Şule Hatipoğlu’nun ‘Beklenen’ kitabı çıktı

Kayseri Basını emekçilerinden Şule Hatipoğlu’nun ilk romanı ‘Beklenen’ çıktı. DK Yayınları tarafından yayınlanan romanda Birbirinden farklı karakterlerin hayat beklentilerinin onları sürüklediği beklenmeyen olaylar ve kendi gerçekliğini yaşamak isterken bambaşka bir gerçekle yüzleşmeleri anlatılıyor.

Şule Hatipoğlu, romanın ana karakteri Nedret’i, kendi annesini düşünerek kurguladığını ve yaşamından bir çok hatıranın da kitapta yer aldığını belirtti. Gerçekle kurgunun iç içe geçtiği romanın arka kapak yazısı şöyle; “Kendi hatalarından çocuklarını uzak tutarken bencil davranmakla suçlanan bir anne Nedret. Böyle bir annenin sarıp sarmaladığı, ömür boyu bu sevginin bedelini ödeyen Tekin. Kayıtsız şartsız güvenilmeyi bekleyen Yücel. Kendini gerçekleştirmek isterken başka bir yöne savrulan, geçmişin hayaletleriyle yolunu kaybeden Oya. Gerçeklerin göründüğü gibi olmayabileceğini gösteren bir kurgu. Beklenen; zamanda fiziksel olarak ileri giderken, zihnen geriye akışın kişileri nasıl dönüştürdüğünü anlatıyor. Görünenin ardında yatanın anlaşılması için cesaret ve sabır gerektiğini. Acı veren hafızaya yerleşen eski bir şarkıyı mırıldanırken yeni bir kurgunun kilidini açıyor, kendini keşfetmenin büyüsüyle karşılaşıyorsunuz. Bu anahtar bir de ihtimal veriyor: Belki de kaçtıklarımızda gizliyiz.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Kültepe Kaniş Karum ve Koramaz Vadisi’nde çalışma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu’nun (UNESCO) …