Biri elleri ile kanal açtı, diğeri yaralı köpeğe montunu örttü

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından paylaştığı görüntülerde, İstanbul’da yağış nedeniyle bazı yollarda su birikintileri oluşurken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, çareyi binaların saçaklarının altına ve otobüs duraklarına sığındı. Bu sırada bir polisin, tıkanan su kanalını açmaya çalıştığı görüldü. Polisin hareketi büyük takdir toplarken,  paylaşılan görüntüye “İstanbul’da yoğun yağışın ardından su kanalının tıkanmaması için seferber olan Polisimiz.. Milletimizin güvenliği için 175 yıldır her yerdeyiz.” notu düşüldü.

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde dün akşam saatlerinde yoldan geçen bir köpeğe araba çarptı.
Çarpmanın etkisiyle yaralanan ve yolda hareketsiz bir şekilde yatan köpeği gören vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine söyledi.
Bu sırada başlayan yağmurla birlikte yaralı köpeğin ıslanmasına engel olmak isteyen bir trafik polisi üzerindeki montu köpeğin üzerine örttü. Yarım saat boyunca belediye ekiplerinin gelmesini bekleyen ekipler yaralı köpeğin başından ayrılmadılar.
Trafik polisinin bu duyarlı davranışı cep telefonu kamerasına yansıdı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük beğeni toplarken trafik polisinin duyarlılığı hayvan severler tarafından da takdirle karşılandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

3 taekwondocu kazada can verdi

Niğde-Çiftlik karayolu Güresen tepe bölgesinde meydana gelen  trafik kazasında; Niğde Çiftlikspor Kulübü  bünyesinde taekwondo yapan …