NNYÜ öğrencileri: Kamera -mikrofon açmak istemiyoruz, haklarımızı kullanmak istiyoruz

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) öğrencileri ortak bir açıklama yaparak, online sınavlarda  kamera ve mikrofon zorunluluğu getirmesine tepki gösterdi.  Öğrencilerin açıklamaları şöyle.

‘Kayseri Nuh Naci Yazgan üniversitesi online sınavlarda kamera ve mikrofon zorunluluğu getirdi ve karar evinde bilgisayarı, mikrofonu, kamerası olmayan var mıdır diye düşünmeden alınmış bir karar. Ayrıca biz özel hayatın gizliliği gereği kamera veya mikrofon açmak istemiyoruz, haklarımızı kullanmak istiyoruz. Aydınlatma metni açıklayıcı değil ve daha da önemlisi metinde yasal hakkımız olan bilgilerin hiçbiri bize verilmiyor. Sınav sırasında bir arıza olursa da bunun sorumluluğu da bize kalıyor. Twitter’da #nnyonlinesinavkamerasizolmali altında 4000 tweet atıldı ama hala bir açıklama yapılmadı.Kişinin hakları ve ödevleri başlığı altında bulunan madde 20 nin uygulanmasını talep ediyoruz.Çukurova üniversitesi öğrencilerini dinledi ve onların lehine karar alındı bizde aynı şekilde yanımızda olmalarını bekliyoruz.’

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Üniversitesi 3 yaşında

2018 yılında kurulan 16 devlet üniversitesi arasında yer alan Kayseri Üniversitesi üç yaşını doldurdu. “Uygulama …