NNYÜ’de kayıtlar başladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne yerleşen ve kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri başladı.

NNYÜ’de bir bölüme yerleşen adayların 29 Ağustos 2020 tarihinde başlayan E-devlet üzerinden kayıtlar 06 Eylül 2020 Pazar günü saat 23.59’a, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayan yüz yüze kayıtlar ise 05 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar devam edecek. E-Devlet üzerinden kayıt yaptıracak öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Bölümünden kayıtlarını yapabilecekler.

 Herhangi bir nedenle E-devlet üzerinden kaydını yaptıramayan ve yüz yüze kayıt işlemi gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için de NNYÜ Kampüsündeki Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde kayıt masaları oluşturuldu. Üniversitenin internet adresinde duyurulan kayıt için gerekli evraklarla birlikte kayıt masalarına gelen öğrenciler kısa sürede ve rahatlıkla kayıt işlemlerini tamamlayabiliyorlar.

NNYÜ’de bir bölüme yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilerden Üniversitenin kampüs içinde bulunan yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler de yurt kayıtlarını Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde ki yurt kayıt masasından yaptırabilecekler.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

NNYÜ Yüksek Lisans proğramlarına öğrenci alınacak

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü …