Ramazan bayramı, mesajlar, öneriler, uyarılar, bayramlaşmalar..

Vali Gökmen Çiçek’in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı   

Birlik, beraberlik, sevgi, saygı, hoşgörü, iyilik gibi pek çok güzelliğin harmanlandığı, toplumu kaynaştıran, yardımlaşma ruhunu yaşadığımız Ramazan ayını uğurlayarak, bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, toplumsal birlikteliğin pekiştiği, saygı ve hoşgörünün egemen olduğu, iyilik ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı bayramların, kıymetini iyi bilmeliyiz.

Kıymetli Kayserili hemşehrilerim; Huzur içerisinde geçirdiğimiz Ramazan ayından sonra bayramını da aynı şekilde huzur içerisinde geçirmeniz için her türlü tedbir alınmıştır. Emniyet ve jandarma teşkilatımız, sağlık, itfaiye ve zabıta ekiplerimiz ile diğer ilgililer her zaman olduğu gibi bayram süresinde de görevlerinin başında, sizlerin hizmetinde olacaklardır.

Bayram ziyaretleri münasebetiyle yola çıkacak olan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyarak gidecekleri yerlere sağlıkla  ulaşmalarını, sevdikleri ile birlikte huzurlu bayram geçirmelerini temenni ederim.

Bu vesile ile tüm şehit ailelerimizin, gazilerimizin, Kayserili hemşehrilerimin, ilimizde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın ve basın mensuplarımızın aile ve yakınlarının mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, sevgi ve saygılar sunarım.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE BAYRAMLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda gerçekleşen video konferans bağlantısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaştı.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Tayyar Şahin, AK Parti Kayseri İl Gençlik Kolları Başkanı Hayri Danacı ve partililer katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milletvekili Çopuroğlu ve partililer, gerçekleştirilen video konferans bağlantısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaştılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Kayserililere selamlarını göndererek Başkan Büyükkılıç, Çopuroğlu ve Kayseri İl Teşkilatı’nın Ramazan Bayramını tebrik etti.

Bayramlaşma programının ardından değerlendirmelerde bulunan Büyükkılıç, “AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’mızda gerçekleşen video konferans bağlantısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaşmamızı gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayserililere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını ileterek, “Siz değerli hemşehrilerimize selamını ileterek bayramımızı tebrik eden dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve şehrim adına şükranlarımı sunuyor, bayramımızı bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ’DE BAKAN ÖZHASEKİ, BAŞKAN VEKİLİ ELİTAŞ VE TEŞKİLAT ÜYELERİ İLE BAYRAMLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın da yer aldığı AK Parti İl Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak parti teşkilat üyeleri ile bayramlaştı.

Gerçekleşen coşkulu bayramlaşma törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Sayın Bayar Özsoy, Murat Cahid Cıngı, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, İl Gençlik Kolları Başkanı Hayri Danacı, il yönetim kurulu, teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş AK Parti Kayseri teşkilatı kurulalı 23 sene olduğunu ve 46 kez dinî bayramı idrak ettiklerini dile getirerek, “46 kez bizi bir araya getiren Rabbime hamd olsun. 18 sandık önümüze geldi, 17’sinde birinci olarak çıktık. 18’inci de ilk defa ikinci olarak çıktık” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasiyi içselleştiren bir genel başkan olarak hizmet verdiğini ifade etti. Elitaş, bu bayramda birlik, beraberlik ve kardeşliğin artması temennisinde bulunarak, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise neredeyse 30 yıldır beraber olduklarını ve kutlu kervanın devam ettiğini dile getirerek, “30 yıl önce çıktığımız bu yolda Allah’a hamd olsun hizmetle dolu, gerek şehrimize, gerek insanımıza, gerek ülkemize hizmet dolu dolu günler geçirmeye devam ediyoruz” dedi ve vatandaşların her zaman yanlarında olduğunu vurguladı, vatandaşlara teşekkür etti.

Bakan Özhaseki, zor bir coğrafyada yaşadıklarını dile getirerek, zorlukların üstesinden birlikle üstesinden geldiklerini ve daha çok çalışacaklarını paylaştı. Özhaseki vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

“Şehrimizin İnsanlarını Seviyoruz, Şehrimizin İnsanlarına Hizmet Etmeyi İbadet Biliyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı’nın hem Kayseri hem camia hem insanlık hem de İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Allah’a şükürler olsun huzur şehri Kayseri’de bir bayramı daha idrak ediyoruz. Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz. Ramazan ayımızı geride bırakıyoruz. Teravihleri ile oruçları ile iftarları ile sahurları ile muhabbetleri ile bünyesinde barındırdığı seçimi ile şükrederek bu günlere geldik. Ve inşallah bundan sonra da yine birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde önümüzdeki dönemlerde el ele, gönül gönle, değerli bakanlarımızla, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla dayanışma içerisinde, belediye başkanı kardeşlerimizi de bağrımıza basarak, değişik siyasi partilerden seçilenler olabilir, 16 ilçe belediye başkanı kardeşimizi yine yanımıza alarak çalışacağız. Çünkü şehrimizin insanlarını seviyoruz, şehrimizin insanlarına inşallah hizmet etmeyi ibadet biliyoruz. Elbette gönüllerde yer etmeye devam edeceğiz diyoruz” diye konuştu. Büyükkılıç daha nice bayramlara ulaşılması temennisinde bulundu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise orucun Ramazan’dan sonra başlayacağını vurgulayarak, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Zorlu bir seçim dönem atlattıklarını dile getiren AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy da sanki yarın seçim olacakmış gibi tekrardan çalışmaları gerektiğini söyleyerek hayırlı bayramlar diledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ise Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek vatandaşlarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm de bayramların büyükleri güzel olduğunu ifade ederek, “Tabi bayramlar büyüklerimizle güzel. Çok şükür sayın bakanlarımız burada gene başkan vekilimiz ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız burada, Memduh Başkanımız burada büyüğümüz olarak. Milletvekillerimiz burada. Eskiden beri bizde kalan bir adettir, bir töredir, bir gelenektir, büyüklerle bayram kutlamak gerçekten çok önemli. Bizleri yalnız bırakmadılar” diye konuştu ve teşekkür etti. Üzüm, AK Parti’nin demokrasinin en üst düzeyde temsil edildiği bir kurum, kuruluş ve önemli bir parti olduğunu dile getirerek, herkesin bayramını da tebrik etti.Konuşmaların ardından partililer ile bayramlaşma törenine geçildi.

CHP Kayseri İl Başkanlığında buruk bayramlaşma

CHPKayseri il başkanlığı tarafından parti binası önünde gerçekleştirilen  geleneksel bayramlaşma,  il başkanı  Feyzullah Keskin’in  ani ölen oğlu Hüseyin Keskin nedeniyle buruk kutlandı.

Bayramlaşmada babası İbrahim Genç’in elini öpen CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, buruk bayram kutladıklarına dikkat çekerek, İsrail’in Gazze’deki Filistinlilere karşı barbarca saldırılarına dikkat çekti ve artık bu katliama sessiz kalınmamasını ve ‘dur’ denilmesini istedi.  Genç ‘Belediye başkanlarımız, il ve ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, vatandaşlarımız ve partilerimiz ile birlikte bayramlaştık. Ramazan Bayramı’nın ülkemize barış, huzur ve refah getirmesini diliyoruz. 31 Mart’ta Türkiye’ye getirdiğimiz baharın etkilerini vatandaşlarımızın yüzündeki gülümsemelerde görüyoruz.  ” Haziran’da seçimlerin yenileneceği Pınarbaşı ilçemizde Deniz Yağan’ın kazanacağına inancımız tamdır. Bu güvene, mutluluğa layık olacak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu baharı tüm Türkiye’ye yayacağız’ dedi.

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış’da partilerinin son yerel seçimlerde Türkiye’de birinci parti olduğunu, Pınarbaşı ilçesinde seçimi bir kez daha kazanmak için çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirtti.

BÜYÜKKILIÇ, MHP KAYSERİ İL TEŞKİLATI ÜYELERİ İLE BAYRAMLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanlığı Bayramlaşma Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Büyükkılıç, partililerin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Gerek Kayseri’deki kardeşlerimizin gerek Türk İslam âleminin bayramını tebrik ederken birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve dayanışmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanlığı önünde düzenlenen bayramlaşma törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, ilçe belediye başkanları, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur ile teşkilat üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Partililer tarafından MHP İl Başkanlığı önünde karşılanan Başkan Büyükkılıç, gençlerle yakından ilgilendi.

MHP Kayseri İl Başkanlığı Bayramlaşma Töreni’nde katılımcılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan, huzur içerisinde daha nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Ramazan Bayramı’nın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya vesile olması temennisinde bulunarak, “Gerek Kayseri’deki kardeşlerimizin gerek Türk İslam âleminin bayramını tebrik ederken birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve dayanışmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında vatanına, milletine, devletine ve inancına bağlı şekilde yaşamayı ve bu anlayış içerisinde nesiller yetiştirmeyi lütfetsin” diye konuştu.

Sevinciyle bir Ramazan ayını daha geride bıraktıklarını ifade eden Büyükkılıç, “İftarıyla, sahuruyla, teravihiyle rahmet, mağfiret ve berekete vesile oldu diye paylaşıyoruz. Mazlum coğrafyadaki Doğu Türkistan’ımız ya da Gazze’miz ve benzeri yerlerdeki kardeşlerimizin de kurtuluşuna vesile olmasını temenni ederek iyi ki varsınız diyorum” ifadelerini kullandı.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de partililere yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ederek Ramazan Bayramlarını kutladı.

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen ise her sene MHP Kayseri İl Başkanlığı’nda eksiksiz olarak bayramlar kutlamayı temenni ederek partililere teşekkür etti.

BÜYÜKKILIÇ’TAN TÜMSİAD KAYSERİ ŞUBESİ’NE BAYRAM ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ile birlikte Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Şubesi’ni ziyaret ederek, genç sanayici ve iş adamlarının Ramazan Bayramlarını kutladı.

Kentteki tüm Sivil Topum Kuruluşları ile daima iç içe ve irtibat halinde olan Başkan Büyükkılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla STK ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ile birlikte TÜMSİAD Kayseri Şubesi’ni ziyaret ederek sanayici ve iş adamları ile bayramlaştı.

Başkan Büyükkılıç, Çopuroğlu ve beraberindeki heyet TÜMSİAD Kayseri Koordinatör Şube Başkanı İsmail Dursun ve dernek üyeleri tarafından sıcak ve samimi bir ilgi ile karşılandı.

TÜMSİAD Kayseri Şubesi yönetimi ve üyelerinin Ramazan Bayramlarını tebrik eden Büyükkılıç, sanayici ve iş adamları ile sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, TÜMSİAD Kayseri Şubesi ziyaretini değerlendirerek, “AK Parti Kayseri Milletvekilimiz Şaban Çopuroğlu ve parti yöneticilerimizle birlikte Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kayseri Şubesi’ni ziyaret ederek, genç sanayici ve iş adamlarımızın Ramazan Bayramlarını tebrik ettik” dedi.

Büyükkılıç ve Çopuroğlu’na, TÜMSİAD Kayseri Şubesi ziyaretinde AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Tayyar Şahin ve partililer eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI’NIN DÜZENLEDİĞİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ’NE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Ocak mensupları ve katılımcıların Ramazan Bayramlarını tebrik eden Büyükkılıç, “İftarlarıyla, sahurlarıyla, teravihleriyle rahmet, mağfiret, bereket ayı olan Ramazan’ın adeta hepimizin gönlünde oluşturduğu manevi iklimle çok şükür huzur içerisinde bu süreci yaşadık” dedi.

Kayseri Ülkü Ocakları’nda düzenlenen bayramlaşma törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur, MHP ve ülkü ocakları ilçe başkanları ile ülkü ocakları mensupları ile partililer ve basın mensupları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur ve yönetimi tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılandı.

Kayseri Ülkü Ocakları Bayramlaşma Töreni’nde konuşan Başkan Büyükkılıç, “Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun iftarlarıyla, sahurlarıyla, teravihleriyle rahmet, mağfiret, bereket ayı olan Ramazan’ın adeta hepimizin gönlünde oluşturduğu manevi iklimle çok şükür huzur içerisinde bu süreci yaşadık” dedi.

Nice Ramazanlara huzur içerisinde erişebilme temennisinde bulunan Büyükkılıç, “Mevla’mdan niyazımız yine Ramazanlarına hep beraber huzur içerisinde eriştirmesi, Kadir Gecelerini idrak ettirmesi. İnşallah ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında vatanına, milletine, devletine ve dinine bağlı yaşamayı ve nesiller yetiştirmeyi Mevla’m lütfetsin diye dua ve temennide bulunuyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, seçim sürecinde verdikleri desteklerden dolayı Kayseri Ülkü Ocakları’na teşekkür ederek, “Hayırlı bayramlar diliyor, iyi ki varsınız diyor, sağ olun, var olun diyorum” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen de içinde yetiştiği ülkü ocaklarında bayramlaşma törenine katılmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını dile getirerek “Ülkü Ocakları’mızın düzenlemiş olduğu bayramlaşma törenine hoş geldiniz. İçinde yetişmekten gurur duyduğum Ülkü Ocakları’nda bugün bayramlaşma törenine katılmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu Ramazan ayında tuttuğunuz oruçları, ettiğiniz duaları Rabbim kabul eylesin. Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur ise “Hepiniz kutlu ocağımızdaki bayramlaşma törenine hoş geldiniz. Geçirmiş olduğumuz Ramazan’da tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri Rabbim kabul eylesin. Hepinizin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyükkılıç, çay eşliğinde ülkü ocakları ve parti mensupları ile sohbet etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “RAMAZAN BAYRAMI” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç, “Bayramımız, vatanımız, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sağlığa, barışa, huzura ve esenliğe vesile olsun” dedi.

Ramazan Bayramı mesajında birlik, beraberlik mesajı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayının ardından Rabbime bizleri sağlık ve afiyet içinde bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşturduğu için hamd ediyorum. Bayramımız, vatanımız, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sağlığa, barışa, huzura ve esenliğe vesile olsun” diye konuştu.

Bir taraftan Ramazan’ı uğurlamış olmanın hüznü, diğer taraftan da bayrama ulaşmanın sevincinin kalpleri doldurduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Rabbimiz bu bayram, gönüllerimizi yumuşatsın, aynı zamanda kırgınlıkları gidersin, küskünlerin barışması için de fırsat sunsun inşallah. Bu vesile ile annelerimiz, babalarımız, akrabalarımızın yanı sıra, yetimleri, öksüzleri, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onların da gönüllerini almayı lütfen ihmal etmeyelim” ifadelerinde bulundu.

Büyükkılıç, mesajında bayramları birliği, beraberliği güçlendirecekleri, kardeşliği yenileyecek bir gün olarak gördüklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Şehitlerimizin anne ve babaları, eşleri ve çocukları ile kıymetli yakınlarının özellikle bayramlarını tebrik ediyor, sağlıklı, huzurlu daha nice bayramlar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın milletimiz ve İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa barış, sevgi, mutluluk, esenlik ve sağlık getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, “Vatandaşlarımızla birlikte yurtdışında yaşayan kardeşlerimizin, soydaşlarımızın ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Rabbimden hepimizi bundan sonraki bayramlara huzurla kavuşturmasını diliyorum. Bayramınız mübarek olsun” dedi.

Büyükkılıç, bayram ziyareti için şehre gelen, şehir dışına çıkacak olan ve şehirde bulunan vatandaşlardan trafik kurallarına uyma noktasında hassasiyet göstermelerini de temenni etti.

Odakır: “Alışverişlerimizi küçük esnaftan yapalım”

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, Ramazan Bayramı dolayısıyla yapılan alışverişlerin küçük esnaftan yapılması gerektiğini belirterek, “Vatandaşlarımız Ramazan Bayramı alışverişlerini küçük esnaftan yaparak işletmelerin ayakta kalmasına katkı sağlayıp destek olmalı” dedi.

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, Ramazan Bayramı dolayısıyla yapılan alışverişler hakkında bir açıklama yaptı.

“ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Başkan Şeyhi Odakır, alışverişlerin küçük esnaftan yapılmasının önemine değinerek vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Odakır, “Ramazan Bayramı dolayısıyla başta gıda ürünleri olmak üzere çeşitli ürünler alıyoruz. Bu alışverişlerimizi küçük esnaftan yaparsak onların ayakta kalmasına destek olmuş oluruz. Unutmamalıyız ki küçük esnaf olmadan büyük esnaf olmaz. Şehrin ekonomisine çok önemli katkılar sunan esnafımıza bu şekilde desteğimizi göstermeye gayret edelim. Elbette vatandaşlarımız istediği ürünü istediği yerden almakta serbesttir. Biz 33 bin esnaf ve sanatkârın temsilcisi olarak naçizane bir öneride bulunuyoruz. Esnafımıza sahip çıkıp yaşatalım. Alışverişlerimizi küçük esnaftan yapalım” diye konuştu.

Odakır, başta esnaf ve sanatkârlar olmak üzere, Kayserililerin, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, hayırlara vesile olmasını temenni etti.

BAŞKAN AYYILDIRIM’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, “Birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakıyoruz. Böylesi önemli bir günde başta Türk, İslam ve gönül coğrafyamızın hayırlı bir bayram geçirmesini temenni ederim. ” dedi.
Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Ayyıldırım, “Birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakıyoruz. Böylesi önemli bir günde başta Türk, İslam ve gönül coğrafyamızın hayırlı bir bayram geçirmesini temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramımızın, huzur ve mutluluk içerisinde geçmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bayramımız mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR İLE KAYSERİ’DE MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her bayram olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yaparak vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirmelerine imkân sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda vatandaşların huzurlu bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için mezarlıklarda gerekli hazırlıkları yaparak tedbir alıyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Başkan Büyükkılıç’ın, Kayserililerin huzurlu, güvenli ve nezih bir ortamda bayramlarını geçirmeleri için verdiği talimatları doğrultusunda kentin muhtelif bölgelerinde çalışmalarını sürdürürken, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü personeli de Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki mezarlıklarda temizlik ve bakım, onarım çalışması yapıyor.

Arife günü ve Ramazan Bayramı’nda vatandaşların rahat bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için görev yapan ekipler mezarlıklarda kapsamlı bir çalışma başlattı.

Mezarlıklar Birim Sorumlusu Murat Erdoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Memduh başkanımızın önderliğinde her alanda olduğu gibi mezarlık hizmetleri de 7 gün 24 saat devam etmektedir. Arife günü ve bayramın birinci günü 80 personel ile görev yapmaktayız” dedi.

17 hizmet aracı ile ücretsiz vatandaşa mezarlık içerisinde ring yapılacağını söyleyen Erdoğan, “10 adet cenaze aracımızla, hocalarımızla, saha personelimizle ve mezarlık içerisinde yaşanacak yoğunluklara talebe cevap verebilmek adına 17 adet hizmet aracımızla mezarlık içerisinde ring yapacağız. Arife ve bayram gününde cenazesi olan vatandaşların da işlemlerini hızlı bir şekilde görebilmek adına hizmetimiz devam etmektedir” diye konuştu.

Yaşlı ve Engellilere Ücretsiz Hizmet

Ayrıca, Asri Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında ve Kartal Şehitliği’nde bayram öncesi birçok çalışma yapılırken, Şehir Mezarlığı girişlerinde Büyükşehir’e ait araçlarla engelli ve yaşlılara ücretsiz hizmet verilecek.

Öte yandan, zabıta ekipleri de Arife Günü ve bayram boyunca Şehir Mezarlığı’nda kabir ziyareti gerçekleştiren Kayserililerin esenlik ve huzuru için duygu sömürüsü yapan dilencilere yönelik denetimlerini sürdürecek.

Rektör Prof. Dr. Altun’dan Ramazan Bayramı Mesajı 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında İslam Aleminin Bayramını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Altun, şunları kaydetti:

“İslam alemi olarak Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bir Ramazan Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bayramlar; birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve dostluk duygularının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdir.

Mübarek Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı da her zaman sevgi ve hoşgörü kültürünün filizlenerek güçlenmesine vesile olmuştur.

Gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması gereken en önemli değerlerimizden olan Ramazan Bayramı, sevdiklerimizin yanında olma, eş, dost ve akrabalarımızı hatırlama zamanıdır.

Erciyes Üniversitesi yönetimi olarak maneviyatını hep birlikte yaşadığımız Ramazan Ayı’nda ailelerinin bizlere emaneti olan öğrencilerimiz ile Hayırseverlerimizin katkılarıyla her gün verdiğimiz ücretsiz iftar yemeğimizde aynı sofrada olmaya önem verdik. Birlikte iftar sofrasında buluşmamıza vesile olan tüm hayırseverlerimize şahsım ve Üniversitemiz adına teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının tüm İslam âlemi ve ülkemiz olmak üzere dünyada barış, huzur, sağlık ve mutluluklar getirmesini diliyor, başta şehit ailelerimiz, Üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personelimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

BAŞKAN YALÇIN’DAN BAYRAM MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, mutlulukların hayatımızda en güzel haliyle yer bulması dileğinde bulunan Başkan Yalçın, “Gazze’de yaşanan soykırım nedeniyle buruk bir bayram arifesinde olsak da inanıyorum ki Cenabı Hakk zalimlerin zulümlerini kendilerine çevirecektir. Ayrıca bizleri Ramazan Bayramı’na ulaştırdığı için Rabbimize şükrediyoruz. Samimi buluşmalar yaşayacağımız bir bayram geçirmek ümidiyle bayramınızı tebrik ediyor, başta Talaslı hemşehrilerimiz olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Ramazan Bayramı mesajı

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yalçın mesajında; “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluğu en sıcak şekilde hissettiğimiz, manevi zenginliklerle dolu bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayramı karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun.” dedi.

Başkan Yalçın’ın Ramazan bayramı mesajı şu şekilde;

“On bir ayın sultanı Ramazan’ı, tekrar kavuşmak ümidiyle geride bırakırken bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Bayram günleri; manevi duyguların coştuğu, bütün vatandaşlarımızın sevgi, saygı ve kardeşlik hisleriyle yaşanan sevinçlere ortak olduğu müstesna günlerdir. Milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan “sevinçte ve kederde bir arada olma” geleneğinin en anlamlı hayat bulduğu zamanlar olması nedeniyle bayramlar, birlik ve beraberliğimizin en önemli unsurlarındandır. Bu günleri fırsat bilerek aramızdaki sevgi, merhamet, kardeşlik ve hoşgörü duygularını güçlendirmemiz bayramı gerçek anlamda idrak etmemizi sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın sanayicilerimize, şehrimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, herkesin bayramını kutluyorum.”

BAŞKAN GÜLSOY “NEFİSLE MÜCADELEYİ ÖĞRENEN KULLAR İÇİN BAYRAM MÜKAFATIN EN KIYMETLİSİDİR”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayınladı.

Gülsoy, “Bir ay boyunca ‘sabır’ ve ‘şükür’ diyerek manevi doygunluğa ulaştık. Tuttuğumuz oruçlar, yaptığımız ibadetler ve rahmet pınarlarına açtığımız avuçlarımızla; hamdolsun bir Ramazan Bayramı’na daha kavuştuk. Tüm İslam âleminin Ramazan bayramını tebrik ediyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.

Bayramların tüm güzel hasletlerin kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Gülsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, merhamet ve bereket iklimi olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’i özlemle karşıladık ve şimdiyse hüzünle geride bırakıyoruz. Sofralarımızı paylaştığımız, bizleri milletçe sevgiyle bir araya getiren ve gönül bağlarımızı güçlendiren Ramazan ayı yine hasretlerin son bulduğu Ramazan Bayramı ile taçlanıyor. Bayramlar gönül köprüsüdür, muhabbet bağıdır. Bayramlar yürek coşkusudur, kaynaşmaktır, buluşmaktır. Hele Ramazan bayramı ki; Allah rızası için tutulan oruçların bu dünyadaki ecridir, karşılığıdır, mükâfatıdır. Dolayısıyla bizleri böyle bir iklim ve atmosferden mahrum etmediği için Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Yüce Allah, bu mübarek ayın sonunu ise, kuşkusuz bayramla şenlendirmiştir. Sabrı, açlığı ve nefisle sürekli mücadeleyi öğrenen kullar için bayram; hazların en büyüğü ve mükâfatın en kıymetlisidir. Bayram; sarılmaktır ve kucaklaşmaktır. Kırılan kalpleri onarmaya yarayacak bir helalleşme fırsatıdır. Bayram; büyüklerimize hürmet, küçüklerimize ise sevgidir. Bayram; milletimiz için birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ve bayram; bizi biz yapan tüm değerlerin yegâne bir bütünüdür. Bu duygu ve düşüncelerle kardeşliğin, hoşgörünün ve dayanışmanın daim olduğu nice bayramları birlikte yaşamak dileğiyle tüm üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, mutluluk ve huzur dolu günler getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan “Ramazan Bayramı” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Rektör Karamustafa mesajında, hoşgörü, birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının arttığı müstesna dönemlerden olan Ramazan Bayramının tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diledi.

Rektör Karamustafa’nın mesajı şöyle;

“On bir ayın sultanı bir Ramazan ayını daha geride bırakmanın üzüntü ve burukluğu ile bir bayrama daha kavuşuyor olmanın ise huzur ve sevincini yaşamaktayız. Ramazan ayının manevi iklimiyle artan iyi alışkanlıklar ve güzel duyguların bayram ve bayram sonrası da devam etmesi hepimizin ortak temennisidir.

Bayramlar sevinçtir, mutluluktur, huzurdur ve paylaşmaktır. Dostluk ilişkilerinin perçinleştiği, kimsesizlerin hatırlandığı, küskünlüklerin ve dargınlıkların yerini barışa bıraktığı bu mübarek günlerde daha çok kaynaşmalı ve daha fazla beraber olmalıyız. Birbirimizi daha çok sevmeli, sıkıntılarımızın çözümü için el ele vermeyi bilmeliyiz. Her ne kadar asırların felaketi olarak ifade edilen depremlerin acı ve üzüntüsü halen içimizde olsa da devletimizin gücü ve milletimizin feraseti ile yaraların sarılıyor olması üzüntülerimizi bir nebze de olsa bu mübarek Ramazan Bayramı vesilesiyle hafifletir inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazze ve tüm Filistin’de yaşanan zulmün de biran önce sona ermesini temenni eder, başta öğrencilerimiz ve üniversitemiz mensuplarının, şehrimizin, ülkemizin ve tüm Türk ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ederim.”

Başkan Büyüksimitci’den Ramazan Bayramı Mesajı 

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ramazan Bayramı dolayısı ile yazılı bir açıklama yaparak, bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olması temennisinde bulundu.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i uğurlamış olmanın hüznünü yaşarken, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimize vesile olacağına inandığımız bir bayrama daha kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren müstesna günlerdendir. Bu anlamlı günlerde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere tüm akraba, eş ve dostlarımızı, öksüz ve yetimlerimizi her zamankinden daha fazla hatırlamaya özen göstermeliyiz. Çünkü saygı, sevgi, merhamet, birlik ve beraberlik gibi insanı insan yapan değerler, İslam dininin de temelini oluşturan değerlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, üyelerimiz ve hemşehrilerimiz başta olmak üzere, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında Ramazan Bayramının küskünlerin barışması, insanların birbirini daha iyi anlaması, hoşgörü ve sağduyu sahibi olması açısından tüm insanlık için güzel bir vesile olduğunu vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar, Ramazan Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Bütün hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Rabbim tutmuş olduğumuz oruçları ve yapmış olduğumuz ibadetleri kabul eylesin. Sağlık ve sıhhat içerisinde nice bayramlara ve ramazanlara erişmeyi nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, Kayserili hemşerilerimin bayram sevincini ve coşkusunu yürekten paylaşıyor ve Ramazan Bayramlarını kutluyorum. Bayramın tüm insanlığa, İslam alemine, ülkemize ve Kayseri’mize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum”.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TERAVİH SONRASI VATANDAŞLA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in 29’uncu gününde Çukur Camii’nde teravih sonrası vatandaşlarla buluştu.

İlk teravih namazından bu yana kentin çeşitli noktalarındaki camilerde vatandaşlarla buluşan, sohbet edip, taleplerini bizzat dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çukur Camii’nde vatandaşlarla buluştu.

Ramazan ayı boyunca Kayserili vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Başkan Büyükkılıç, Çukur Camii teravih namazını kıldı.  Teravih namazı sonrasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

 Camideki çocuklarla da bir araya geldiklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Camiler de yankılanan çocuk sesleri Rabbimin bizlere büyük bir nimetidir. Ramazan-ı Şerif’in birliğini, beraberliğini ve huzurunu bu akşam Çukur Camii’nde kıldığımız teravih namazıyla taçlandırdık. Sıcak sohbetleri ve gönülden duaları için hemşehrilerimize teşekkür eder, yaklaşan Ramazan Bayramlarını şimdiden tebrik ederim” diye konuştu.

Tüm Kayseri halkına huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmelerini temenni eden Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla sohbet etti.  Başkan Büyükkılıç, çocuklar ve aileleri ile bol bol hatıra fotoğrafı da çekindi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, VATANDAŞLARLA İFTAR ÇADIRLARINDA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Kayserili vatandaşlarla, Seyyid Burhaneddin ve Hunat İftar Çadırlarındaki iftar sofrasında buluştu.

Ramazan ayı boyunca gerek teravihlerde, gerek iftar ve sahur sofralarında gerekse gün içerisinde sokakta, çarşıda, pazarda sürekli vatandaşlarla iç içe olmaya özen gösteren Başkan Büyükkılıç, bu kez de Ramazan boyunca Kayserililere iftar hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi’nin Seyyid Burhaneddin ve Hunat İftar Çadırlarında hemşehrileri ile bir araya gelerek kucaklaştı.

“Allah Razı Olsun Bir Ay Boyunca Soframızı Şenlendirdiniz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, iftar çadırlarındaki iftar sofrasında vatandaşlara “Allah razı olsun bir ay boyunca soframızı şenlendirdiniz” diye seslenerek şunları söyledi:

“Maşallah, barekallah, elhamdülillah. Cümleten hayırlı akşamlar. Cenab-ı Allah burada oruç tutan kardeşlerimizin oruçlarını kabul etsin diye dua ediyoruz. Huzur içerisinde bir Ramazan ayını daha idrak ettik. İnşallah ağız tadıyla daha nice Ramazanlara erişesiniz diye dua ve temennide bulunuyorum. Dua ediyorum ve sizlerden de dua bekliyorum. Allah razı olsun bir ay boyunca soframızı şenlendirdiniz. Buradaki gönül dostlarımız adeta gönüllerimizi titretti. Teşekkür ediyoruz. Ağzınızın tadı bozulmasın. Ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında vatanına, milletine, devletine ve dinine bağlı yaşamayı lütfetsin diyorum.”

Büyükkılıç İlahi Söyledi, Ramazan’ı Yolcu Etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, iftar çadırlarında düzenlenen programda sahneye çıkarak ‘elveda şehri Ramazan’ nidasında bulunarak ilahi söyledi. Vatandaşlardan alkış alan Büyükkılıç’a saz ekibi de eşlik etti.

“Çocuklarımdan Sayıyorum”

İftar sofrasının konuklarından yaşlı çınar bir kadın vatandaş ise Başkan Büyükkılıç’ı çok sevdiğini ifade ederek, “Ben çocuklarımdan sayıyorum” diye seslendi. Başkan Büyükkılıç ise yaşlı çınara sarılarak fotoğraf çektirdi.

“Bu İşleri Kim Organize Ediyorsa Ellerine Sağlık, Allah Bereket Versin”

İftar çadırındaki vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Büyükkılıç’a vatandaşlardan birisi “Bu işleri kim organize ediyorsa ellerine sağlık, Allah bereket versin” ifadelerinde bulundu. Başkan Büyükkılıç da vatandaşların sevincinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek hayırlı iftarlar diledi.

Başkan Büyükkılıç, iftar çadırlarında tek tek iftar sofrasının olduğu masaları ziyaret ederek sohbet etti, vatandaşlara iftarlarının kabul olması ve hayırlı iftarlar temennisinde bulundu. Büyükkılıç başta çocuklar olmak üzere fotoğraf çektirmek isteyen herkesle de tek tek fotoğraf çekindi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, RAMAZAN BAYRAMI’NI TEBRİK ETTİ

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Bayramlarda kırgınlıkların son bulduğu, sevgi, hoşgörü, merhamet duygularının en üst seviyede yaşandığını söyleyen Başkan Palancıoğlu şunları söyledi:

“Gönül bağlarımızı güçlendiren Ramazan ayı yine hasretlerin son bulduğu Ramazan Bayramı ile taçlanıyor.  İbadet, rahmet, bereket, sabır, yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bir bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkese sevdikleriyle birlikte bu güzel günlerin huzurunu yaşayarak sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim. Ramazan Bayramı’nın, ülkemize, ilimize, ilçemize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış, sağlık ve bereket getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. İyi bayramlar.”

GAGİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI YİĞİTCAN KONUKOĞLU’NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yiğitcan Konukoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Konukoğlu, mesajında bayramların bir araya gelme, paylaşma, birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren günler olduğunu belirterek: ‘’Mübarek Ramazan Bayramı vesilesiyle, Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği olarak bu anlamlı günlerde sevgi, saygı ve hoşgörü dolu duygularımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günlerin birbirimize olan sevgi ve saygımızı pekiştirmesini, birbirimize yardım ederek toplumsal dayanışma ruhumuzu güçlendirmemize vesile olmasını temenni ediyorum.’’

