Otobüs şoförleri ‘mesaj’ eylemi yaptı

Büyükşehir Belediyesi Halk otobüsü şoförlerine gönderilen ‘karantina nedeniyle halk otobüslerinin 14 gün çalıştırılmayacağı’ yönündeki mesaj, Özel Halk Otobüsçüler Odası Başkanı Hayrullah Şahin’in, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile telefon görüşmesi ile sona erdi.

Hafta sonu Kayseri dahil 31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra halk otobüsü şoförlerine Kayseri Ulaşım Daire Başkanlığından  ‘Kayseri Valiliğinin almış olduğu 12.04.2020 ve 2020/25 sayılı kararı gereğince saat 24.00 itibariyle 14 gün boyunca ev karantinasına alındığınız tarafımıza bildirilmiştir. Bu karar gereği 13-27 Nisan tarihleri arasında karantina da olacağınız için araç kullanmanız yasaktır’ mesajıatıldı. Bunun üzerine şoförler hareket memurluğu önünde toplandı. Şoförler kendilerinin mağdur edilmek istendiğini, Kovid şüphesi olan kişinin Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım A.Ş bünyesinde çalışan otobüs şoförü olduğunu iddia etti. Özel Halk Otobüsçüler Odası Başkanı Hayrullah Şahin “Otobüs Hareket Memurluğuna geçtiğimiz günlerde gelen sağlık memuru arkadaş otobüs şoförü arkadaşlarımızı muayene ettiklerinde birkaç arkadaşımızın ateşinin yüksek çıktığından dolayı, kovid testi yapılmamasına rağmen ‘Valimizin kararı gereği bir müddet seferlere çıkılmayacak.’ dedi. Bir yanlış anlaşılma olmuş” dedi, Vali Günaydın ile görüşmesinden sonra şoförlerin dağılmasını sağladı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Pınarbaşı Panlı barajında çalışmalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kayseri iline yaptığı yatırımlarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.