ŞÖNİM’den lise öğrencilerine her türlü şiddete karşı eğitim

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 23 Mart 2022 tarihinde imzalanan protokolle Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 yılı faaliyet planı kamuoyununa duyurulmuştu. Faaliyet Planı kapsamında görev ve sorumlulukların yerine getirilmesinde iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla ilgili genelge 81 ilin valiliğine gönderilmişti. Bu amaçla “Kadına el kalkamaz.” mottosu ile broşür hazırlanmıştı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik Kayseri Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili, Psikolog Esra Çelik ve Sosyolog Özlem Çiftçi tarafından eğitim gerçekleştirildi. Kadına el kalkamaz videosu gösterildi. Eğitimde şiddetin türleri, nedenleri, aile bireyleri üzerindeki etkileri, şiddet mağdurunun başvurabilecegi kurum ve kuruluşlar, yasal düzenlemeler hakkında bilgi verildi. Eğitime 210 öğrenci katıldı. Katılımcıların soruları yanıtladı ve eğitim sona erdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

TALAS’TA ALİ DAĞI KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ, HACILAR ERCİYESSPOR’DA GALİBİYET

Ali Dağında yine bir ilke imza atıldı; ALİ DAĞI KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ Talas Belediye …

Vali Çiçek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın Annesinin  Cenaze Törenine Katıldı

Vali  Gökmen Çiçek, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın kıymetli annesi Fatma Yılmaz’ın cenaze törenine …