ÖĞRETMENLERLE ‘AYBÜKE: ÖĞRETMEN OLDUM BEN’ FİLMİNİ İZLEDİ, SONSUZLUK KERVANI İLE ŞİİR DOLU BİR GECE

BAŞKAN PALANCIOĞLU, ÖĞRETMENLERLE ‘AYBÜKE: ÖĞRETMEN OLDUM BEN’ FİLMİNİ İZLEDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, 2017’de Batman’da teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayat hikâyesini konu alan ‘Aybüke: Öğretmen Oldum Ben’ filmini Melikgazi’de hizmet eden öğretmenlerle birlikte izledi.

Melikgazi Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere Şehit Öğretmen Aybüke filmini hediye ettiklerini söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Belediyemizin Öğretmenler Günü hediyesi olarak, 9 Haziran 2017’de Batman’da teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayat hikâyesini konu alan ‘Aybüke: Öğretmen Oldum Ben’ filmini Melikgazi’mizde hizmet eden öğretmenlerimizle birlikte izledik. Şehit Aybüke öğretmenimizi burada andık. Mekanı cennet olsun. Onun adına çekilen bu filmi öğretmenlerimize birlikte duygulanarak izledik. Duygu dolu anlar yaşandı. Cenabı Allah tüm öğretmenlerimize böyle güzel bir öğretmen olmayı nasip etsin. Gençlerin en önemli rol modelleri öğretmenleridir. Öğretmenler gençlerle ne kadar iyi ilgilenirse; gençlik o kadar iyi konuma gelir. Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar tebrik ediyor, şehit olan tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve duayla anıyorum.” dedi.

MELİKGAZİ’DE SONSUZLUK KERVANI İLE ŞİİR DOLU BİR GECE YAŞANDI

Melikgazi Belediyesi’nin düzenlediği “Sonsuzluk Kervanı” programı ile televizyon programcısı ve yazar Serdar Tuncer, şair Dursun Ali Erzincanlı, Rıdvan Böke ve Mikail Şimşek, Kayserililere şiir ve sohbet dolu bir gece yaşandı.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşen programda şiirlerle duygu dolu anlar yaşandığını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz oluyor. Sonsuzluk Kervanı etkinliğimiz ile şiir ve sohbet dolu bir gecede Kayserili hemşehrilerimizle bir araya geldik.  Bu özel gecede; Serdar Bey’in ağzından ünlü şairlerimizin şiirlerini dinledik, sohbetler ettik. Belediyecilik hizmetleri yanında insanın ruhuna dokunan programlara çok önem veriyoruz. İnsan odaklı projelerimiz her zaman önceliğimiz. Özellikle belediyeler asfalt, yol, kaldırım, park gibi birçok teknik hizmeti yapıyor. Ama özellikle insana yönelik projeler yapınca insanların ruhuna dokunabiliyoruz. Gençlerimizin geleceğe daha sağlam hazırlanmasında sanat, şiir, söyleşi gibi edebi programlarımızın çok etkili olduğunu düşünüyoruz. Salonumuzu doldurarak programımıza ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza ve programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

DÜNYA GÖÇ TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR GÖÇMEN TABELASI: OZAN ÖMER KADAN MEYDANI

İlhan KARAÇAY derledi: Meydanın yeri: Hollanda’nın Almelo kenti Meydanın kahramanı: Görme engelli Ömer Kadan Göçmen …