Konukoğlu: ‘’Bizler Genç İş İnsanları olarak, iş dünyasında da bu değerlerin önemini ve gerekliliğini kavramış bulunmaktayız. İş hayatında da birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek sadece kendi başarılarımızı değil, aynı zamanda şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, iş dünyasında sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınma için hep birlikte daha güçlü adımlar atmaya kararlıyız.

Ramazan Bayramı tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik mesajı taşımaktadır. Bu nedenle bayram boyunca sevdiklerimizle bir araya gelerek, paylaşmanın, sevginin ve hoşgörünün önemini bir kez daha hatırlayarak, bu değerleri yaşamaya ve yaşatmaya devam etmeliyiz. Ülkemizin, şehrimizin ve üyelerimizin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar geçirmenizi diliyor; birlikte daha güzel yarınlara ulaşabilmek umuduyla, bayramın tüm insanlığa sevgi ve barış getirmesini temenni ediyorum.’’

BÜYÜKŞEHİR İLE KAYSERİ BAYRAMA RENGÂRENK GİRİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi her baharda olduğu gibi bu baharda da şehrin dört bir yanını rengârenk çiçeklerle donattı.  Lale, sümbül ve üzüm sümbülünün çiçek açmasıyla şehir adeta çiçek bahçesine dönüşmeye başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kenti çiçeklerle donatarak Kayseri’nin güzelliğine güzellik katıyor. Baharın gelmesiyle açan çiçekler adeta renk cümbüşü oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi, baharın gelmesiyle kent merkezinde yer alan kavşak ve refüjlerde peyzaj çalışmalarını yoğunlaştırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yetiştirilen rengârenk çiçekler, estetik peyzaj projeleriyle Kayserililere görsel bir şölen sunuyor.

Her alanda yürüttüğü yatırım ve projelerinin yanı sıra park, bahçe, refüj ve yeşil alanları bahara hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, şehri çiçek bahçesine çeviriyor. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı her baharda olduğu gibi bu baharda da şehrin dört bir yanını rengârenk çiçeklerle donattı.

Baharın Gelmesiyle Birlikte Kayseri Çiçek Açtı

Büyükşehir Belediyesi tarafından bahar öncesi yapılan hazırlıklar kapsamında dikilen lale, sümbül ve üzüm sümbülü baharın gelmesiyle birlikte çiçek açtı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin şehrin dört bir yanındaki yeşil alanlarda yürüttüğü temizlik, budama, çiçek dikimi çalışmaları neticesinde şehir ayrı bir güzelliğe bürünürken, kenti çiçek bahçesine çeviren uygulamalar bayram öncesi vatandaşlardan da tam not aldı.

KOCASİNAN, ERCİYESEVLER TUNA CADDESİ’Nİ YENİLEDİ

Kocasinan Belediyesi, esnaf ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı Erciyesevler Mahallesi’ndeki Tuna Caddesi’nin bir kısmının asfalt çalışmalarını tamamlayıp, vatandaşların hizmetine sundu. Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, esnaf ve şehri mutlu eden hizmetler yaptıklarını belirterek, her alanda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Erciyesevler Mahallesi’ndeki çalışmalarını takip eden Başkan Çolakbayrakdar, vatandaş ve esnaflarla sohbet etti.

Vatandaşların daha güzel bir ilçede yaşamaları için yoğun gayret sarf ettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da her alanda çalışmalara devam diyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz, Erciyesevler Mahalle’mizdeki tespit etmiş olduğumuz yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bayramdan önce bu bölgedeki çalışmaları tamamlayıp, vatandaşımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu şekilde park bahçelerden temizlik hizmetlerine, fen işlerinden kırsal hizmetlerine kadar bütün birimlerimiz sahadaki çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyorlar. Esnafımıza ve bölge sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Böylelikle esnaf ve vatandaşlarımızın araçlarıyla bölgeye daha rahat ve daha konforlu ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca yaptığımız çalışmalar, iş yerlerinin çehresini değiştirdiği gibi ulaşım rahatlığı sağlayarak ilçemizin gelişmesinde büyük rol üstlenmektedir. Hedeflerimiz doğrultusunda yapılmasını öncelediklerimizin her birinde çalışmalarımız devam ediyor. Esnafımızı ve şehrimizi mutlu edecek çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Esnaf ve vatandaş da hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Bayram tatilini İstanbul’da geçireceklerin adresi Rahmi M. Koç Müzesi

İstanbul’un Haliç kıyısında eşsiz manzaraya sahip Rahmi M. Koç Müzesi, bayram tatilinde ziyaretçilerini bekliyor. Tarih ve kültürle dolu bir gün geçirmek isteyenler, klasik otomobillerden lokomotiflere, uçaklardan gemilere kadar müzenin zengin koleksiyonundaki objeler ile yeni ve farklı keşifler yapabilecek

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilini İstanbul’da geçirmeyi planlayanlara eğlence dolu bir gün vadediyor. Haliç kıyısında, 1994 yılından bu yana sanayi, ulaşım ve iletişim tarihinin mirasını yaşatan Rahmi M. Koç Müzesi, arife ve bayramın birinci günü kapalı olacak; 11, 12, 13 ve 14 Nisan’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

16 binin üzerinde objeden oluşan zengin koleksiyonunda klasik otomobillerden lokomotiflere, uçaklardan gemi ve teknelere kadar farklı dönemlerden objeler ile her yaş grubuna hitap eden müze, ziyaretçilerine yeni ve farklı keşifler yapma fırsatı sunuyor. Müzede bilimsel aletler, makineler, iletişim araçları da görülebilecek objeler arasında yer alıyor.

Çocuklar için atlıkarınca

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki eski dükkanların yeniden canlandırıldığı nostaljik sokak, ziyaretçileri 19’uncu yüzyılda gezintiye çıkartıyor. Yetişkinler kadar çocukların da oldukça keyif aldığı deneyimler yaşatan müzede, günümüzde artık sadece lunaparklarda yer alan atlıkarınca en eğlenceli objeler arasında yer alıyor.

Nostaljik kafelerde mola

Keyifli bir gezinin ardından mola vermek isteyenler için Fenerbahçe Vapuru’nun aslına uygun yenilenen kafesinin yanı sıra ana sergileme bölümündeki Telve Kafe keyifli bir ortam sunuyor. Müze ziyaretinden küçük hatıralar ile ayrılmak isteyen ziyaretçilerimiz için de müze mağazası hediyelik eşya alternatifleri sunuyor.

Çocuklar Bayramın Tadını

Kinder Joy’un 80’den Fazla Yeni Oyuncağı ile Çıkarıyor

Nefis sütlü kakaolu krema ve çıtır gofret toplarının eşsiz uyumuyla birlikte 80’den fazla oyuncağıyla yeni Kinder Joy, bu bayramda da çocukların mutluluğuna mutluluk katıyor.

