Öğrenciler Yarıyıl Tatiline Girdi, karneler dağıtıldı, mesajlar verildi, etkinlikler yapıldı

VALİ ÇİÇEK, BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE MİNİKLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte eğitim öğretimde birinci yarıyılı tamamlayan öğrencilerin karne heyecanına ortak olarak, öğrencilere karnelerini verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 75. Yıl Borsa İstanbul İlkokulu ve Ortaokulu’nda düzenlenen, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Törene, Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç ilk olarak öğretmenler ile bir araya gelerek, talep ve önerilerini sordular.

Daha sonra sınıfları gezerek minik öğrencilerle sohbet edip, karnelerini dağıtan Büyükkılıç, öğrencilere hediyeler verdi.

Öğrencilerin hazırladığı okçuluk gösterisini de ilgiyle izleyen Başkan Büyükkılıç ile Vali Çiçek, ‘iyi tatiller’ dileyerek, öğrencilere, bol bol dinlenip, kitap okumaları tavsiyelerinde bulundular.

Vali Gökmen Çiçek, burada yaptığı açıklamada, “Kayseri’de 323 bin öğrencimiz, 22 bin öğretmenimizle eğitim sürdürüyoruz. Koca bir eğitim ordumuz var. Bu dönemi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kazasız belasız, faydalı olabilecek bir şekilde, birçok sosyal etkinliği de en güzel şekliyle yaparak tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

Başkan Büyükkılıç da “Eğitim öğretim yılımızın yarısına geldik. Sayın Valimiz kitap okumayı tavsiye etti. 12 tane kütüphanemiz emirlerindedir. Sayın Valim Kayseri, kış turizminin en güzel kayak merkezlerini bağrında barındıran şehirdir. Bu güzel yavrularımızı ağaç yaş iken eğilir anlayışı içerisinde kayak öğrenmeye davet ediyorum. Her türlü desteği vereceğimizi paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

Öğrencilere ‘iyi tatiller’ dileklerinde bulunan Büyükkılıç, “Özgüven içerisinde sosyal, kültürel, sportif yaklaşımlarımızla sizi geleceğe hazırlamaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl “Karne Dağıtım Töreni” ne katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
Melikgazi İlçesi 75. Yıl Borsa İstanbul İlkokulu’nda düzenlenen törene Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ile il ve ilçe protokolü katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Kayseri’de 323 bin öğrencimiz ve 22 bin öğretmenimizle eğitim sürdürüyoruz, koca bir eğitim ordumuz var. Nüfus olarak baktığımızda bu çok büyük bir rakam. Bu dönemi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, faydalı olacak bir şekilde birçok sosyal etkinliği de yaparak tamamlamış oluyoruz. Biz öğrencilerimizden tatillerini en güzel bir şekilde geçirmelerini, dinlenmelerini, aileleri ile vakit geçirmelerini ama kitap okumayı da unutmamalarını istiyoruz.” dedi
Öğrencileri dört gözle dönmelerini bekliyor olacaklarını ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “İnşallah okullarımız açılacak ve eğitim yılı sonunda başarılarımızı İl Milli Eğitim Müdürümüz açıklamış olacak. Biz öğrencilerimize de öğretmenlerimize de güveniyoruz. Ayrıca öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” diye konuştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ta, “Eğitim öğretim yılımızın yarısına geldik. 12 tane kütüphanemiz öğrencilerimizin emrinde. Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” dedi
Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, sınıfları dolaşarak öğrencilerle ve öğretmenleriyle bir süre sohbet etti ve  2’inci ve 4’üncü sınıf öğrencilerine karnelerini verdi.

Nevşehir Valisi Ali Fidan :  Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaştık.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılının, yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Vali Ali Fidan,  Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve il protokol üyeleri ile birlikte, Sultan Alparslan Ortaokulunu ziyaret ederek, karne törenine katıldı.

Vali Fidan, öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini dağıtarak, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Derslere kısa bir mola. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatiline giren ve karne heyecanı yaşayan bütün öğrencilerimize tatil dönemini en iyi şekilde geçirmelerini diliyoruz. İyi Tatiller Çocuklar.

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAVRAN ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI
Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Valisi Ali Fidan ile birlikte karne sevincine ortak olduğu öğrencilere karne dağıttı.
Nevşehir’de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi karnelerin dağıtılmasıyla sona ererken, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sultan Alparslan İlk-Ortaokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.
Öğrencilerin karne sevincine ortak olan ve yoğun bir dönemi geride bırakan öğrencilere ‘iyi tatiller’ dileyen Belediye Başkanı Savran, protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere hediye dağıttı.
Bu arada 2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj da yayımlayan Başkan Savran, “Sevgili öğrenciler, yorucu bir dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan sizler bugün, birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Bir dönem boyunca gösterdiğiniz gayret dolayısıyla sizleri kutluyorum. Yarıyıl tatili dinlenme ve eğlenme zamanı olmakla birlikte derslerinizdeki eksikliklerinizi tamamlamak için iyi bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum. Değerli öğretmenlerimiz; sizler de çocuk ve gençlerimizin eğitimine, aklına, kalbine, ruhuna biçim vermek üzere bıkmadan usanmadan çalıştınız. Yine büyük bir fedakârlık örneği vererek onları ülkemizin geleceğini belirleyecek bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içinde oldunuz. Çocuklarımıza, soran, sorgulayan, araştıran, medeni cesaretleri yüksek, bakış açıları geniş, bireysel farklılıklarının bilincinde, barışçı, hoşgörülü, vicdanlı bireyler olması hususunda büyük emekler verdiniz. Tüm emekleriniz için sevgi saygı ve şükranlarımı sunuyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Odakır’dan yarıyıl tatili açıklamaları

