesi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kan Merkezi tarafından “Kan acil değil sürekli ihtiyaç” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek oldu. Hizmet binası içerisinde gerçekleşen organizasyonda belediye çalışanları, kurulan kan alma ünitelerine gelerek kan bağışında bulundu.

Kampanyaya katılarak kan veren belediye çalışanlarının desteği ile hem kendi sağlıkları açısından hem de acil durumlarda duyulacak kan ihtiyacını karşılamak için önemli bir etkinliğe imza atıldı.

“TALAS BELEDİYESİ ELİNDEN GELEN DESTEĞİ SAĞLIYOR”

Konuya dair kısa bir değerlendirmede bulunan ERÜ Kan Merkezi Donör Kazanım Merkezi Uzmanı Fatih Polat, Talas Belediyesi’nin kan bağışı konusunda her zaman hassas davrandığını ve bu konuda destekçi olduğunu ifade etti. Uzman Fatih Polat, “Erciyes Üniversitesi Kan Bağışı Merkezi ve Talas Belediyesi iş birliği ile kan bağışı etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikte bize gösterdiği ilgiden ve verdiği destekten dolayı başta Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, Talas Belediyesi ailesine teşekkür ederim.” dedi. Kan bağışının önemine de değinen Polat şunları söyledi: “Bu zor zamanlarda başta kanser hastaları olmak üzere birçok alanda kullanılacak kanlar için bize yardımcı oldular, ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Vatandaşlarımız da 1 ünite kan ile 3 kişiye can olabilir. Herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum.”

BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Kan bağışına verdiği destekten dolayı Talas Belediyesi’ne teşekkür eden Kan Bağış Merkezi Hemşiresi Mehmet Öztürk de belediye personeli tarafından çok ilgi gören bir kampanya yürüttüklerini belirterek belediye personelinin kan bağışı konusunda son derece cömert söyledi. Hemşire Öztürk, personel tarafından nazik bir şekilde ağırlandıklarını sözlerine ekleyerek verdiği destek için Başkan Yalçın ve belediye personeline teşekkür etti.

Gün boyu devam eden organizasyon kapsamında elde edilen kanlar, Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi tarafından değerlendirilerek acil durumlardaki kan ihtiyacı karşılanıyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ESNAF ZİYARETİNDE 35 YIL ÖNCE İYİLEŞTİRDİĞİ HASTASIYLA KARŞILAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, esnaf ziyaretlerini Köşk Sosyete Pazarı ziyareti ile sürdürdü. Burada, Başkan Büyükkılıç’ın hekimlik yaptığı yıllarda babasının kendisini kucağında hastaneye götürdüğünü aktaran vatandaş, “Yarı baygın halde getirmişti babam. Başkanım çok büyük bir duaya vesile olmuştu, Allah razı olsun. Beni hayata döndürmüştü” dedi.

Yoğun iş temposuna rağmen her zaman esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye özel önem veren Başkan Büyükkılıç, Köşk Sosyete Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi.

Köşk Sosyete Pazarı’nda alışveriş yapan ve Sarıkamış’ta görevli bir öğretmenle de sohbet eden Büyükkılıç, öğretmene çanta hediye etti.

Vatandaşlar, yoğun kar yağışının yaşandığı günlerde hummalı karla mücadele çalışmalarından dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Büyükkılıç, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükkılıç’la ziyareti esnasında karşılaşan bir vatandaş, Büyükkılıç ile 35 yıl önce yaşadığı anısını anlattı. Büyükkılıç’ın hekim olduğu yıllarda babasının kendisini kucağında hastaneye götürdüğünü aktaran vatandaş, “Yarı baygın halde getirmişti babam. Başkanım çok büyük bir duaya vesile olmuştu, Allah razı olsun. Beni hayata döndürmüştü” dedi.