Kinder Joy bu bayramda da içimizdeki ve etrafımızdaki çocukların en mutlu anlarına eşlik etmeye devam ediyor. Çocuklar bu bayramda Kinder Joy’un nefis sütlü kakaolu krema ve çıtır gofret toplarının lezzetiyle birlikte 80’den fazla oyuncağı ile hayal güçlerini harekete geçiriyor. Şimdi Dünyaca ünlü Natoons Hayvanları Koleksiyonunun da eklenmesiyle çocuklar hayvanlar alemini eğlenerek keşfediyor.

Bugünün mutlu çocuklarının yarının iyi yetişkinleri olacağına inanan Kinder, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı’nı “Mutlu Bayramlar, Mutlu Çocuklar” sloganıyla kutluyor. Renkli ambalajlarıyla çocukların bayramına renk katıyor. Bu küçük keyifli dokunuşların ailecek büyük keyiflere dönüştürülebilmesi için Applaydu uygulamasını sunuyor. Applaydu uygulaması, dijitale taşınan Kinder Joy oyuncaklarıyla ailelerin keyifli anlar yaşamasını sağlıyor.

Bir tarafı eğlenceli sürprizli, bir tarafı eşsiz lezzetli Kinder Joy ile bu bayram kapılar eğlenceye açılıyor. Ayrıca, Bayrama özel olarak üretilen ve ilgiyle beklenen Kinder Surprise Maxi ve yarım metre uzunluğundaki Kinder Çikolata ile çocuklar bayramın en mutlu anlarını yaşayacak, büyükler de en sevilen olmanın keyfine varacak.

Ramazan sonrasında beslenmeye dikkat
Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, 30 gün boyunca değişen metabolizma ve beslenme alışkanlıklarının da normal rutinine dönme zamanı geldi. Ramazan ayı süresince alışılan kısa süreli beslenme ve uzun süren açlık düzeni sonrası normal beslenmeye sağlıklı şekilde geçmek önemli. DoktorTakvimi Uzmanlarından Diyetisyen ve Öğretim Görevlisi Aslıhan Elmas, sağlıklı bir şekilde normal beslenme düzenine geçiş yapılmasını sağlayacak ipuçlarını veriyor.
Ramazan süresince alışılan iki öğün beslenme düzeninden tekrar normal beslenmeye dönmenin zorlayıcı olabileceğini belirten DoktorTakvimi Uzmanlarından Diyetisyen ve Öğretim Görevlisi Aslıhan Elmas, kademeli bir geçişin altın kural olduğunu söylüyor: “Acele edilmemeli ve öğünler düzenli olarak artırılmalı. Öğün sayısı kadar içeriği de geçiş sürecini doğru yönetebilmek için önemli. Porsiyon kontrolüyle birlikte öğünlerinizin içeriğini zengin protein kaynakları, taze meyve ve sebzeler, kompleks karbonhidratlar, sağlıklı yağlar ile dengeleyin. İşlenmiş, yüksek yağ ve şeker içeren besinleri tüketmekten kaçının. Hazımsızlık, reflü ve mide bulantısı gibi semptomların olmaması için yavaş ve küçük porsiyonlar tercih edin.”
Su ve sıvı tüketimi ile egzersiz çok önemli
Ramazan ayında uzun süre susuzluğa alışmış olan vücudun yeniden hidrasyonu ve elektrolit dengesi için su ve sıvı alımının ihmal edilmemesi gerektiğini söyleyen DoktorTakvimi Uzmanlarından Diyetisyen ve Öğretim Görevlisi Aslıhan Elmas, 2-2,5 litre suyun gün içinde tüketilmesinin sindirim sisteminin düzenli çalışabilmesi ve kan basıncının düzenlenmesi için de büyük yardımı olacağını ifade ediyor.
Ramazan ayında azalan aktivite düzeyiyle birlikte metabolizma hızının yavaşlayabileceğini dile getiren Aslıhan Elmas, normal hıza dönüşe fayda sağlaması için Ramazan sonrası egzersizin aşamalı olarak rutine eklemesi gerektiğini belirtiyor.
Ramazan boyunca düşük fiziksel aktivite ve kısa süreli beslenmeyle metabolizma hızında ve enerjide azalma görülebileceğini ifade eden Aslıhan Elmas, şunları söylüyor: “Bayram tatilinde fiziksel aktiviteyi artırmak metabolizmanın düzenlenmesinde, genel sağlığı iyileştirmede önemli rol oynayacaktır. Ayrıca yağ yakımına destek oluşu ve kas kazanımını artırmasıyla da vücut kompozisyonu üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Egzersiz yapmak enerji seviyelerini yükselteceğinden kişi kendini daha enerjik hissedecektir.”
Bayram tatili boyunca sağlıklı beslenme nasıl sürdürebilir?
Bayram tatilinde kalabalık sofralarda bir araya gelmelerin artmasıyla sağlıklı beslenmeyi sürdürmenin bazen zor olabileceğini söyleyen Aslıhan Elmas, “Sürdürmek için dikkat edilmesi gerekenler dengeli ve ölçülü bir şekilde beslenmek, yeterli su içmek ve aktif kalmaktır. Besin tercihlerinizi yağda kızartma pişirme yöntemi kullanılarak hazırlanmış yiyecekler yerine fırında, buharda veya haşlama gibi daha sağlıklı yöntemlerle pişirilmiş olanlardan yana yapabilirsiniz. Şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar, ağır/yağlı yemekler yerine zeytinyağlı sebzeleri tercih edin” diyor.
Aşırı yeme eğilimine karşı önlemler
Aslıhan Elmas, aşırı yeme eğilimine karşı önemli olan üç noktayı düzenli öğünler, porsiyon kontrolü ve vücudun sinyallerine kulak verilmesi olarak belirtiyor: “Dengeli planlanmış bir kahvaltı ile açlık hissini daha uzun süre kontrol altında tutarak gün içinde gereğinden fazla kalori alımı önlenebilir. Uzun süre açlıklardan kaçınılmalı, öğünler geçiştirilmemelidir. Bayramda kurulan upuzun masaları görünce iştahı yönetmek zor bir hal alsa da ne kadar yiyebileceğinizi düşünün ve fazlasını almayın. Tadına bakmak istediğiniz tatların küçük porsiyonlarını tercih edin. Ayaküstü atıştırmak yerine yiyeceğiniz kadarını tabağınıza alın, neyi ne kadar yediğinizin farkında olun. Yemek yerken doyduğunuzu hissettiğinizde yemeği bırakın ve daha fazlasını yemek için vücudunuzu zorlamayın. Yemek bittiğinde sofradan kalkmak veya tabağınızı kaldırmak gereğinden fazlasını yemenizi önlemeye yardımcı olacaktır.”
Öğünlerde denge ve çeşitlilik önemli
Vücudun ihtiyaç duyduğu besin ögelerini almak için öğünlerde denge ve çeşitlilik unsurlarının göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çizen Aslıhan Elmas, “Sadece karbonhidrat, sadece protein veya sadece yağ ağırlıklı beslenmek yerine tabağınızda protein, karbonhidrat ve yağ ile dengelenmiş sağlıklı ve yeterli besinlere yer verin. Kan şekeri dengesi için süt yoğurt veya kefir gibi süt ürünlerine ara öğünlerinizde yer verebilirsiniz. Ramazan boyunca azalmış bağırsak hareketlerinizi artırmak için tam tahıllı besinler tercih edilmelidir. Tatlı tercih edilecekse her gün olmamasına özen gösterilmelidir” diyor.
Sağlıklı atıştırmalıklar tercih edilmeli
Bayramda tüketilebilecek sağlıklı atıştırmalıklardan da bahseden Aslıhan Elmas, “Tatlı ihtiyaçları için taze/kuru meyveler ile kuru yemişler bir arada kullanılırsa hem tat olarak hem de tokluk hissi açısından tatmin edici olacaktır. Burada kullanılan meyve ve kuruyemiş miktarında aşırıya kaçılmamalıdır, ölçülü tüketilmelidir. Her gün şerbetli tatlı tercih etmek yerine dondurma, sütlü tatlılar veya şekersiz kompostolar tercih edilebilir. Yoğurt ve meyve karışımı da yine güzel bir tercih olabilir. Ara öğünlerinizde tuzlu bir alternatif olarak tam tahıllı bir ekmek/kraker üzerine peynir, humus, avokado veya başka mezeler sürülerek tüketilebilir” şeklinde konuşuyor.
Bayram sofralarında bulunması gereken sağlıklı besinleri su, maden suyu, taze meyve ve sebzeler, yoğurt/kefir, tam tahıllı ürünler, kurubaklagiller, protein kaynakları, sağlıklı yağlar/kuruyemişler olarak sıralıyor.
Rafine şeker yerine doğal şeker içeren besinlerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Aslıhan Elmas, “Bunlar taze meyvelerle hazırlanmış atıştırmalıklar olabilir. Tatlı tercih edilecek ise porsiyonuna dikkat edilmeli, küçük porsiyonlar halinde tüketilmelidir. Lif içeriği yüksek gıdalar tercih ederek şeker isteğinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Hazır tatlılar yerine evde ölçülü şeker/meyve kullanarak hazırladığınız tatlıları tercih edebilirsiniz. Gazlı ve şekerli içeceklerden kaçının” diyor.

