Mustafa Çalıksoy İYİ Partiden istifa ederek yeniden CHP’ye geçti

TALAS BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MUSTAFA ÇALIKSOY, CHP’YE GERİ DÖNDÜ!

GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISI: BUNA İHTİYAÇ VAR! BU ŞEHRİN İNSANININ EN İYİ HİZMETLERE KAVUŞMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) geçtiğimiz yıllarda ilçe başkanlığı görevlerinde de bulunan Mustafa Çalıksoy, 2019 yerel seçimleri öncesinde İYİ Parti’ye geçerek, Talas Belediye Meclis Üyesi seçilmişti. Millet İttifakı çatısı altında çalışmalarını o süreçte sürdüren Çalıksoy, 4,5 yıl sonra CHP’ye geri döndü.

CHP Talas İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen programda Talas Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çalıksoy’a parti rozetini CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin taktı. Keskin,  Çalıksoy’un baba ocağına döndüğünü ifade etti. Keskin, “Aslında baba ocağına bir geri dönüş. Kısa bir aralığın ardından bazı koşullardan dolayı bir ayrılık olmuştu ama belki de daha önce olması gereken bir dönüşü bugünkü koşullarda oluştu. Daha önce gelip gelmemesiyle ilgili görüştüğümüzde şunu söyledik hangi partiden seçildiyse arkadaşlarım orada kalsınlar, istifa etmesinler çünkü bu seçmenin vermiş olduğu oya bir saygıydı ama artık kendisi en son şöyle bir cümle söyleyince benim bu tezimi çürüttü. ‘Bana orada seçilirken oy verenler arasında Cumhuriyet Halk Partisine oy verenler de var. O yüzden ben başka partiye geçmiyorum bana oy veren kitlenin partisinde kalmaya devam ediyorum’ deyince biz de saygı duyduk.  Sayın Çalıksoy biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe başkanlığı yaptı. Sadece kendisi de değil, bütün ailesi Cumhuriyet Halk Partilidir. O yüzden tabi ki baba ocağıdır. Ben Sayın Çalıksoy’a teşekkür ediyor ve aramıza tekrardan hoş geldiniz diyorum” dedi.

ÇALIKSOY’DAN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ VE DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR

CHP’ye geri döndüğü için mutlu olduğunu belirten Çalıksoy, bugüne kadar İYİ Parti’de kendisine destek verenlere de teşekkür etti. Çalıksoy, “2019 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi olarak seçildik, halkımız bize muhalefet yetkisi iktidarı denetleme yetkisi verdi. Bu yetkiyi halkımız adına en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Halkımızın sorunlarını gündeme taşıdık bu sorunları çözüm üretme çabalarını her zaman sizlerin adına yürüttük. Bu süreçte olağanüstü destek veren İYİ Parti Milletvekili Sayın Dursun Ataş’a, meclis üyelerimize ve parti teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Bugünden sonra her zaman gönlümde var olan bana dedemin mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISI: BUNA İHTİYAÇ VAR

Açıklamasında, “Bugün ülkemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in imkanlarıyla siyaset yapanlar belli kademelere gelenler geldiğimiz noktada ülkemizi yeniden Cumhuriyet öncesine götürmek istemektedir” ifadelerini de kullanan Çalıksoy “Ben burada diyorum ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurucu iradenin felsefesini yeniden inşa etmek isteyenlere Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında güç birliği yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu ciddi süreçte güç birliğine kesinlikle ihtiyaç var” dedi.

KIRSALI OY DEPOSU OLARAK GÖRENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ

Talas’ın kırsalını oy deposu olarak görenlere bundan sonraki süreçte fırsat vermeyeceklerini de ifade eden Çalıksoy, “Kırsalı Cumhur İttifakı oy deposu olarak görenlere sesleniyorum, bu mantığınızı kesinlikle ortadan kaldıracağız. Talas’ın merkezini de kırsalını da ayırmadan, gerek devlet yatırımlarında gerek belediye yatırımlarında en iyi şekilde faydalanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

İYİ PARTİLİ SEDAT KILINÇ DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA BAHÇELİ EV MÜJDESİ VERDİ

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, seçim öncesi projelerini açıklamaya devam ediyor. Sedat …