Piyano Virtüözü ve Besteci Havasi, Tikutu’nun yeni hikayesi Komşu Nineler yayınlandı

Çocuklara özel sesli tiyatro platformu Tikutu’nun yeni hikayesi Komşu Nineler yayınlandıUsta sanatçıların seslerinden masal tadında tiyatroların yer aldığı Tikutu’da yepyeni bir hikaye  yayınlandı. Fakir Baykurt’un kaleme aldığı, Kemal Kocatürk’ün uyarladığı ve yönettiği Komşu Nineler, çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak. Çocukların hayal gücünü zenginleştiren sesli tiyatro platformu Tikutu, çocuklara dijital dünyada güvenli, eğlenceli ve bilgi dolu zamanlar sunuyor. İki ila sekiz yaş arasındaki çocuklara özel sesli tiyatroların yer aldığı Tikutu’da bu hafta Komşu Nineler hikayesi çocuklarla buluşuyor. Oyunda, eski zamanlarda, iyiliği çok seven bir nine ile bir de onun tam tersi, iyilik yapmaktan hiç hoşlanmayan bir ninenin hikayesi anlatılıyor. Göğün en yüksek tepelerinde yaşayan ak koç ve kara koç birlik olup, bu nineye bir ders vermeye karar veriyor. Bakalım nine için ne sürpriz hazırladılar? Heyecanlı ve merak uyandıran hikaye çocukları bekliyor. Fakir Baykurt’un kaleme aldığı, Kemal Kocatürk’ün uyarladığı ve yönettiği, Ayça Kocatürk’ün müziklerini hazırladığı oyunu seslendirenler arasında ise Kemal Kocatürk, Özlem Abacı, Şebnem Ünaldı, Ozan Sevin ve İsmail Yıldız yer alıyor. Komşu Nineler: https://www.tikutu.com.tr/sesli-tiyatro/234/komsu-nineler Tikutu’ya e-posta adresiyle veya Google, Facebook, Apple hesapları üzerinden hızlıca üye olunabiliyor.

Piyano Virtüözü ve Besteci Havasi

Piu Entertainment’ın 10. Yılı İçin Sahne Alacak

Piu Entertainment, “hiç kimseye benzemeyen” piyano virtüözü Havasi’yi hayranlarıyla 2 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde buluşturacak.

Dünyaca ünlü isimleri, gösterileri ve yapımları sanatseverlerle buluşturan Piu Entertainment, sektördeki 10. yılını konser serisiyle kutluyor. Klasik enstrümanları modern çağa eğlenceli bir şekilde uyarlayan Havasi, Piu’nun 10 yılı kapsamında sevenleriyle bu kez Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde buluşacak. Geleneksel enstrümanlara yönelik yazılan müziği yenileyerek tekrar senfonik müzik haline getiren ve tüm dünyada konserleri kapalı gişe olan usta piyanist, sevilen şarkılarıyla hayranlarının karşısına çıkacak.

Franz Liszt Müzik Akademisi’nde klasik piyano eğitimi alarak müzik kariyerine başlayan Havasi, dünyanın en farklı ve heyecan verici müzisyenlerinden biri olarak tüm dünyada kapalı gişe arena ve stadyum konserleri veriyor. Bugüne kadar 500.000’den fazla bilet satan Havasi, Londra Wembley Arena, New York Carnegie Hall, Berlin Mercedes-Benz Arena, Tokyo The Orchard Hall, Sydney The Opera House gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler verdi.

Havasi, usta bir piyano virtüözü olmakla birlikte sadece bir piyanist değil aynı zamanda izleyicinin kalbine dokunan ve kulakları mest eden müziklerin de bestecisi ve sahnede sadece kendi şarkılarını çalıyor. Bestelediği müzikleri Havasi’nin piyanosundan canlı olarak dinleyen ve dünyanın en gösterişli piyano şovunu izleyen seyirciler, konserleri sırasında onunla çok güçlü hatta mucizevi bir bağ kuruyor.

Müzik dünyasının en önemli başarı hikayelerinden biri olarak kabul edilen ve dünyanın en prestijli konser salonlarında kapalı gişe performanslar sergileyen Havasi, Piu Entertainment organizasyonuyla müzikseverlere sıra dışı bir deneyim yaşatmak ve kulakların pasını silmek üzere 2 Ekim’de İstanbul’a geliyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas’ta Mevlana’yı anma, Kültür-sanat, magazin-yaşam haberleri (24.11.2023)

Aslı Pasinli Genel Müdürlük Bayrağını Ömür Kula’ya Devretti: WWF-Türkiye’de Görev Değişikliği49 yıldır Türkiye’nin doğasını korumak …