Önay Yılmaz, bu kez roman yazarı olarak döndü

Gazeteci yazar Önay Yılmaz, muhabir olarak ayrıldığı Milliyet’e bu kez tefrika polisiye romanıyla geri döndü. Yılmaz’ın onbirinci yeni romanı “Bodrum’da Mandalina Cinayetleri”  Milliyet gazetesinde her gün tefrika olarak yayınlanmaya başladı. Tefrika roman, daha sonra Milliyet Yayınları tarafından kitap olarak basılacak. Milliyet Gazetesi yıllar sonra tefrika roman yayımını yeniden canlandırarak bir ilke de imza atmış oldu.

Yılmaz, bir dönem habercilik yaptığı gazetesine bu kez romancı olarak dönmenin büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, “Çok sevdiğim gazetem Milliyet’e bu kez roman yazarı olarak dönmek benim için büyük bir sürpriz ve mutluluk oldu. Milliyet’in eski bir geleneği yeniden yaşatacak olması da ayrı bir sevinç yarattı. Umarım Milliyet’in başlattığı bu gelenek diğer gazetelere de örnek olur” dedi.

Yılmaz, pandemi nedeniyle kapanma süresince gazetede her gün yayımlanacak olan tefrika romanında, Bodrum’da yaşanan müteahhit cinayetlerini konu alıyor.

Yılmaz’ın yeni romanı gazetede şöyle anons edilmişti:

“Bodrum’da Mandalina Cinayetleri

Bodrum’da ardı ardına öldürülen müteahhitler, polisi harekete geçirir. Komiser Hayrettin Ayvaz, kurbanlarını öldürdükten sonra maktullerin ağızlarına mandalina yerleştiren, ayrıca “Mandalinaları unutmadım” yazılı bir de not bırakan hayalet katili, Bodrum’un sokaklarında nefes nefese kovalayarak, cinayetleri aydınlatmaya çalışır.

Bu sırlarla dolu, heyacan yüklü polisiye roman ‘Bodrum’da Mandalina Cinayetleri’ni, Önay Yılmaz’ın kaleminden önce siz okuyacaksınız.”

Gazetecilikten ayrıldıktan sonra roman çalışmalarına yönelen Yılmaz’ın yedisi polisiye olmak üzere yayımlanmış 10 eseri bulunuyor. Yılmaz”ın romanları şöyle: Nazilerle Beş Yıl, Bandırma Yolcuları, Türkler, Poseidon’un Laneti, Ölüm Deltası, Heybeliada Cinayetleri, Günbatımı Cinayetleri, Senin de Canın Yanacak, Av, Seni Hiç Aldatmadım.

Tefrika roman nedir?

Süreli yayınlarda her gün bir bölümü yayınlanan romana “tefrika roman” denir.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

ÇAĞAN’DAN KEPSAŞ. YÖN. KRL. BAŞKANI YILDIZ’A ZİYARET

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri’nin önemli isimlerinden KEPSAŞ …

ÇAĞAN’DAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MEHMET ERŞAN’A ZİYARET

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri kamu kurum ve kuruluşlara …