Vatandaşın teşekkürü üzerine Başkan Büyükkılıç, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Tohum at bitmezse toprak utansın’ sözünü hatırlatarak, “Bunların hepsi bizleri motive ediyor, dua kaynağımız olarak hizmet etmeye vesile kılıyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç’a ziyareti boyunca eşlik eden ve esnafların çalışmaları ile ilgili bilgiler aktaran Köşk Sosyete Pazarı İşletmecisi İsa Gün de, “Başkanım bu kadar gezmeniz gönlünüzün, vicdanınızın rahatlığındandır. Yoksa insan bu kadar gezemez” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, ziyareti boyunca esnaf, vatandaş ve özellikle çocuklarla sohbet ederken, vatandaşlar Büyükkılıç ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

KOCASİNAN’IN CIRGALAN AİLE SAĞLIK MERKEZİ’NDE GERİ SAYIM

Kocasinan Belediyesi ve Hayırsever Hacı Veli Demir’in katkılarıyla 3 ay gibi kısa bir sürede inşa edilen Cırgalan Mahallesi’ndeki Şerife-Hacı Veli Demir Aile Sağlığı Merkezi’nde geri sayım başladı. Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için dev sağlık yatırımlarını hayata geçirdiklerini ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımlarla da Türkiye’ye örnek olduklarını vurguladı.

Şerife-Hacı Veli Demir Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenini, 8 Ekim 2021 tarihinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettirdiklerini söyledi. Kayseri’de bütün ihtiyaçlara cevap veren kurumların başında belediyeler geldiğini ve bunun bir kültür haline dönüştüğüne dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, yıllardır süre gelen bu kültürü en iyi şekilde yerine getirerek, yatırımları vatandaşların hizmetine sunduklarına değinerek, “Aile Sağlık Merkezi’nin Kocasinan’ımıza ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Kocasinan’ımız ve Kayseri’miz büyüyor. Her bir noktada vatandaşımıza hizmet edecek mekanlar ihtiyaç duyuluyor. Mahallemizde mevcut bir Aile Sağlık Merkezimiz vardı. Ama fiziki şartları hizmet verecek durumunu kaybetmiş ve iyileştirilmesi gereken bir duruma gelmişti. Bu noktada vatandaşlarımıza daha güzel hizmet vermek ve hayatlarını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz. Burada ihtiyaç duyulan aile sağlık merkezi için Hayırsever Hacı Veli Demir abimiz üstlendi ve kısa sürede sağlık tesisinin inşaatını tamamladık. İç tefrişat çalışmalarının ardından en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Göreve geldiğimden bu yana toplam 13 adet aile sağlık merkezini şehrimize kazandırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımlarla da Türkiye’ye örnek oluyoruz. Gayretimiz, vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve onların yüzlerinde tebessüm bırakabilmektir. Bundan dolayı gece, gündüz demeden ne gerekiyorsa elimizden geldiğince her bir mahallemizin her bir köşesinin ihtiyaçlarını karşılama noktasında gayret etmeye devam edeceğiz ve yapılan hizmetlerle ilçe sakinlerinin refah düzeyinin artmasını ve yaşam kalitesinin daha da yükselmesini sağlayacağız. Bu vesileyle hasta olan ve tedavi gören kardeşlerimize Rabbimden şifa dilerken vatandaşlarımızın sağlığı için fedakarca çalışan tüm sağlık çalışanlarına da kolaylıklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililerin sağlığına katkı sağlayan modern sağlık merkezlerle de vatandaşlara konforlu ortamlar sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Modern sağlık merkeziyle daha konforlu ve daha güzel hizmet alacaklarının sevincini yaşayan Cırgalan Mahalle Sakinleri ise belediyenin yaptığı hizmetlerden dolayı memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KOCASİNAN BELEDİYESİ, BİR HAFTADA 3 TESİSİN DAHA TEMELİNİ ATTI

KOCASİNAN, YUNUSEMRE’DE AİLE SAĞLIK MERKEZİ’NİN TEMELİNİ ATTI Kocasinan Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Yunusemre ’ye …