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline ilişkin açıklamalarda bulunarak öğrencilere nasihatlerde bulundu, ailelere tavsiyeler verdi. Başkan Odakır, tatil dönemlerinin hem dinlenmek için önemli bir fırsat olduğunu hem de öğrencilerin meslek tercihi ve eğitim öğretim hayatlarına ilişkin planlarını yapmak adına verimli bir zaman dilimi olduğuna değindi.

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Şeyhi Odakır, açıklamasında öğrencilere nasihatler verdi, velilere tavsiyelerde bulundu, eğitimcilere öneriler sundu.

“DONANIMINIZI SAĞLAMAK SİZİN ELİNİZDE”

Şeyhi Odakır, bir öğrencinin hayatında eğitim öğretim döneminin en verimli ve önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi. Öğrencilerin geleceklerine yönelik yaptıkları çalışmalara atılan temelin önemli bir bölümünü eğitim öğretim dönemlerinde attıklarına değinen Odakır, “Kıymetli öğrencilerimiz, okul hayatınızı, kariyer hedeflerinizi iyi değerlendirin. İçerisinde yer aldığınız zamanın ruhunu kavramaya çalışıp, geleceğe kendinizi hazırlayın. Dün ne gibi gelişmeler oldu, bugün neler oluyor ve gelecek için neler öngörülüyor analiz edin. Öğretmenlerinizin, ailelerinizin bu konulardaki görüşlerini önemseyin ve kendinizi tanıyın. Hangi alanlarda kabiliyetleriniz var, gelecekte ne yapmak istiyorsunuz, neye yatkınlığınız var gözlemleyin. Bütün bunları yaparken de mutlu olacağınız bir iş ve kariyer planlaması yapın. Çağa ayak uydurup, geleceğin mesleklerini araştırın. Tatilinizde dinlenin, gezip görün, oyunlar oynayın, kitap okuyun, el becerilerinizi geliştirin. Bunların toplamı donanımlı olmaktır. Donanımınızı sağlamak sizin elinizde. Biz de sizlere yardımcı olmakla ve desteklemekle mükellefiz” ifadelerini kullandı.

“USTALARA, KALFALARA, ÇIRAKLARA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Açıklamasında velilere tavsiyelerde bulunan Odakır, “Değerli veliler, geleceğimizin teminatı evlatlarımız yarıyıl tatiline başlayacaklar. Tatilde daha çok birlikte vakit geçireceksiniz. Birlikte vakit geçirirken çocuklarınızı gözlemleme fırsatınız daha çok olacak. Bu gözlem sürecinde çocuklarınızın kabiliyetlerini, beklentilerini, hedeflerini, hangi derslerde başarılı olup hangilerinde olamadıklarını ölçmek adına her zamankinden daha yakın bir ilişki

kuracaksınızdır. Yorucu bir dönemin ardından yapılan yarıyıl tatilini iyi değerlendirelim. Sadece ödev ve ders odaklı olmak yerine kaliteli vakit geçirelim. Değişen hayat koşullarına karşı çocuklarımızı nasıl yönlendirebileceğimize yönelik düşünme fırsatı oluşturalım. Unutmayalım ki her evladımız eğitim öğretim hayatında olmak zorunda değildir, üniversiteye gitme şartı yoktur. Elbette anne babalar olarak hepimiz okul hayatlarını ilerletmelerini isteriz ancak kimi çocuklarımızın yönelimi, kabiliyeti buna elvermemektedir. Bu bakımdan başarılı ve nitelikli bir okul hayatının yanında geleceğin meslekleri ve eleman ihtiyacının olduğu günümüz mesleklerini de önemseyelim. Ustalara, kalfalara, çıraklara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sanatkarlık gerektiren, çekirdekten yetişilmesiyle bir noktaya varılacak birçok meslek var. Bu alanlardaki açıkları da göz ardı etmeyip, evlatlarımızı okul hayatlarının yanı sıra iyi bir meslek, beceri edinmesine sizler de yardımcı olun. Mutlu olabilecekleri, iyi bir kazanç elde edip hayat kuracakları işlere ve alanlara yönlendirin. Evlatlarımıza yapacağımız en büyük iyilik, yeteneklerine ve ilgilerine uygun bir meslek edinmeleri, bunu yaparken mutlu olup huzurla yaşamaları olacaktır. Bu noktada sonsuz desteğiniz olduğunu biliyoruz ancak saydığımız hususların gerçekliğini de her zaman değerlendirelim” diye konuştu.

