112 ekipleri, paletli ambulanslarla kar-kış dinlemedi, hastaların imdadına yetişti

Tüm ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının ulaşımı aksatmasına rağmen, 112 ekipleri tam donanımlı paletli ambulanslarla en ücra köşedeki vatandaşların ihbarına koştu.
Kayseri’de özellikle ilçelerde kar kalınlığının yarım metreyi aşmasına rağmen 112 ekipleri, tüm zorlukları aşarak vatandaşlara sağlık hizmeti sunabilmek için büyük çaba harcıyor.
Yahyalı ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde göğüs ağrısı çeken 63 yaşındaki bir hasta ile Sarız ilçesine bağlı Damızlık Mahallesi’nde Covid-19 hastası ve solunum şikayeti çeken hastanın çağrılarına, tam teçhizatlı paletli ambulans ile cevap verildi.
Karları adeta yararak, zorlu arazi koşullarına aldırmadan görevlerini yapan 112 personeli, iki hastayı da yaptıkları ilk müdahale sonrasında Yahyalı ve Sarız Devlet Hastanesi’ne kısa sürede ulaştırarak tedavi altına alınmasını sağladı.
Kayseri’de zorlu kış şartlarında 54 aktif Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 90 adet ambulans, 7 adet özellikli ambulans ve günlük 175 sağlık personeli ile teyakkuz halinde çalışıyor. Kar yağışının başladığı ilk günden itibaren toplam 5 bin 567 çağrı karşılandı ve bin 875 vakaya müdahale edildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Akut miyeloid lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır

Kök hücre nakli akut miyeloid lösemide umut oluyor Kan kanseri olarak da adlandırılan bir kanser …