Deniz Feneri Ramazan 2024 İşte Böyle Geçti…

Türkiye dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürüyor.

Hem devlet hem de sivil yardım kuruluşları aracılığıyla mazlum coğrafyalarda milyonlarca insana yardım elini uzatıyor.

Dünyanın pek çok bölgesine yardım elini uzatan Türkiye, mübarek ramazan ayında da kardeşlerini unutmadı

Deniz Feneri Derneği kurulduğu günden bu yana olduğu gibi bu Ramazan’da da ulaştırdığı yardımlarla dünya da ve Türkiye de on binlerce ihtiyaç sahibi aileyi mazlum ve mağdur Müslümanları, sunduğu birbirinden farklı Ramazan projeleri ile de hayırseverleri mutlu etti.

Dernek, işgalci terörist devlet İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ve ambargolarına rağmen Refah sınır kapısından yardımlarını geçirerek, Filistinli mazlumlara ulaştırdı.

Mübarek Ramazan ayına bombalar ve soykırım altında giren Gazzeli müslümanlar açlık ve susuzluk ile yaşam mücadelesi içinde. 180 günü aşkın süredir işgale uğrayan Gazze’de soykırım yapan İsrail, acımasızca bebekleri ve çocukları katlediyor.

Deniz Feneri, Mersin Limanı’ndan gemi ile bölgeye gönderdiği yardımları Mısır üzerinden tırlara yükleterek Refah sınır kapısına ulaştırıyor.

Bombaların patlamasına ve taciz ateşlerine boyun eğmeden yıkıntılar içinden geçen yardım tırları Gazze’ye ulaşıyor.

Derneğin, Ramazan için hazırlamış olduğu yardım tırlarında; gıda kolileri, unlar, battaniyeler ve acil insani yardım malzemeleri bulunuyor.

Dernek, Gazze’de iftar ve sahur için sıcak yemek yardımları yaparken aynı zamanda evlerini kaybetmiş Filistinliler için de çadır yardımlarına başladı.

Ayrıca savaşın bıraktığı kötü ortamda bulaşıcı hastalıklardan korunmak için hijyen setleri bölgeye ulaştırılıyor.

Bu yardımların yanı sıra hayatın devam ettiği bölgelerde alış-veriş için zekat ve fidye olarak nakdi yardımlar yapılıyor.

Deprem bölgesine Ramazan yardımları

Deniz Feneri, Asrın Felaketini yaşayan illerimizde Ramazan yardımları için de büyük bir hazırlık yaparak depremzedelerin yanında oldu.

Ramazan ayı boyunca yıkımdan en çok etkilenen illerde kurulmuş olan aş evlerinde 30 gün boyunca on binlerce depremzede vatandaşa iftar ve sahur yemeği verildi.

Bu illerde aynı zamanda Ramazan ayı boyunca yüz bin kişiye sahur paketi ulaştırıldı

Her yardım çalışmasında olduğu gibi çocuklar içinde hazırlanmış olunan hediye paketleri depremzede çocukları sevindirdi.

Ayrıca bayram öncesi depremzede çocuklara bayram harçlığı ve bayramlık kıyafet hediye edilecek.

3 kıtada iftar sofraları kuruldu

Avrupa, Asya ve Afrika’da Ramazan yardımları ulaştıran dernek, İftar Sofraları, Gıda Yardımı, Zekat ve Fitre yardımları yapacak.

15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde eş zamanlı olarak 21 ülkede İftar Sofraları kurarak yetimler sevindirildi.

Ayrıca Bayramlık Kıyafet ve Bayram Harçlıklarıyla yetim çocuklar bayram sevincini yaşadı.

Deniz Feneri Derneği; Ramazan ayı boyunca Afganistan, Bangladeş, Benin, Bosna Hersek, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Etiyopya, Gana, Kamerun, Lübnan, Mali, Nijerya, Sıerra Leone, Somali, Sri Lanka, Tanzanya, Tayland, Togo, Suriye ve Yemen olmak üzere dünyanın dört bir yanında iyiliğin ışığı altında mazlumların yanında olacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Erciyes’e lapa lapa kar yağdı

Türkiye’nin önemli dağ, kayak ve kış  turizm merkezlerinden biri olan Erciyes’e lapa lapa kar yağdı. …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420