“EVLATLARIMIZIN İYİ BİR GELECEK KURMALARINDA EN ÖNEMLİ AKTÖR SİZLERSİNİZ”

Eğitimcilere öneriler sunan Başkan Odakır, açıklamalarında şunları ifade etti: “Saygıdeğer öğretmenlerimiz. Sizler de veli ve öğrencilerimiz gibi yoğun bir süreci geride bıraktınız. İcra ettiğiniz kutsal mesleğinizi layıkıyla sürdürdüğünüze inancımız tam. Evlatlarımızın ikinci evi sınıfları, sizler bizlerden sonra adeta onların anne babaları gibi şefkat ve ilgiyle, vatan ve millete faydalı insanlar olmaları için çaba içerisindesiniz. Evlatlarımızın iyi bir gelecek kurmalarında en önemli aktör sizlersiniz. Bir rol model olarak, eğitimci olarak öğrenciler sizlerin fikirlerini yönlendirmelerini önemsiyorlar. Dolayısıyla sizler de öğrencilerimizin tatil döneminde kaliteli bir vakit geçirmeleri için öğütler veriyorsunuzdur. Meslek edinimlerinde, tercihlerinde önemli bir yerdesiniz. Her zaman olduğu gibi bugün ve yarın da öğrencilerimiz, velilerimizi evlatlarının yönelim ve becerileri noktasında tavsiyelerde bulunuyorsunuz, bulunmaya da devam edeceksiniz. Sizlerin de vereceği destekle öğrenciler, geleceğin ustası, şefi, avukatı, sanayicisi, esnafı olacak. Her alanda yetişmiş eleman ihtiyacı bulunuyor. Tüm bu hususları göz önünde bulundurarak, tatil sürecinde ailelerimize ve öğrencilerimize yapacağınız nasihatler ve hatırlatmalar önemlidir. Ülkemizin savcıya, hakime, devlet memuruna ihtiyacı olduğu gibi terziye, berbere, sanayide ustaya, sanatkara da ihtiyacı var. Öğrencilerle ilişkinizde bu gerçeği daha çok hatırlatmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz. Emekleriniz ve fedakarlıklarınız için minnettarız.”

Odakır, açıklamalarını öğrencilere, velilere ve eğitimcilere iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarı dolu bir dönem geçirmelerini dileyerek noktaladı.

BAŞKAN PALANCIOĞLU ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte, Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Karne dağıtım töreninde öğrencilere karnelerini ve hediyelerini taktim eden Başkan Palancıoğlu,  “Bu güzel günde karne heyecanını sizlerle paylaştığımız için çok mutluyuz. Bugün okul idaremiz ile çocuklarımızı sevindirdik. Tüm çocuklarımıza Kayserispor forması ve yapboz hediye ettik. Belediye olarak her karne gününde onlarla etkinlikler yapıyoruz. Melikgazi olarak eğitime ve gençlere her zaman değer verdik. En önemli yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır anlayışıyla elimizden gelen tüm gayreti çocuklar için ve eğitim camiamız için gösteriyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimize yönelik projeler geliştirmeye çalıştık. Bunun için 5 yıl içinde 21 okul, 15 kütüphane, teknoloji atölyeleri, oyun oynamaları için 270 yeni park ve spor sahaları yaptık. Çünkü geleceğimiz olan çocuklarımız bizler için çok kıymetli. Her zaman yanlarında olduğumuz tüm yavrularımıza yarıyıl tatilinde dinlenmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Tatilini keyifle kitap okuyarak geçirmek isteyen tüm öğrencilerimizi Akıl Küpü Kütüphanelerimize de bekliyorum.  Bu vesile ile karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize sağlıklı ve mutlu bir yarı yıl tatili diliyorum.” dedi.

BAŞKAN AMCA’DAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ

Okulların yarıyıl tatiline girerek eğitime ara vermesiyle birlikte Talas Belediyesi de çocuklara unutamayacakları, eğlenceli bir karne hediyesi hazırladı.

Yarıyıl tatili boyunca devam edecek etkinliklerde “Renkli Tebeşir Tiyatro Topluluğu” tarafından hazırlanan tiyatro gösterileriyle çocuklara unutulmaz bir tatil anısı sunulacak.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek organizasyonda ilk olarak 23 Ocak Salı Günü “Kar Tanesi” isimli çocuk tiyatrosu sergilenecek. Daha sonra 25 Ocak Perşembe Günü ise “Körebe” isimli tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak. Ara tatilin son etkinliği ise 30 Ocak Salı Günü gerçekleşecek olan “Burnu Kaybolan Palyaço” isimli çocuk gösterisi olacak.

2 seans halinde gerçekleşecek etkinliklerin ilk seansı saat 13.00’te ikinci seansı ise 16.00’da başlayacak.

Talas Belediyesi’nin daha önceki etkinliklerinde olduğu gibi bu etkinliklerin tamamı da ücretsiz olacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, KAYÜ OSB MYO’da İncelemelerde Bulundu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, Kayseri Üniversitesi’ndeki ziyaret programı kapsamında …